Pilna pomoc do pracy magisterskiej na temat województwa podkarpackiego

Ankiety badawcze i ciekawe strony www (głównie turystyczne).
Sebastianek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Sebastianek » 15 sie 2014, o 22:11

Witam bardzo serdecznie!

Bardzo przepraszam, jeśli temat jest nie na miejscu, ale nie wiem, gdzie taki temat można zamieścić, a mój temat jest związany z turystyką. Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej pt. "Zagospodarowanie turystyczne wybranych miast Województwa Podkarpackiego" i do mojej pracy jest potrzebna ankieta. Do ankiety jest mi potrzebne 100 osób, tutaj, to akurat dokładnie 97, bo 3 mam wypełnione. Bardzo proszę o pomoc i byłoby dla mnie miło, gdyby chociaż połowa osób się zebrała. Chodzi mi głównie o osoby, które zwiedziły województwo podkarpackie, były w parkach narodowych, krajobrazowych, były w miastach, z resztą wszystko jest tam napisane. Uzupełnione ankiety proszę przesyłać do mnie na adres mailowy: sebokopacz@onet.pl

Za pomoc bardzo serdecznie dziękuję!
Mam nadzieję, że moderator lub administrator nie usuną tego tematu lub po prostu umieszczą w bardziej stosowne miejsce. Za sprawianie kłopotu przepraszam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Post autor: Comen » 16 sie 2014, o 09:25

Witam
Wiesz co Sebastianek, jakbyś spędził trochę czasu na forum z łatwością znalazłbyś temat Ciekawe strony www, ankiety, gdzie publikuje się u nas tego typu prośby. Ale to szczegół. Admina poprosimy o przeniesienie do odpowiedniego działu. Jak będzie miał dobry humor to może się to uda jeszcze przed zachodem słońca <tak> . Jak nie to z przyczyn technicznych uda się to dopiero w przyszłym tygodniu. Przy okazji zaznajom się z tym wpisem:viewtopic.php?f=102&t=1865. To co? Możemy liczyć na jakieś turystyczne informacje z Mazowsza, może jakąś fotorelację znad Zalewu Zegrzyńskiego albo chociaż nowe rewelacje o potworze ukrytym w jego odmętach :)
A tak z praktycznego punktu widzenia proponuję Ci przeniesienie ankiety do jakiegoś darmowego hostingu w sieci. Jak sobie popatrzysz na publikowane u nas przykłady takich tematów to znajdziesz odpowiedni dla siebie. W ten sposób łatwiej jest po prostu coś takiego wypełniać. Wystarczy kliknąć. Niektóre takie strony umożliwiają nawet wstępne podsumowanie wyników, co powoduje że i sam wypełniający ma też jakąś satysfakcję z udziału w badaniach. Nie licz, że obcy ludzie będą Ci z chęcią udostępniać swój adres mailowy.
Póki co to mam 2 uwagi metodyczne albo chociaż zapytania:
1. Skoro temat brzmi "Zagospodarowanie turystyczne wybranych miast Województwa Podkarpackiego" to po cóż pytać o agroturystykę czy turystykę w parkach narodowych, które od tych miast leżą jednak dość daleko. Akurat na Podkarpaciu tak właśnie jest, bo na Mazowszu to akurat KPN graniczy z obszarem administracyjnym Warszawy.
2. Przeciętny użytkownik nie znajdzie subtelnych różnic pomiędzy pojęciami "infrastruktura", "baza turystyczna" czy "baza towarzysząca". Notabene to ostatnie pojęcie to worek bez dna, więc nie wiem czy mam oceniać liczbę muzeów, kin, teatrów czy może stan wodociągów i opieki medycznej. Jak dla mnie pytania nr 7, 12 i 20 generalnie powtarzają to samo zagadnienie, co z przyczyn metodycznych nie ma sensu.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Sebastianek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Sebastianek » 16 sie 2014, o 20:03

Dziękuję za odpowiedź bardzo!
Tak, skorzystam też z tej opcji z hostingiem, żeby osiągnąć cel. Nie przeszło mi przez myśl jakoś, że ludzie automatycznie podawaliby swoje maile, co naruszałoby ich prywatność w pewnym sensie.

Ad.1
Możliwe, że zmodyfikuję tytuł tematu, bo choć opisuję w nim zagospodarowanie miast, to też jest o przyrodzie, właśnie o parkach narodowych, trochę się dziwię, że promotor nie zwrócił na to jakiejś szczególnej uwagi albo uznał to za stosowne.

