Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Z kraju i ze świata...

Bieżące wydarzenia, aktualności.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Yoana » 27 lis 2012, o 20:36

Ostatnie badania wykazały, że co trzeci pilot w Europie już kiedyś zasnął w kokpicie. Jest to wynik ankiety, która została przeprowadzona przez zrzeszenie pilotów ECA. Wzięło w niej udział 6 tys. pracowników z prawie wszystkich krajów Starego Kontynentu. Najgorzej sytuacja wygląda w Niemczech, gdzie aż dziewięciu z dziesięciu pilotów, czyli 92 procent, przyznało się, że zdarzyło im się przysnąć w trakcie podróży. Wszystko dlatego, że wsiadali do samolotu zbyt zmęczeni poprzednim lotem i nie starczyło im czasu na odpoczynek. Czterech z pięciu pilotów przyznało się zaś do tego, że już raz popełnili błąd, wynikający z ich zmęczenia...



źródło: onet.pl
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Adler » 27 sty 2013, o 12:07

Narodowa organizacja turystyczna Irlandii wydała 3 mln euro na nową stronę internetową, w tym 500 tys. euro na zakup domeny ireland.com. Kontrowersje budzi fakt, że strona została wykonana w… Anglii.

Za nową stronę odpowiedzialna jest firma z Londynu, Hugo & Cat. Została wybrana w konkursie, przedstawiając najlepszą ofertę. I tak właśnie Tourism Ireland broni swej decyzji: konkurs był otwarty, każdy mógł wziąć udział, wybraliśmy najlepszą propozycję.

Najważniejszą inwestycją był zakup domeny Ireland.com za pół miliona Euro. Ma się zwrócić w ciągu trzech lub czterech lat – dzięki temu, że jest łatwa do zapamiętania, a przez to koszty marketingu będą niższe.
Stara strona funkcjonowała pod adresem discoverireland.com.

Nowa strona to także m.in. uproszczona nawigacja – zamiast 70 linków dostępnych na stronie głównej starej strony, teraz jest ich tylko 17. Zadowoleni mają być również użytkownicy tabletów oraz serwisów społecznościowych, wiele funkcji powstało z myślą o nich właśnie. Strona dostępna jest obecnie w sześciu wersjach językowych (angielska, francuska, niemiecka, hiszpańska, włoska, holenderska), a w przygotowaniu są wersje brazylijska, arabska, portugalska, rosyjska, chińska i japońska.

źródło: dziennikturystyczny.pl


Link do wspomnianej strony: http://www.ireland.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mnie się podoba, bo widzę tam bardzo dużo przydatnych, praktycznych informacji. <okok>
Strona www bardzo mobilna, na pewno zainteresuje osoby, które nie miały jeszcze okazji zwiedzić tego pięknego kraju.

Szkoda, że nie ma polskiej wersji językowej. <uoee>
Niemiecką wersję sprawdziłem i wszystko jest ok.
Wyszukiwarka lotów jeszcze niezaktualizowana, bo występują błędy.

Mimo wszystko polecam ten bardzo kosztowny projekt. <tak>

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Adler » 4 mar 2013, o 19:00

Statystyczny Polak wyjeżdża od 2 do 4 razy w roku niezależnie od grupy społecznej, do której należy. /wg. badań przeprowadzonych przez SGH/.
Są to nie tylko zagraniczne podróże, ale także wyjazdy weekendowe oraz wycieczki objazdowe.

Na rynku ofert turystycznych spore znaczenie zaczyna odgrywać niedoceniana do tej pory grupa społeczna seniorów (wzmożona aktywność turystyczna osób w grupie wiekowej 55+). Z kolei wśród największych amatorów turystycznych wojaży należy wymienić singli i bezdzietne pary.

Z badań wynika również, że nadal istnieje duża grupa społeczeństwa, która nie korzysta z usług turystycznych, głównie z powodów ekonomicznych (wypoczynek na działce, u rodziny, znajomych lub w domu).


źródło: tur-info.pl

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Gollum » 4 mar 2013, o 22:11

Sven pisze:Z badań wynika również, że nadal istnieje duża grupa społeczeństwa, która nie korzysta z usług turystycznych, głównie z powodów ekonomicznych (wypoczynek na działce, u rodziny, znajomych lub w domu).
Nie tylko z powodów ekonomicznych. Rodzina mojej rodzonej siostry w ogóle nie ma potrzeby wyjeżdżania. Wakacje od zawsze spędzają u rodziny, czy to pod Chełmem, czy w Słupsku (Ustka blisko, i ten fakt wykorzsystują), czy to pod Opolem (Sudety niedaleko, ale nie jeżdżą tam). A kasy mają znacznie więcej niż my, a my co roku musimy się gdzieś wybrać. Podobnie jak najmłodsza siostra, która z racji nie posiadania dzieci, a w związku z tym wiekzych mozliwości finansowych, wyjeżdża z mężem przynajmniej dwa razy w roku.

