Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Komunikacja w miastach

Ankiety badawcze i ciekawe strony www (głównie turystyczne).
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8821
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Komunikacja w miastach

Post autor: Comen » 18 sty 2013, o 17:46

Serwis http://jakdojade.pl umożliwia planowanie podróży komunikacją miejską w 13 aglomeracjach, m.in. Kraków, GOP, Lublin, Radom, Warszawa, Wrocław. Możliwość zaplanowania trasy z konkretnej ulicy (aplikacja oblicza też czas dojścia do najbliższego przystanku). Podaje cenę, czas jazdy, przystanki pośrednie. Wybiera wariant optymalny np. pod względem czasowym lub liczby przesiadek. Dostęp także w wersji na telefony komórkowe.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Komunikacja w miastach

Post autor: amber » 6 lut 2013, o 06:57

Będąc w większych miastach niejednokrotnie korzystałam z tej strony. W sumie całkiem pomocna sprawa :)

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Komunikacja w miastach

Post autor: Lubel » 17 cze 2014, o 21:25

W końcu temat dla mnie <lol> Otóż proszę was nie korzystajcie z JakDojade, oni tam niekiedy mylą godziny jazdy. Często ZTM Poznań dostaje skargi że są tam błędne dane, nie tylko z Poznania. Jeżeli chcecie rozkład jazdy linii korzystajcie ze stron przewoźników. Albo piszcie do mnie ja zawsze coś poradzę.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8821
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Komunikacja w miastach

Post autor: Comen » 17 cze 2014, o 23:29

W Krakowie akurat nie miałem nigdy problemu z jakimiś przekłamaniami w rozkładzie na JakDojade. Natomiast strona MPK Kraków ma oczywiście aktualne, pełne rozkłady jazdy w rozbiciu na poszczególne przystanki, natomiast nie pozwala na automatyczne planowanie trasy wraz z przesiadkami, co można np. zrobić na witrynie warszawskiego ZTM. Stąd JakDojade jest akurat w tym przypadku przydatna, zwłaszcza dla przyjezdnych nie znających miasta a chcących się dostać z punktu do punktu.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Komunikacja w miastach

Post autor: Lubel » 18 cze 2014, o 13:15

Na stronie miejskiego przewoźnika w Krakowie w grudniu ma się pojawić planowanie trasy, w serwisie Jak Dojadę po odejściu autora projektu inni, nowi admini, nie poradzili sobie i godziny odjazdów są bardzo różne, a i z aktualizacją rozkładów problem, akurat Wrocław i Kraków w JD (JakDojade) są najbardziej stabilne.

Fantastique4

Komunikacja w miastach

Post autor: Fantastique4 » 26 cze 2014, o 18:22

Hej :) Potwierdzam - jakdojade lubi mylić godziny odjazdów. Ja korzystam z aplikacji mobilnej, bardzo się przydaje w podróży. I tak: byłem w Warszawie i aplikacja doradziła mi, abym wysiadł przystanek wcześniej, niż tak naprawdę powinienem. Ale powiedzmy, że pogoda była ok, więc to nie był wielki problem. PROBLEM zaczął się dopiero, kiedy wróciłem do Krakowa o 4:45 i appka pokazał mi, że autobus mam 4:54. Pomimo ulewy, wiatru i totalnego zmęczenia szedłem dziarsko z myślą, że zaraz rozsiądę się wygodnie w ciepłym suchym autobusie, aż tu nagle zobaczyłem jak odjeżdża sobie spokojnie z pętli w siną dal. Okazało się, że był 4:52 - mogłem biec, ale nie wiedziałem, że aplikacja się pomyliła. 25 minut stania w deszczu i wietrze, wspaniały poranek :P

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Komunikacja w miastach

Post autor: Lubel » 27 cze 2014, o 20:44

Niestety, darmowe i prywatne projekty są często z dziurami w kodzie.

ODPOWIEDZ