Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Kawa czy herbata?

Bieżące wydarzenia, aktualności.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Kawa czy herbata?

Post autor: Comen » 15 lut 2016, o 23:33

Mapa z "Polityki" pokazuje preferencje poszczególnych narodów jeśli chodzi o wybór tych dwóch napojów. W Polsce mamy niewielką przewagę jeśli chodzi o kawę, której popularność zdecydowanie wzrosła od czasów przemian ustrojowych po 1989 roku. W Europie są kraje gdzie kawa jest zdecydowanie bardziej popularna od herbaty, np: Włochy, Hiszpania czy kraje skandynawskie, ale też takie gdzie znacznie bardziej ceni się herbatę. Oprócz tradycyjnej Wielkiej Brytanii (fajfy - i te sprawy) czaj pije się głównie na wschodzie w Rosji, Ukrainie, Białorusi czy Łotwie. Co ciekawe jest także popularniejsza od kawy na Węgrzech. Czyżby przekornie w stosunku do Austriaków i wiedeńskich zwyczajów? A może macie jakieś inne obserwacje jeśli chodzi o tradycyjne napoje w innych krajach?
Kawa czy herbata.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Kawa czy herbata?

Post autor: Adler » 15 lut 2016, o 23:46

W Niemczech jest już chyba kolor ciemnobrązowy.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Kawa czy herbata?

Post autor: Gollum » 16 lut 2016, o 09:09

Chorwaci wolą kawę. Gdy rano szedłem z Segetu Donjego do sklepu do Trogiru, po drodze mijałem całe mnóstwo kafejek, gdzie miejscowi popijali kawę z małych filiżanek.
Albańczycy też sączą kawę, też z małych filiżanek. Ale uwaga na herbatę; jeśli w Albanii zamawia się ten napój, trzeba koniecznie dodać, że czarną i gorącą. Jeśli się tego nie zrobi, można dostać rumiankową albo zwykłą ale zimną. Bo Albańczycy wolą takowe.
Holendrzy także preferują kawę, choć i herbatą nie gardzą.
Belgowie to zdecydowani kawosze. Ale niektórzy, jak Herkules Poirot, preferują czekoladę. Nie ma tu nic dziwnego, jak się robi najlepsze czekolady na świecie (obok Szwajcarii), to trzeba je pić

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Kawa czy herbata?

Post autor: PermanentTravel » 20 maja 2016, o 09:00

Dzisiaj trafiłem na bardzo oryginalny, wręcz intymny sposób przygotowania kawy na szlaku.

https://www.youtube.com/watch?v=13o-JPOCUL4

Co o tym sądzicie? :>
Wg mnie sam sposób jest fajny. Przy herbacie też zadziała. Tyle, że ja użyłbym do tego "świeżego filtra" wyjętego z plecaka <glupek>

Awatar użytkownika
eDom
User
Posty: 60
Rejestracja: 5 lut 2013, o 10:29

Kawa czy herbata?

Post autor: eDom » 6 lip 2016, o 17:47

Polacy nie wolą kawy, tylko wyroby kawopodobne. Prawdziwą kawę pije niewielki procent, podczas gdy za granicą w wielu krajach bardzo dba się o jakość tego produktu. Dlatego mapa Polityki nie jest zbyt wiarygodna.

turystka_majka
User
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2019, o 08:02
Lokalizacja: Gdańska

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: turystka_majka » 26 sie 2019, o 08:09

Niestety też jestem zdania, że jesteśmy krajem zasypanym wyrobami przypominającymi wyłącznie kawę ( w sumie nie tyczy się to wyłącznie kawy). Warto choć raz spróbować zamówić prawdziwą kawę - nie ma żadnego porównania. A wcale nie jest taka droga.

MirEk
User
Posty: 2
Rejestracja: 9 paź 2017, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kawa czy herbata?

Post autor: MirEk » 10 gru 2019, o 11:57

Może od razu wytłumaczycie czym jest "prawdziwa kawa" i gdzie można ją kupić za dobre pieniądze. Osobiście pijam sporo kaw i mi smakuje. Nie kupuję tych najtańszych, ale nie kupuję też najdroższych. Miałem kawę przywiezioną z Włoch z Niemiec i było czuć różnice w smaku i aromacie, ale bez przesady. Nie można powiedzieć, że jest gigantyczna różnica (nie jest to porównanie jak Mercedesa ze Skodą)! Ja kawę już od paru lat kupuje w hurtowni online i jest spoko -

ODPOWIEDZ