Awatar użytkownika
mariusz77
User
Posty: 248
Rejestracja: 10 lut 2013, o 15:05

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: mariusz77 » 5 mar 2013, o 11:25

Cóż;a ja się zgodzę ze Svenem;że czynnik ekonomiczny jest głównym który decyduje;że ludzie w przedziale 25-45 lat rzadko wyjeżdżają. Nie ukrywajmy się, sytuacja ekonomiczna w Polsce nie powala;a we wschodniej Polsce wręcz rozwala-większość ludzi pracuje u prywaciarzy którzy jak powszechnie wiadomo są "skorzy" do godziwego opłacania pracowników. Zasuwając za śmieszne pensje-bo na lubelszczyźnie to średnie krajowe 3100; jest owszem osiągalne;powiem więcej-nawet netto tylko dla większości to jest 2 miesiące ciężkiej tyrki. Zatem podsumowując-opłaty trzeba zrobić;do garka też coś włożyć i TRZEBA CIESZYĆ SIĘ jak człowiek może raz w roku gdzieś w Polskę na dłużej wyskoczyć i kilka razy pojechać gdzieś niedaleko na jednodniówkę.
Kwestia rodziny którą poruszył Gollum-owszem też mam rodzinę w Słupsku;ale po stokroć wolę samemu sobie wynająć i opłacić pensjonat;jak wiemy czasem zależności rodzinne są bardzo śliskie i rzadko kiedy wszystko tak ładnie chodzi jak w rodzinie Corleone.
Ale jak już wspomniałem o wyjazdach-zauważcie;że "pomagają" też nam szefowie-ile się słyszy o przesuniętych/cofniętych urlopach;jak w takiej sytuacji zaplanować wypoczynek na kilka miesięcy naprzód? Cholera bierze wtedy człowieka i wyjeżdża gdzieś blisko.
Co do wyjazdów singli...nie mam do tego aż takiego przekonania;bo dużo łatwiej znaleźć pokój "dwójkę" niż jedynkę;poza tym uczciwie mówiąc-jaka to frajda łazić samemu ;-(.

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: creamcheese » 5 mar 2013, o 13:59

Zabiorę głos choć...nie łapię się w przedziale wiekowym wskazanym przez Mariusza, a i moje zarobki, niewiele ale przekraczają średnią...ale mam rodzinę którą, muszę i chcę utrzymać, a w związku z tym, np. opłaty stałe jak czynsz...bez względu na to czy jestem w chacie czy w górach, płacić muszę. Staram się wyjeżdżać kilka razy w roku (plany moje na 2013 zamieściłem w odpowiednim dziale)...i jakoś mi się udaje i finansowo i organizacyjnie
Na wyjazdach mieszkam tak by był dach nad głową...Mariusz pisze o pensjonacie...ja staram się by było to schronisko (ze zniżką), baza namiotowa (Głuchaczki - 7,20 nocleg w namiocie wojskowym), bacówki, agroturystyka, namiot, pod chmurką. Wyżywienie we własnym zakresie, kanapka, zupka, bez szaleństwa...często noszę np. piwo na własnym garbie bo na dole kosztuje 2,50 a na górze 7,50. Niejednokrotnie warunki w jakich mieszkałem były...delikatnie mówiąc...koszmarne, ale...następnego dnia spakowałem się i poszedłem dalej...pewnie już tam nie wrócę
Urlop staram się brać w okresie mniej atrakcyjnym (pozawakacyjnym) i to jest moja karta przetargowa: wy jedziecie lipiec - sierpień, ale mi dajcie dowolność na wiosnę i jesienią...Staram się ograniczać koszty transportu, przez m.in. urlop połączony z wyjazdem służbowym (wychodzi przejazd gratis)...Jadę na szkolenie do Szczyrku i zostaję na tydzień w Beskidzie Śląskim...
Singiel...może i smutniej, ale...co za wolność!!! idę gdzie chcę, tempo jakie chcę, jem co chcę, śpię gdzie wypadnie...A jak przyłączy się do mnie na szlaku jakaś miła osóbka...to chętnie się powymądrzam, poadoruję, ale nie narzucam i nie dam sobie narzucać niczego. Czasem smutno...jak to w życiu...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mariusz77
User
Posty: 248
Rejestracja: 10 lut 2013, o 15:05

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: mariusz77 » 5 mar 2013, o 15:24

