Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Światowy Dzień Turystyki

Bieżące wydarzenia, aktualności.
Awatar użytkownika
KobietawGórach
User
Posty: 12
Rejestracja: 4 paź 2011, o 11:49
Lokalizacja: Gliwice

Światowy Dzień Turystyki

Post autor: KobietawGórach » 4 paź 2011, o 12:16

Witam,
27 września 2011 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki. Światowy Dzień Turystyki 2011 odbył się pod hasłem Turystyka - Łączenie Kultur. Czy w Waszych miastach obchodzono ten dzień? Jak to wyglądało? I jak Wy go spędziliście?

U mnie w Gliwicach w niedzielę 25 września o swoich wyprawach, opowiadał pan Marek Niedźwiecki, znany dziennikarz i podróżnik. Został wyświetlony film ?Australia? z Nicole Kidman i Hugh Jackmanem w rolach głównych. W poniedziałek, 26 września, odbyła się projekcja filmu pt. ?Jeździec wielorybów?. Można było zobaczyć dokument ?Spotkania na krańcach świata?. I wcale nie było drogo. Bilety w cenie 7 złotych.
Myślę, że takie akcje jak choćby ta w Gliwicach pokazała ludziom, że można spakować placak i ruszyć w podróż. Inaczej niż zawsze spędzić weekend. Obserwowałam ludzi, którzy przychodzili na te spotkania. Wychodzili z nich bardzo zadowoleni. Może tylko 1/3 z uczestników spotkań ruszy np. w góry ale to już coś =)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Światowy Dzień Turystyki

Post autor: Adler » 4 paź 2011, o 18:56

To ważne święto dla wszystkich ludzi z branży (liczne spotkania pracowników tego sektora).

Jest taki zwyczaj, że w Małopolsce obchody Światowego Dnia Turystyki organizowane są u laureata poprzedniej edycji "Wielkiego Odkrywania Małopolski" (organizator: "Gazeta Krakowska").

W tym roku główna impreza odbędzie się 14 października w Łapszach Niżnych /powiat nowotarski/ (zeszłoroczny laureat).

ODPOWIEDZ