Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Nowe inwestycje - miasta w Europie

Bieżące wydarzenia, aktualności.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8831
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Nowe inwestycje - miasta w Europie

Post autor: Comen » 8 kwie 2014, o 09:18

W Budapeszcie oddano do użytku nową 4 linię metra która połączy dworzec wschodni (Keleti) z dworcem Kelenfold położonym w południowej części Budy. Linia ma pewne znaczenie dla turystów przesiadających się w Budapeszcie na pociągi (np. na trasy w kierunku Balatonu można z równym powodzeniem wsiadać na dworcu południowym - Deli jak i Kelenfoldi). Prócz tego umożliwia bezpośredni dojazd do takich atrakcji jak Muzeum Narodowe, Hala Targowa czy Wzgórze Gellerta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13434
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Nowe inwestycje - miasta w Europie

Post autor: Adler » 9 kwie 2014, o 12:32

W Berlinie trwają prace na "Unter den Linden" (kiedyś już narzekałem na to). ;)
Linia metra U5 docelowo ma zostać połączona z nową linią U55 (oddaną w 2009r.), tworząc podziemne połączenie z Dworca Głównego przez Reichstag, Bramę Brandenburską, Unter den Linden, Plac Aleksandra na wschód. Inwestycja kosztowna, która spowodowała wyłączenie z ruchu fragmentów Unter den Linden (np. przy skrzyżowaniu z Friedrichstrasse) oraz korki w pobliżu wieży telewizyjnej i ratusza...

Poza autobusami miejskimi nr 100 będzie to dla turystów z pewnością równie istotny środek transportu.
Postępy prac śledzę na bieżąco. <tak>

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8831
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Nowe inwestycje - miasta w Europie

Post autor: Comen » 29 maja 2014, o 13:19

W Olsztynie powstaje natomiast nowa sieć komunikacji tramwajowej. W Polsce to chyba pierwszy przypadek powrotu do tego środka transportu który był już w stolicy Warmii jeszcze przed II wojną światową. Prace się trochę przeciągają jak to w naszym pięknym kraju bywa. Planowane jest oddanie trasy w 2015 roku. Łączy ona dworzec kolejowy z osiedlami w południowej części miasta, są także dwie boczne trasy w kierunku Starego Miasta oraz kampusu uniwersyteckiego na Kortowie.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Nowe inwestycje - miasta w Europie

Post autor: creamcheese » 29 maja 2014, o 13:25

Lublin, jedno z trzech miast w Polsce, posiadający komunikację troleybusową, załapał się na unijny program modernizacji (nie znam pełnej i prawidłowej nazwy) i rozbudowuje trakcję ...poza zdrowy rozsądek (msz). Rosną w mieście szpalery słupów podtrzymujących trakcję (obok istniejących oświetleniowych) co na niektórych ulicach sprawia wrażenie parkanu, trakcja wisi nad ulicami coraz gęściejsza...ale to tylko uwagi malkontenta....zapraszam wszystkich na podróż trajtkiem po ulicach Lublina!!
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8831
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Nowe inwestycje - miasta w Europie

Post autor: Comen » 29 maja 2014, o 13:33

Nie myśli Lublin przypadkiem o tramwajach? Słyszałem takie opinie, że w Lublinie jest akurat zbyt dużo górek i wozy "zdychałyby" na podjazdach, z tym że to chyba raczej takie malkontenctwo, w końcu tramwaje wspinają się na niezłe wzniesienia i w Lizbonie i w San Francisco.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Nowe inwestycje - miasta w Europie

Post autor: creamcheese » 29 maja 2014, o 13:42

Były pomysły, żeby uruchomić linię tramwajową Lublin - Świdnik (raczej płasko i szerokie ulice z pasem zieleni), ale jak na razie cisza w temacie (projekt był z lat osiemdziesiątych <lol> )
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8831
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe inwestycje - miasta w Europie

Post autor: Comen » 4 wrz 2023, o 14:26

Od dzisiaj funkcjonuje w Krakowie nowy odcinek linii tramwajowej z Krowodrzy Górki na Górkę Narodową. W sumie będzie 8 nowych przystanków - na razie tramwaje nie dojeżdżają jeszcze do pętli i kończą bieg przystanek wcześniej. Dla mnie to dobra informacja, bo skraca mi się podróż do dworca PKS i PKP. Zamiast przesiadki mam teraz dojazd bezpośredni szybkim tramwajem.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