Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Najpopularniejsze kierunki wyjazdów Polaków

Bieżące wydarzenia, aktualności.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Najpopularniejsze kierunki wyjazdów Polaków

Post autor: Yoana » 10 cze 2013, o 19:54

Początek roku za nami a już wiemy, gdzie Polacy najchętniej wypoczywają. Raport Enovatis S.A przygotował raport, który obejmuje kompleksowe zestawienie ruchu turystycznego w trzech pierwszych miesiącach roku. Uwzględnione są tu kierunki wyjazdów od 1 stycznia do 31 marca 2013r.

Zestawienie najpopularniejszych kierunków na wykresie poniżej:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Najpopularniejsze kierunki wyjazdów Polaków

Post autor: Comen » 10 cze 2013, o 20:07

Ciekawe
Jednak zdecydowanie wolimy lato od zimy.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Najpopularniejsze kierunki wyjazdów Polaków

Post autor: Adler » 8 lip 2013, o 12:04

Jak donosi metromsn.pl, nad Bałtykiem pusto... <mysli>
Meteorolodzy zapowiadają dobrą pogodę do plażowania na najbliższe dwa tygodnie. Ale nad Bałtykiem tłoczno jest jedynie w najdroższych apartamentach. Jeśli ktoś nagle wpadnie na pomysł wyjazdu nad polskie morze, nie musi obawiać się tłumów. Od Świnoujścia po Hel nocleg dla jednej osoby kosztuje - niezmiennie od kilku sezonów - ok. 40 zł. - Lipiec mam sprzedany, sierpień w połowie. Ale na plaży ścisku nie ma. Jak na lipiec jest pusto - przyznaje Sylwester Grzęda, który wynajmuje pokoje niemal przy plaży.

Właściciele kwater o słaby ruch obwiniają m.in. telewizję, które nietrafionymi prognozami pogody odstraszają im gości. - W maju mieliśmy w Darłówku tylko dwa deszczowe dni, a prognozy codziennie pokazywały zachmurzenie i burze - denerwuje się jeden z przedsiębiorców.

Kryzys nie dotknął wszystkich. Rezerwacje niemal do końca wakacji mają właściciele najdroższych pensjonatów, gdzie nocleg kosztuje od 100 zł w górę. Gdy nadbałtyckie plaże świecą pustkami, najwięksi touroperatorzy cieszą się z kilkunastoprocentowego wzrostu sprzedaży wyjazdów zagranicznych. Polacy najchętniej jeżdżą na plaże Hiszpanii, Turcji czy Chorwacji.
źródło: metromsn.pl

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Najpopularniejsze kierunki wyjazdów Polaków

Post autor: Abderyta » 8 lip 2013, o 12:20

Comen pisze:Ciekawe
Jednak zdecydowanie wolimy lato od zimy.
Albo uwielbiamy walkę o wolność "naszą i waszą", którą aktualnie można prowadzić w Egipcie.

A poważnie, wśród "letnich" krajów dominują te, w których z różnych przyczyn można wypocząć relatywnie taniej. A z drugiej strony, przywołany przez Przemka raport Metromsn sugeruje coś zgoła odmiennego. I bądź tu mądry. Wypada się cieszyć, że się nie zostało analitykiem rynku turystycznego.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Najpopularniejsze kierunki wyjazdów Polaków

Post autor: Comen » 8 paź 2013, o 17:43

Po załamaniu się rynku egipskiego najczęstsze kierunki wyjazdów Polaków to Grecja (mimo równie napiętej sytuacji gospodarczo-politycznej) i Turcja
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Najpopularniejsze kierunki wyjazdów Polaków

Post autor: Gollum » 8 paź 2013, o 19:04

Ciekawe... wynika z tego, że jeżdżę tam, gdzie Polaków nie ma. Bo z tych krajów byłem jedynie w Austrii dwadzieścia lat temu. Z jednej strony dobrze, bo widząc większość Polaków w Chorwacji, nie chce się przyznawać do swojej narodowości

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Najpopularniejsze kierunki wyjazdów Polaków

Post autor: Adler » 8 sty 2014, o 22:43

W zimie...

O blisko 40 procent wzrosły rezerwacje na ferie w alpejskich kurortach w stosunku do ubiegłego roku.
Brak śniegu i perspektyw na śnieżną zimę w Polsce znacznie przyspieszył decyzje turystów - wynika ze statystyk.
Polscy turyści myśląc o wyjeździe na zimowy wypoczynek z dziećmi zdecydowanie bardziej niż w poprzednich latach preferują włoskie i austriackie stoki niż kanaryjskie czy egipskie plaże.

O ile na wyjazdy narciarskie Polacy przeznaczają średnio tyle pieniędzy, ile wydawali na nie w poprzednie ferie, wyraźnie wzrosła cena wakacji pod palmami. 34,4% turystów, którzy ferie postanowili spędzić na plaży wybrało Egipt, 28,6% - Wyspy Kanaryjskie. Ale aż 22,7% turystów zarezerwowało do końca grudnia tak egzotyczne kierunki jak Chiny, Malediwy, Indonezja, Tajlandia, Gambia, Indie, Mauritius, Senegal czy Wenezuela.