O wydatkach które ponoszę i o przychodach nie chcę pisać; bo to w sumie sprawa każdego z zainteresowanych;ale skrótowo-wydatków mam ciut więcej a przychodów ciut mniej więc muszę to wszystko inaczej planować....
Zasadnicza różnica polega;że z pewnych względów mogę dalej jeździć tylko w wakacje;zatem wtedy za pensjonaty płacę najwięcej--i to za standardową dwójkę z łazienką;bez żadnych szmerów-bajerów--z drugiej strony w Karkonoszach różnica między pokojem w schronisku a pokojem na dole w mieście nie przekracza 10-15 zł os/doba;
Z żarciem też kombinuję-czyli tylko ciepły obiad-Karpacz około 20 zł/schronisko-coś koło 30 zł. Wino;piwo-masz rację;podobnie-tyle;że po przyjeździe śmigam na dół do Stokrotki i robię zapasy na cały pobyt;tam też kupuję jedzenie na śniadania/szlak/ kolację-tu można z grubsza zaoszczędzić nawet połowę do cen sklepowych.
Transport--po tym jak w pociągu miałem z Żoną duuuuże kłopoty na urlop jeżdżę samochodem-niestety 7-7.5l/100km idzie a do Karpacza mam coś koło 560 km..
Co do singlowania-zawsze łażę z Żoną;raz poszedłem tylko na samotny szlak i...to nie to; niby wolność;ale gorzka....
Odnośnie przyłączania się na szlaku-to jest faktycznie niezłe;ale czasem można trafić na przemądrzałą pier..ołę która zniechęci do brania "na łepka" szlakowiczów na baardzo długi czas.. :> ;dlatego unikamy tego-inaczej i owszem pogadać z kimś na postoju; inaczej wejść na "minę" z którą trzeba dyrdać bo szlak wiedzie w tą samą stronę....No;zawsze można urządzić "dodatkowy i niespodziewany" postój. :)

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1019
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: petruss1990 » 5 mar 2013, o 17:07

http://off.sport.pl/off/1,111379,135079 ... _maja.html" onclick="window.open(this.href);return false;

VIKTORIA ZWYCIĘSTWO GLORIA

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Yoana » 10 kwie 2013, o 22:36

23 kwietnia w Warszawie rozpocznie się II Tydzień Filmów Tureckich a zakończy się 30 kwietnia w warszawskim kinie "Kinoteka". Ceremonia otwarcia odbędzie się dnia 23 kwietnia (wtorek) o godzinie 19:00. Między innymi będzie można zobaczyć takie tytuły, jak: "Pod ziemią", "Czarno-biały", "Szczęści", "Pewnego razu w Anatolii" czy "Moje dziecko".



źródło: podroze.pl
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Yoana » 19 kwie 2013, o 19:09

"Toruń za pół ceny" w dniach od 19-21 kwietnia. Więcej info: http://www.torun-za-pol-ceny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Comen » 20 kwie 2013, o 12:53

Przy okazji Toruń to miasto bardzo proekologiczne. Jako jedyne z Polski uczestniczyło w prestiżowym programie Euroscapes zmierzającym do stworzenia planu zarządzania krajobrazem w warunkach rozwoju zrównoważonego. W czasie tego programu stworzono plan urządzenia dużego obszaru zielonego w centrum miasta. Rewitalizacji poddano jeden ze starszych parków miejskich w Polsce, ten na Bydgoskim Przedmieściu. W mieście jest wiele inicjatyw o charakterze środowiskowym: budowa nowych ścieżek rowerowych, urządzanie ogródków do ćwiczeń fizycznych, szkoła ekologiczna w lesie Barbarka. Najważniejszą trwającą inwestycją jest budowa drugiego mostu drogowego przez Wisłę w osi Placu Daszyńskiego.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Yoana » 20 kwie 2013, o 12:57

Toruń jest także, miastem, gdzie mamy największą ilość zabytków w całym kraju :-) dlatego, jak się tam wybierać, to chyba na dłuższy urlop, przynajmniej 4-5 dniowy.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Adler » 17 maja 2013, o 14:55

Pamiętajmy, że w nocy z soboty na niedzielę jest tegoroczna Noc Muzeów (18/19 maja).
Można więc "zaszaleć" w ok. 150 miastach i miejscowościach w kraju. ;)

Tegoroczna rozpiska wg. województw (zakładka "Noc Muzeów")

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Comen » 17 maja 2013, o 17:48

W Krakowie już dzisiaj. Co nieco zaszaleję :)
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Yoana » 30 maja 2013, o 21:39

