Ankieta do pracy magisterskiej. Znaki powodziowe z terenu całej Polski

Ankiety badawcze i ciekawe strony www (głównie turystyczne).
Awatar użytkownika
Pat0098
Początkujący
Początkujący

Post autor: Pat0098 » 31 lip 2018, o 09:19

Dzień dobry! Piszę pracę magisterską na temat "Znaków Wielkich Wód" (Tablic powodziowych/upamiętniających powodzie historyczne). To kontynuacja mojej pracy inżynierskiej, którą broniłam dwa lata temu.
W Polsce znajduje się ich bardzo dużo, szczególnie na dolnym śląsku i północy Kraju, gdzie znaczących powodzi było wiele. Nie mniej jednak, większa część tych wiekowych tablic, ze starymi inskrypcjami została albo zniszczona przez ludzką nieświadomość, albo jest całkowicie pomijana i niszczeje (na równie zabytkowych, porzuconych obiektach historycznych). Mało ludzi o nich wie (co nie jest ich winą oczywiście, ale o tych malutkich, niepozornych a cennych obiektach niewiele się mówi). Do tej pory odnalezionych zostało ponad 263 Znaki Wielkich Wód (Link z którego zamieściłam fotografie: http://overpass-turbo.eu/s/AG2).
Zainspirował mnie student Politechniki Krakowskiej, który opisał i odszukał znaki w Krakowie, oraz toruński projekt http://www.wielkawoda.umk.pl/. Kontynuowałam je, odnajdując dzięki pomocy nieznanych sobie ludzi z całej polski (prosząc o pomoc w udzieleniu wiadomych sobie informacji, rozeznaniu terenowym i w miarę możliwości wykonania fotografii - przez telefon, mail, fora turystyczne, portale społecznościowe, fotoportale i fotoblogi) dodatkowo około 141 znaków.
Oprócz poszukiwania obiektów, celem pracy jest zaproponować poszerzanie wiedzy o zachowanym dziedzictwie kulturowym, do którego zalicza się również te pamiątkowe znaki.
"Znaki powodziowe to obiekty, które często pozostają zagadką, ponieważ sposób ich wykonania jest niestandardowy, samo określenie nie zawsze poznane a znaczenie pozostaje ukryte, nie do odczytania."
Czy mogłabym poprosić, jeżeli mogę - o wypełnienie króciutkiej, anonimowej oczywiście ankiety, która jest mi bardzo potrzebna do pracy. Z góry serdecznie dziękuję, za wyrażoną zgodę i udział.https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... g/viewform

Obrazek

Awatar użytkownika
salewiak
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: salewiak » 31 lip 2018, o 13:13

Do wypełnienia ankiety potrzebne jest konto Gmail. Nie posiadam takiego, ale chciałbym pomóc... (W)

Awatar użytkownika
Pat0098
Początkujący
Początkujący

Post autor: Pat0098 » 31 lip 2018, o 16:30

germ@n pisze:
31 lip 2018, o 13:13
Do wypełnienia ankiety potrzebne jest konto Gmail. Nie posiadam takiego, ale chciałbym pomóc... (W)
Już zostało zmienione, dziękuję za uwagę :)

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Post autor: Comen » 31 lip 2018, o 18:02

Swoją drogą byłem pod tym dawnym młynem nad Kaczawą w Złotoryi, ale tabliczki nie kojarzę. Oczywiście nie szukałem jej specjalnie nie mając świadomości, że ona tam jest. Inna sprawa, że strach tam bliżej podchodzić ze względu na stan techniczny budynku.
Ruiny młyna.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
salewiak
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: salewiak » 31 lip 2018, o 22:35

Ankieta wypełniona.
Zachęcam do aktywności również w innych działach tematycznych forum. (D)

Awatar użytkownika
gar
Szycha/Forumowicz 2016
Szycha/Forumowicz 2016

Post autor: gar » 6 sie 2018, o 13:04

Wysłane - liczymy na forum na kilka zdjęć z ciekawych miejsc związanych z tematem.

Odpowiedz