Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Turystyczne dodatki do prasy codziennej

Bieżące wydarzenia, aktualności.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Turystyczne dodatki do prasy codziennej

Post autor: Comen » 4 lip 2012, o 08:20

Szczególnie w okresie wakacyjnym codzienne gazety uatrakcyjniają swoje numery płatnymi lub bezpłatnymi dodatkami (przewodniki, mapy) o tematyce turystycznej. Warto się więc rozejrzeć, może coś się przyda. Ja muszę się pochwalić, że mam sporą kolekcję tego typu literatury. Np. swego czasu wraz z Gazetą Wyborczą sprzedawana była seria "Podróże Marzeń". Przewodniki opisywały poszczególne państwa. Teraz seria jest kontynuowana jako "Miasta Marzeń". Z kolei Dziennik Polski publikuje w tym roku mapy małopolskich parków narodowych. Na razie pojawił się Tatrzański. Z Gazety Krakowskiej posiadam serię map "Małopolska na rowerze" przedstawiającą najciekawsze obszary turystyki rowerowej w województwie, były też chyba jeszcze podobne mapy dla turystów wodnych. Każda mapa z serii oprócz samej prezentacji kartograficznej posiada stosowne opisy, np. leżąca teraz przede mną rowerowa mapa Beskidu Sądeckiego i Pienin zawiera charakterystykę 9 tras dla kolarzy, wraz ze schematycznym profilem, opisem technicznym i wyszczególnieniem atrakcji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