Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Z kraju i ze świata...

Bieżące wydarzenia, aktualności.
Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1191
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Z kraju i ze świata...

Post autor: tadeks » 25 cze 2016, o 21:30

Comen pisze:... most w Sromowcach Wyżnich chyba nie ma żadnego szlaku, ale innego przejścia na drugą stronę Dunajca w tej okolicy nie widzę. Swoją drogą ciekawe jak tam będą stały patrole w tym upale. Na Rysach też będzie przez cała dobę ktoś wartę trzymał? ...
Przed integracją europejską, w początkowych latach po otwarciu kładki w Sromowcach stał tam patrol i wszystkich legitymował.
Rysy- patrole stały nad Czarnym Stawem spisując wszystkich idących na Rysy i Pod Chłopka, wracających odfajkowywali.

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Z kraju i ze świata...

Post autor: evil » 25 cze 2016, o 21:48


Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Z kraju i ze świata...

Post autor: Comen » 25 cze 2016, o 22:41

tadeks pisze: Rysy- patrole stały nad Czarnym Stawem spisując wszystkich idących na Rysy i Pod Chłopka, wracających odfajkowywali.
Teraz odfajkowywać nie muszą. Ostatecznie nie ma obowiązku wracać tym samym szlakiem. Można zejść na słowacką stronę.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Z kraju i ze świata...

Post autor: Adler » 29 lip 2016, o 13:15

Do użytku pasażerów Kraków Airport został oddany II etap inwestycji, polegającej na rozbudowie i modernizacji terminalu. Etap ten obejmował wybudowanie fragmentu budynku łączącego stary i nowy obiekt oraz przebudowę dawnej hali odbioru bagażu. Powstały tam nowe stanowiska odprawy biletowo-bagażowej (check-in).

Od dziś wszystkie stanowiska odprawy biletowo-bagażowej znajdują się w nowej hali odpraw, zlokalizowanej na poziomie „0” terminalu. Strefa ta połączona jest z oddaną do użytku w ubiegłym roku częścią terminalu oraz kładką (pasażerowie mogą skorzystać z windy lub wygodnej pochylni). Pasażerowie mają do dyspozycji 28 nowych stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, zlokalizowanych blisko punktów kontroli bezpieczeństwa.
źródło: dziennikturystyczny.pl

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Z kraju i ze świata...

Post autor: PermanentTravel » 29 lip 2016, o 15:37

To dopiero prezent urodzinowy!

"Z okazji setnej rocznicy fińskiej niepodległości Norwegia chce dać w prezencie swoim sąsiadom coś wyjątkowego. Ma to być góra Halti, która położona jest na granicy obu państw. Po przesunięciu granicy góra, która w Norwegii jest raczej niewysoka, stałaby się automatycznie najwyższym szczytem w sąsiedniej Finlandii."

link do artykułu

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Z kraju i ze świata...

Post autor: PermanentTravel » 29 lip 2016, o 18:26

Badaczka z Uniwersytetu Gdańskiego w górskich lasach Kolumbii odkryła strorczyka, który wyglądem przypomina twarz diabła <tak>
Oto Telipogon diabolicus :>
Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Z kraju i ze świata...

Post autor: Comen » 29 lip 2016, o 20:37

Ładne kwiatki <lol>
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Z kraju i ze świata...

Post autor: PermanentTravel » 29 lip 2016, o 21:22

Fajnie by było gdyby niedługo pojawiły się w kwiaciarniach, oczywiście żywe, w doniczkach :> ... choć szczerze to wątpię, bo z tego co doczytałem na ich temat to są skrajnie zagrożone wyginięciem :(

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Z kraju i ze świata...

Post autor: gar » 30 lip 2016, o 22:27

PermanentTravel pisze:To dopiero prezent urodzinowy!

"Z okazji setnej rocznicy fińskiej niepodległości Norwegia chce dać w prezencie swoim sąsiadom coś wyjątkowego. Ma to być góra Halti, która położona jest na granicy obu państw. Po przesunięciu granicy góra, która w Norwegii jest raczej niewysoka, stałaby się automatycznie najwyższym szczytem w sąsiedniej Finlandii."

link do artykułu
Ciekawe czy dla nas mają też jakiś pomysł na prezent z okazji np. 1050-lecia chrztu. Może jakieś pole naftowe ...

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Z kraju i ze świata...

Post autor: Comen » 30 lip 2016, o 23:03

Prawdę mówiąc Haltitunturi jest uznawana za najwyższy szczyt Finlandii, ale może sytuacja jest mniej więcej podobna jak z naszymi Rysami, że w granicach kraju nie leży wcale najwyższy wierzchołek. Może więc tak Słowacy zrobią nam tą przyjemność i cofną granicę o te kilkanaście metrów to się dorobimy 2 i półtysięcznika.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Z kraju i ze świata...

Post autor: PermanentTravel » 30 lip 2016, o 23:09

Comen pisze:Może więc tak Słowacy zrobią nam tą przyjemność i cofną granicę o te kilkanaście metrów to się dorobimy 2 i półtysięcznika.
Fakt, podobna sytuacja ale wątpię żeby doszło do takiego gestu, choć byłoby miło. Może prędzej byłoby to realne, gdyby szczyt ten leżał na granicy z Czechami, gdyż te do dziś nie rozliczyły się z nami ze swojego długu granicznego. "Wiszą nam" 368 hektarów, po wymianie przygranicznych terenów w 1959 roku.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Z kraju i ze świata...