Ad 2.
Siódme pytanie jest na temat ogólnej infrastruktury województwa, czyli drogi, koleje, hotele, ich stan, itp., jako taki całokształt. Z kolei pytanie 12. tyczy się, wg definicji: Baza turystyczna - Urządzenia umożliwiające turystom korzystanie z walorów turystycznych danego obszaru np. wyciągi narciarski, kolejki gondolowe, kolejki krzesełkowe, wypożyczalnie sprzętu. Urządzenia ułatwiające uprawienia turystyki np. biura podróży, informacje turystyczne. Czyli urządzenia dogadzające turyście. Z kolei pytanie 20. jest takim jakby podsumowaniem tego, czy infrastruktura jest ogólnie dobra, czy zła. Tak, ma Pan sporo racji, ale na te pytania zawsze można odpowiedzieć. Nikt nie powiedział, że niektórych pytań nie można usunąć, jeśli rzeczywiście wydają się bez sensu.

I tak bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź!

Awatar użytkownika
germ@n
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: germ@n » 18 sie 2014, o 11:51

Ankieta uzupełniona i wysłana.
Sposób przesyłania ankiet (odpowiedzi) drogą mailową rzeczywiście mało praktyczny.
W pełni zgadzam się z uwagami Comena.

Czekam teraz na rewanż z Twojej strony.

Sebastianek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Sebastianek » 18 sie 2014, o 20:31

Rewanż w sensie jakiejś fotorelacji i opisu tak?
Bardzo chętnie, tylko może nie dzisiaj, mam trochę fotek z wizyty we Włoszech i na Bałkanach. Chętnie jakieś polskie miasta też bym opisał.

I dziękuję za odpowiedź, adminie :)

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Post autor: Comen » 19 sie 2014, o 12:43

I czekamy na linka do hostingu :)

Sebastianek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Sebastianek » 21 sie 2014, o 23:17

Chciałbym umieścić prostszy i lepszy sposób wypełnienia tej ankiety, a już na pewno zapewniający o wiele większą anonimowość, ale jakaś blokada antyspamowa mi utrudnia.

Popiszesz jeszcze trochę postów, automatycznie zyskasz uprawnienia do umieszczania zewnętrznych linków.

Sebastianek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Sebastianek » 2 wrz 2014, o 16:51

A to ankieta:
http://www.survio.com/survey/w/I9A2D9A6B6X9E9I3A" onclick="window.open(this.href);return false;">Zagospodarowanie turystyczne województwa podkarpackiego

Ten sposób na pewno jest łatwiejszy i zapewnia większą anonimowość.

Dobra, potrzebuję jeszcze 12 ankiet, gdyby znalazła się jeszcze choć połowa tej dwunastki jeszcze dzisiaj, byłbym zachwycony i na pewno odwdzięczę się w przyszłości.

Sebastianek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Sebastianek » 4 wrz 2014, o 12:41

Pragnę poinformować, że już uzbierałem komplet ankiet. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc każdemu, kto się do niej przyczynił. Na pewno się odwzięczę w przyszłości opisem moich wakacyjnych wypraw, ale to nie w najbliższym czasie. Teraz będę zbyt zajęty, by się zajmować takimi rzeczami. Pozdrawiam! :D

I przepraszam, że post pod postem, już trzeci nawet, ale tak wyszło.

NastkaPo4

Post autor: NastkaPo4 » 12 wrz 2014, o 22:12

To kiedy obrona? :)

JoaGall24

Post autor: JoaGall24 » 22 wrz 2014, o 11:13

Pewnie niebawem.

Sebastianek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Sebastianek » 3 paź 2014, o 21:52

Pragnę poinformować, że 29 września obroniłem pracę magisterską 4. Bardzo dziękuję za pomoc, jakąkolwiek mi tu okazano, a w niedługim czasie postaram się umieścić jakieś relacje na temat moich podróży, tak jak to obiecałem.

Awatar użytkownika
germ@n
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: germ@n » 3 paź 2014, o 22:10

Sebastianek pisze:Pragnę poinformować, że 29 września obroniłem pracę magisterską
Gratuluję. <brawo>
Witaj w gronie magistrów. ;)

Awatar użytkownika
yaretzky
Autorytet
Autorytet

Post autor: yaretzky » 4 paź 2014, o 22:23

Sebastianek pisze:Pragnę poinformować, że 29 września obroniłem pracę magisterską
Przyłączamy się do gratulacji... <tak> <brawo>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Moder_20

Post autor: Moder_20 » 30 paź 2014, o 22:37

Wypełniona prosze bardzo :)

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Post autor: Comen » 30 paź 2014, o 22:57

Ale chyba już za późno, bo autor zdążył napisać tą pracę i obronić magistra.

Awatar użytkownika
yaretzky
Autorytet
Autorytet

Post autor: yaretzky » 31 paź 2014, o 21:49

Lepiej późno niż wcale... - choćby nawet niepotrzebnie... <lol> <lol>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

bazyli.michalak

Post autor: bazyli.michalak » 12 lis 2014, o 13:35

nic nie chce mowic...ale to jest praca naukowa...a widzę ogromne prośby o ciagle wypełnianie ankiet.... nie wiem, czy to jest taka wiarygodna metoda

Zablokowany