W Lublinie odbędzie się po raz siódmy Czerwcowa Noc Kultury (08-09.06). Tegorocznym motywem przewodnim są „Energie miasta”. Szczegółowy program TUTAJ.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Yoana » 23 cze 2013, o 23:10

Według opublikowanego przez MasterCard rankingu Global Destination Cities Index, Bangkok stał się najczęstszym celem odwiedzin turystów i biznesmenów z całego świata. Po raz pierwszy od wprowadzenia przez MasterCard rankingu Global Destination Cities Index na jego czele stanęło miasto azjatyckie. Na kolejnych miejscach plasują się: Londyn, Paryż, Singapur, Nowy Jork, Stambuł i Dubaj. Pozostający na trzecim miejscu Paryż odnotował spadek odwiedzin osób z innych krajów. Największym wzrostem odwiedzin cieszą się Stambuł i Dubaj. W badaniu skoncentrowano się na najwyższym odsetku turystów z zagranicy w roku 2013.

źródło: e-gospodarka.pl
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1019
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: petruss1990 » 24 cze 2013, o 17:22

Kolejna Ekstremalnie ciekawa inicjatywa:

http://www.napieraj.pl/index.php?option ... &Itemid=31" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Comen » 24 cze 2013, o 17:50

To jak. GSB dzielimy na dni cztery. Nocleg w Puławach, Krynicy i na Hali Krupowej. Ciekawi mnie zwłaszcza dzień ostatni - śmignąć przez Babią Górę, Pilsko i potem jeszcze Beskid Śląski. To chyba na motolotni?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Abderyta » 10 lip 2013, o 21:05

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to w sensie ścisłym wiadomość turystyczna, niemniej kontynent, o którym mowa w poniższym filmiku informacyjnym, również stanowi cel wypraw turystycznych, dlatego jest ważne, by jak największa liczba osób miała świadomość, że tamtejsza przyroda wcale nie musi trwać wiecznie (co może przyspieszyć ewentualną decyzję o wycieczce, choć wiadomo, że nie o to głównie w filmiku się rozchodzi).

http://www.greenpeace.org/poland/pl/co- ... l%202%20(1" onclick="window.open(this.href);return false;)&utm_content=

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: creamcheese » 10 lip 2013, o 22:26

popatrzymy, podumamy a i tak jutro większość rano odpali auto (na paliwie od shella, z olejem silnikowym, w skrzyni, tylnym moście od shella...)...i pojedziemy spokojnie do roboty...Arktyka jest tak daleko i nas nie dotyka...tak jak zawał, rak i śmierć. To spotyka tylko znajomych :(

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Abderyta » 14 lip 2013, o 19:47

creamcheese pisze:popatrzymy, podumamy a i tak jutro większość rano odpali auto (na paliwie od shella, z olejem silnikowym, w skrzyni, tylnym moście od shella...)...i pojedziemy spokojnie do roboty...Arktyka jest tak daleko i nas nie dotyka...tak jak zawał, rak i śmierć. To spotyka tylko znajomych :(
Szczęśliwie są jeszcze Lotosy, Statoile, Neste'y i inne nie-Shelle i nie-BiPi (czy ktoś jeszcze pamięta wyciek ropy do Zatoki Meksykańskiej trzy lata temu, spowodowany niechęcią koncernu do drogich inwestycji w bezpieczeństwo?).

Co do zawału, raka i śmierci, absolutna zgoda. To przytrafia się wyłącznie innym.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Adler » 14 lip 2013, o 20:08

Abderyta pisze:Szczęśliwie są jeszcze Lotosy, Statoile, Neste'y i inne nie-Shelle i nie-BiPi
Z tego co wiem fińska Neste została właśnie przejęta u nas w kraju przez Shell. <tak>

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: creamcheese » 14 lip 2013, o 22:49

Abderyta pisze:
Co do zawału, raka i śmierci, absolutna zgoda. To przytrafia się wyłącznie innym.
I tego się trzymajmy do upadłego!!

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Abderyta » 15 lip 2013, o 22:06

Przemek pisze:
Abderyta pisze:Szczęśliwie są jeszcze Lotosy, Statoile, Neste'y i inne nie-Shelle i nie-BiPi
Z tego co wiem fińska Neste została właśnie przejęta u nas w kraju przez Shell. <tak>
Dzięki za cenną informację. Niniejszym zaprzestaję tankowania w tymże.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Z kraju i ze świata...

Post autor: Yoana » 10 sie 2013, o 10:54

Dzisiaj i jutro w gminie Lutowiska odbędą się obchody "Dnia Żubra" :-) relacja na żywo na TVP RZESZÓW. Więcej informacji o atrakcjach czekających na turystów TUTAJ.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

ODPOWIEDZ