Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Co ciekawego w Twoim regionie?

Bieżące wydarzenia, aktualności.
Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Co ciekawego w Twoim regionie? - "XV Dymarki Kaczawskie" - 29.06.2014

Post autor: yaretzky » 25 cze 2014, o 07:15

Stare, ginące zawody, pokaz rękodzieła i oczywiście dobra zabawa – tym wypełnione będą "XV Dymarki Kaczawskie". Wszystko odbędzie się w niedzielę 29 czerwca w Skansenie Górniczo-Hutniczym w Leszczynie pod Złotoryją, gdzie 700-letnia historia dolnośląskiej miedzi jest wciąż żywa.
Punktem kulminacyjnym festynu będzie rozpalenie pieca i spust miedzi. Festyn urozmaici występ dzieci i młodzieży ze złotoryjskiej grupy akrobatycznej Ocelot-Junior. Zagra orkiestra zakładowa kopalni Rudna, wystąpi chór ZG Lubin. Na dymarkach pojawią się również siłacze z grupy „Nec Hercules”.
Dymarki kaczawskie oraz funkcjonowanie Skansenu Górniczo-Hutniczego w Leszczynie od lat wspiera KGHM oraz Fundacja Polska Miedź. O skansen dba Złotoryjskie Towarzystwo Tradycji Górniczych.
Dymarki Kaczawskie.jpg
Więcej o Skansenie i informacji o samej imprezie znajdziecie na stronie Skansenu Górniczo-Hutniczego w Leszczynie.

Plakat ze szczegółowym programem imprezy...

Zapraszamy... <tak>
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: Lubel » 25 cze 2014, o 15:56

Wstęp wolny jak się domyślam?

Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: Remi » 25 cze 2014, o 19:57

2 sierpnia n Dniach Kęt bedzie grał Kult. hmmm.. moze sie wybiore,,,

W Oświęcimiu na Life Festiwal zagra Eric Clapton, Edyta Bartosiewicz, Luxtorpeda, Jamal. Szczegóły http://lifefestival.pl/pl/program" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: creamcheese » 25 cze 2014, o 20:19

Remi !! Clapton to ikona !! jak możesz to jedź na koncert, drugi raz się taki nie przytrafi...będzie niesamowicie. Gość jest ...brak mi słów...jak zagrał na płycie "461 Ocean Boulevard" kawałek Marleya "I shot the sheriff" to więcej zrobił dla reege niz sam Marley...oczywiście "Layla" albo jego gra w Cream...tego nie da się przecenić. Yaretzky wie o czym mówię
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: yaretzky » 25 cze 2014, o 20:28

creamcheese pisze:..tego nie da się przecenić. Yaretzky wie o czym mówię
Creamcheese prawdę prawi !! Te wszystkie współczesne fałszujące "szarpidruty" (ale pojechałem, jak moi Rodzice xxx lat temu... <lol> ) co nawet "Wlazł kotek na płotek" muszą zagrać z playbacku, nawet butów nie mogliby Claptonowi czyścić... <tak>
Jedź Remi, jedź, bo kolejny EC raz może już do Polski nie zawitać...
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: Lubel » 25 cze 2014, o 21:13

@Remi może się w Oświęcimiu spotkamy? Bo też jadę. Dodam że pod koniec maja na Charlotta Moto Festival był Dżem i Europe. Było genialnie.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Winobranie 2014 w Zielonej Górze

Post autor: yaretzky » 24 sie 2014, o 19:56

Zapraszamy wszystkich do mojego (yaretzky...) ulubionego (m.in. dlatego, że rodzinnego... <tak> ) miasta - Zielonej Góry w dniach 06. - 14 września 2014 r.
Właśnie w tych dniach odbędzie się tam w tym roku coroczne święto Winobrania. Byliśmy oczywiście nie raz i nie dwa..., możemy więc polecić z całą odpowiedzialnością i zapewniamy, że nudzić się nie będziecie... <tak> <tak>
Więcej o Winobraniu (nie tylko tegorocznym) możecie przeczytać tutaj... Szczegółowy program tegorocznego święta wina znajdziecie w tym miejscu...
A że Zielonej Góry zawsze mi mało polecam jeszcze obejrzeć ten dwuminutowy filmik "Zielona Góra jest piękna..." <tak> <tak>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: creamcheese » 24 sie 2014, o 21:35