Post autor: Adler » 10 sie 2016, o 18:32

Trzy ofiary śmiertelne, ponad 1000 osób ewakuowanych, wiele zniszczonych budynków, hoteli - to dotychczasowy bilans pożaru na znanej portugalskiej wyspie.

Z relacji osób, które przebywają na Maderze, ogień rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Płoną lasy i budynki. Jaki informuja strażacy, gaszenie pożaru utrudnia silny wiatr, górzysty teren oraz panujące upały. "Około 1000 osób zostało ewakuowanych z ich domów oraz hoteli. Akcja dotyczy zarówno mieszkańców nadbrzeży, jak i turystów - poinformował Paulo Cafofo - burmistrz miasta Funchal. "Ewakuowano szpitale, domy opieki społecznej. Liczba zabudowań dotkniętych żywiołem nie jest w tej chwili możliwa do oszacowania" - dodaje.

Pożary dotknęły także kontynentalną część Portugalii. W akcje gaszenia płomieni zaangażowanych jest ponad 4000 strażaków, 23 samoloty gaśnicze i tysiące wozów strażackich.
źródło: tur-info.pl

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Z kraju i ze świata...

Post autor: PermanentTravel » 10 sie 2016, o 18:52

Nie jestem przesądną osobą ale kiedy usłyszałem o tych pożarach, jakoś automatycznie przypomniało mi się, że w lutym na początku tego roku nad Portugalią pojawiła się nietypowa chmura, którą ludzie nazwali Ręką Boga...
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Z kraju i ze świata...

Post autor: Adler » 12 sie 2016, o 23:55

„Polska - zobacz więcej, weekend za pół ceny" to nowa akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Założeniem akcji jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane w od 23 do 25 września 2016 r. w całym kraju. Zgłosiło się ich prawie 400 podmiotów (kopalnie, muzea, parki, ogrody zoologiczne, zamki, pałace, teatry, hotele, schroniska, ośrodki spa, itp.) które włączą się wtedy do akcji.

Film promujący tę akcję pojawił się już wcześniej na forum i niewątpliwie zachęcił kilka osób do dyskusji:

https://www.youtube.com/watch?v=7rPyLiSwak8

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Z kraju i ze świata...

Post autor: Comen » 13 sie 2016, o 01:08

A gdzie można znaleźć listę tych obiektów?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Z kraju i ze świata...

Post autor: Adler » 13 sie 2016, o 12:10

Robi się aktualnie strona internetowa akcji.
Śledzę temat, dam znać.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Z kraju i ze świata...

Post autor: Adler » 2 wrz 2016, o 23:14

Comen pisze:A gdzie można znaleźć listę tych obiektów?
-> tutaj!

Strona www akcji: http://pzw.msit.gov.pl/

W tamtejszej wyszukiwarce kilka ciekawych kąsków. ;)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Z kraju i ze świata...

Post autor: Comen » 3 wrz 2016, o 07:35

Ciekawych kąsków trochę jest. Marzy mi się ta Bochnia przyrodniczo, ale jeśli z dzieckiem to chyba tylko Pacanów
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Z kraju i ze świata...

Post autor: Adler » 3 wrz 2016, o 12:55

Interesujące rabaty w części hotelarskiej.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Z kraju i ze świata...

Post autor: Adler » 24 wrz 2016, o 13:35

admin pisze:„Polska - zobacz więcej, weekend za pół ceny" to nowa akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Założeniem akcji jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane w od 23 do 25 września 2016 r. w całym kraju. Zgłosiło się ich prawie 400 podmiotów (kopalnie, muzea, parki, ogrody zoologiczne, zamki, pałace, teatry, hotele, schroniska, ośrodki spa, itp.) które włączą się wtedy do akcji.
To już ten weekend.
Jak zapowiada Ministerstwo Sportu i Turystyki, w przyszłym roku będzie kilka takich weekendów.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Z kraju i ze świata...

Post autor: Adler » 27 wrz 2016, o 22:12

27 września - Światowy Dzień Turystyki !!

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Z kraju i ze świata...

Post autor: Yoana » 23 paź 2016, o 19:36


Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Z kraju i ze świata...

Post autor: Comen » 23 paź 2016, o 20:12

Tak. TOPR czyli darmowa taksówka. Co jak co ale na drodze biegnącej w górach dość łatwo ustalić kierunek w dół czy pod górę.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Z kraju i ze świata...

Post autor: gar » 23 paź 2016, o 22:16

Podejrzewam że z każdym rokiem takich kuriozalnych przypadków będzie więcej. My się pośmiejemy a przy okazji z naszych podatków za to zapłacimy. Ale nie ma się co martwić. Dobry humor jest na wagę złota i zdrowia.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Z kraju i ze świata...

Post autor: Adler » 13 lis 2016, o 20:54

PKP Intercity wprowadza nowy rozkłady jazdy. Od 11 grudnia pojawią się nowe połączenia i krótsze czasy przejazdu niektórych pociągów.

ODPOWIEDZ