Strona 1 z 1

Austro-Węgry dla zainteresowanych

: 6 cze 2018, o 10:40
autor: Comen
Tematyka bardziej historyczna niż geograficzna. Swoja drogą Austro-Węgry skupiały na swoim terytorium praktycznie większość Europy Środkowej - wiele wyjazdów zagranicznych, np. na Słowację, Ukrainę, Węgry, do Austrii, Słowenii a nawet Rumunii przed 1918 rokiem było podróżami bez przekraczania granicy państwowej. Ciekawym przedsięwzięciem byłby szlak biegnący granicami nieistniejącego państwa. Ze zrekonstruowanych miejsc gdzie ta granica przebiegała znane mi są tylko dwa: trójkąt trzech cesarzy pod Mysłowicami i słupki graniczne w dolinie Kluczwody pod Krakowem.
Granica Zaborów.jpg

Austro-Węgry dla zainteresowanych

: 6 cze 2018, o 21:56
autor: dinksiarz
Największą nostalgie za C.K. Galicją czują mieszkańcy małopolski i podkarpackiego. Jakoś to mamy zakodowane od dzieciństwa z przekazów rodzinnych, że za Franciszka Józefa żyło się dobrze:)

Austro-Węgry dla zainteresowanych

: 7 cze 2018, o 08:39
autor: Trotta
Między Dąbrową Rzeczycką a Lipą, kawałek na północ od Stalowej Woli. Można wyguglać, jak wygląda. To tylko rekonstrukcja, ale w pobliskim Zaklikowie (który był już w Królestwie Polskim) pod kościołem stoi oryginalny słup graniczny.

Austro-Węgry dla zainteresowanych

: 7 cze 2018, o 14:46
autor: Comen
Jak można sobie obejrzeć to miejsce do dzisiaj pełni funkcję granicy, ale gminy. Zdaje się że podobne "posterunki" zbudowano też w gminie Ulanów koło wsi Kurzyna i Bukowina.
http://podroze.onet.pl/aktualnosci/reko ... inie/gpndz

Austro-Węgry dla zainteresowanych

: 10 cze 2018, o 22:38
autor: Comen
Forum się aktualnie nie wyświetla, no chyba że z tego adresu przeniosło się tutaj. Ale chyba jednak nie.