Najlepsze forum turystyczne w sieci! Już od ponad 11 lat!

O nas

Gospodarze:

Przemek "Adler" -> założyciel i pomysłodawca tego forum. Z wykształcenia germanista/tłumacz oraz specjalista ds. turystyki i rekreacji. Były pilot wycieczek. Miłośnik Beskidów, turystyki krajowej i Europy Zachodniej. W kręgu jego zainteresowań są również sprzęt outdoorowy oraz transport w turystyce. W wolnych chwilach informatyk. Niespokojna dusza, trudny charakter. ;)

Tomek "Comen" -> Z wykształcenia geograf, specjalista ekologii krajobrazu, nauczyciel, miłośnik turystyki pieszej, przewodnik miejski po Krakowie, w zamierzchłej przeszłości redaktor przewodników Pascala, pełen pomysłów na trasy krótsze i dłuższe.

*****
Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku, która, mimo swoich codziennych obowiązków, na bieżąco uczestniczy w rozmowach o turystyce, tej lokalnej, tej krajowej, jak i tej zagranicznej. Nie jest istotne, czym się zajmujemy na co dzień, lecz to, co nas łączy. A chodzi tu o podróżowanie -> doświadczenia z podróży, praktyczne porady dla podróżujących, relacje z wyjazdów prywatnych/służbowych, pamiątki z wycieczek (zdjęcia, wspomnienia, historie) oraz propagowanie aktywnego stylu życia...

Jedni powiedzą, że na tym forum są poruszane "dziwne tematy", inni, że jest tutaj "zbyt szeroki wachlarz tematyczny"...
U nas decydują sami forumowicze, o czym chcą rozmawiać, w którym kierunku tematycznym będzie podążać w przyszłości nasze forum.

A wszystko zaczęło się bardzo spontanicznie, w dniu 19. września 2010, gdy postanowiłem stworzyć specjalne miejsce w Internecie, w którym będzie można w przyszłości porozmawiać o podróżach i turystyce. Na początku zaprosiłem do dyskusji przyjaciół i znajomych. W miarę upływu czasu do naszego grona dołączyli i nadal dołączają nowi sympatycy podróżowania, turyści, podróżnicy, eksploratorzy, piloci wycieczek, przewodnicy - czyli po prostu Miłośnicy Turystyki i Podróżowania.

Nasz projekt stopniowo rozwija się, czego dowodem jest powiększająca się ilość forumowiczów, coraz większa ilość tematów na forum, zloty i spotkania integracyjne osób, których opinie/wypowiedzi na co dzień spotkamy na naszym forum. W naszym gronie staramy się również organizować wspólne wyjazdy, wycieczki, wędrówki górskie.

W miarę upływu czasu chcemy osiągnąć markę solidności oraz stać się pewnego rodzaju kompendium wiedzy praktycznej o turystyce krajowej i zagranicznej.

Z turystycznym pozdrowieniem
Przemek