źródło: tur-info.pl

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Najpopularniejsze kierunki wyjazdów Polaków

Post autor: Adler » 23 lut 2014, o 19:39

Tylko 46% Polaków wybrało się w ubiegłym roku na przynajmniej dwudniowy wypoczynek poza domem. W większości odpoczywali na terenie kraju - tak wynika z wyników badań przeprowadzonych przez CBOS.

W 2013 r. 85 proc. Polaków deklarujących wyjazdy wypoczynkowe, spędzała urlop w kraju. Najchętniej wybierali oni województwa: małopolskie (26 proc. wypoczywających w kraju), pomorskie (19.proc.), zachodniopomorskie (17 proc.), dolnośląskie (12 proc.), warmińsko-mazurskie (12 proc.) oraz śląskie (10 proc.).
Najmniej respondentów wybrało województwa: łódzkie, podlaskie i świętokrzyskie - po 3 proc.

Znakomita większość ankietowanych wyjeżdżających za granicę odwiedziło Niemcy (19%).
Po 10 proc. ankietowanych wybrało Turcję, Włochy, Chorwację i Czechy.

Zdaniem analityków CBOS korzystanie z wyjazdów wypoczynkowych ma związek z poziomem wykształcenia badanych. Im jest ono wyższe, tym wyższe prawdopodobieństwo skorzystania z takiej formy wypoczynku. Najrzadziej korzystającą z wyjazdów turystycznych grupą zawodową są rolnicy indywidualni. Rzadko wyjeżdżają także renciści.

źródło: tur-info.pl

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Najpopularniejsze kierunki wyjazdów Polaków

Post autor: Adler » 1 sie 2014, o 10:00

Jak podaje PAP Polacy najchętniej wybierają Małopolskę.

Małopolska wysunęła się na pozycję turystycznego lidera w całym kraju. W 2013 roku przyjechało tam ponad 7 milionów rodaków. To 2 miliony więcej niż w 2012 roku i aż 4,4 mln w porównaniu z danymi sprzed trzech lat - wynika z najnowszego raportu "Uczestnictwo Polaków w wyjazdach turystycznych w 2013 roku", przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Małopolska wyprzedziła województwo pomorskie, które w ubiegłym roku gościło 6 mln rodzimych turystów oraz mazowieckie, które spadło na trzecie miejsce z wynikiem ledwie przekraczającym 4 mln. Według raportu te trzy regiony przyjęły niemal 40 proc. całego krajowego ruchu turystycznego.

Najchętniej odwiedzanym miastem w Polsce nadal pozostaje Kraków. Z analiz przeprowadzonych przez Małopolską Organizację Turystyczną wynika, że w 2013 r. miasto odwiedziło 6,7 mln Polaków.

źródło: wp.pl

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Najpopularniejsze kierunki wyjazdów Polaków

Post autor: creamcheese » 1 sie 2014, o 20:01

A nadal niewielu z nas było np. w Poleskim PN. Wiara gna na Wawel, do smoka i nad morze (najlepiej Kołobrzeg)...a są w Polsce zakątki (nie geograficznie) gdzie pies z kulawą nogą zagląda raz na tydzień na zupę...a szkoda.
I nie mam tu na myśli tylko lubelskiego ale i Beskid Niski i Świętokrzyskie i spływy najnieprawdopodobniejszymi rzeczkami.
Naród odwala lekturę obowiązkową...takie moje zdanie prywatne

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Najpopularniejsze kierunki wyjazdów Polaków

Post autor: yaretzky » 1 sie 2014, o 20:37

creamcheese pisze:Naród odwala lekturę obowiązkową...takie moje zdanie prywatne
creamcheese pisze:Wiara gna na Wawel, do smoka i nad morze (najlepiej Kołobrzeg)
To pewnie w dużym stopniu dlatego, że tam ma wszystko "na gotowo": spanie, jedzenie, pamiątki, "wygódki" ze SPA itp. - prawie "jak w domu"... ;)

creamcheese pisze:A nadal niewielu z nas było np. w Poleskim PN.
Podejrzewam (a właściwie jestem pewien...), że nie tylko nie było ale nawet nie ma pojęcia gdzie "to to jest"... <lol>

creamcheese pisze:są w Polsce zakątki (nie geograficznie) gdzie pies z kulawą nogą zagląda raz na tydzień na zupę...a szkoda.
Szkoda ? <nie> Ej, Creamcheese chyba jednak nie chciałbyś żeby na Twoje bezludne górskie (i nie tylko...) ścieżki zaglądało co roku 7 milionów turystów... <mysli> ;p <tak> Gdzie byś wtedy znalazł spokój i chociażby "glebę"... :>

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Najpopularniejsze kierunki wyjazdów Polaków

Post autor: Comen » 1 sie 2014, o 20:40

Jeśli chodzi o smoka i Wawel to mam go na co dzień, więc mnie raczej nosi w innych kierunkach <tak>
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Najpopularniejsze kierunki wyjazdów Polaków

Post autor: creamcheese » 1 sie 2014, o 22:00

yaretzky pisze: Ej, Creamcheese chyba jednak nie chciałbyś żeby na Twoje bezludne górskie (i nie tylko...) ścieżki zaglądało co roku 7 milionów turystów... <mysli> ;p <tak> Gdzie byś wtedy znalazł spokój i chociażby "glebę"... :>
masz rację stary pierdoło
spokój i ciszę musimy my, dinozaury, pielęgnować i chronić przed młodą falą

ODPOWIEDZ