Filmik ładny, muzyczka daje po uszach, miasto też niczego sobie...szkoda, że nigdy w nim nie byłem...a ten w 54 sekundzie to Gagarin?
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: yaretzky » 24 sie 2014, o 21:43

creamcheese pisze:miasto też niczego sobie...szkoda, że nigdy w nim nie byłem...
Dużo tracisz :> , ale zawsze można to nadrobić... Jak będziesz miał tylko ochotę, albo będzie ci Zielona Góra po drodze - daj wcześniej znać a pokażemy Ci ją z różnych (często ciekawszych niż w przewodnikach) stron... <tak> <tak>
Zgadłeś <brawo> - ten w 54 sek. to Gagarin... Ale z Twoim peselem to było łatwe, pewnie bawiliście się razem w kosmonautów... <lol>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: creamcheese » 24 sie 2014, o 21:51

Patron miasta ??
Oj bawiłem się z Gagarinem, bawiłem ;p ...choć wolałbym z Tiereszkową
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: Adler » 27 sie 2014, o 11:52

Wcześniej, bo już w najbliższy weekend (30-31.08) 9. Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle.
Sporo atrakcji kulturalnych, prezentacje regionów z kraju i z zagranicy, degustacje oraz...tu informacja dla Comena (pytałeś o to kiedyś) - możliwość zakupienia win z różnych regionów kraju, również z lokalnych winnic !!

Program:
Dni Wina w Jaśle.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

monica98

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: monica98 » 27 sie 2014, o 15:56

w Jaśle Międzynarodowe Dni Wina za to w Lublinie po raz pierwszy Festiwal Piwa połączony z Europejskim Festiwalem Smaku. 4-7 września 2014.
info : Zapraszamy na 6 edycję Europejskiego Festiwalu Smaku! Hasło imprezy to "7 potraw na 700 lat Lublina". Historycy i organizatorzy Festiwalu wybiorą najciekawsze potrawy z każdej epoki. Z pewnością nie zabraknie niespodzianek oraz wyśmienitych dań. Imprezie będzie towarzyszył Festiwal Piwa, w ramach którego odbędą się: degustacja piwa, wykłady i prelekcje o tematyce piwnej, instruktarz warzenia piwa w domu, Giełda Birofili, prezentacja sprzętu do warzenia piwa, zwiedzanie podziemi historycznego browaru oraz wiele innych atrakcji.

Główną atrakcją festiwalu będzie koncert legendarnego zespołu Omega - twórcy przeboju "Gyöngyhajú lany" (Dziewczyna o perłowych włosach). Dodatkowo wystąpi zespół Shantel, Kayah & Transoriental Orchestra, Voo Voo & Orkiestra Gidle, Sztywny Pal Azji oraz zespół Chluba.

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: creamcheese » 27 sie 2014, o 18:51

Pewna jesteś Voo-voo? Dziś na plakatach już ich nie ma...może jakieś zmiany w programie?
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

monica98

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: monica98 » 27 sie 2014, o 19:49

Skopiowałam informacje z oficjalnego wydarzenia na fb, a żadnej aktualizacji nie było. Coz, bardzo mozliwe ze sie cos zmieniło w programie.

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: creamcheese » 22 wrz 2014, o 14:12

W moim regionie w ostatni weekend było święto młodego cydru...o programie można sobie poczytać pod:
http://swietomlodegocydru.pl/
Nie pisałem wcześniej, bo czasu nie miałem, a i tak wiem, że nikt z Was by nie przyjechał...zaraz byłoby marudzenie, że ze Szklar Górnych za daleko do Lublina.
Ale przy okazji, i o tym chciałem napisać...w ten weekend udostępniony został projekt zwany
https://lubelskirower.pl/
...czy ktoś z Was w swoim mieście ma taką wypożyczalnię rowerów? Jeśli tak, to proszę o opinie.
Ja jak na razie jestem happy, pojeździłem w sobotę, właśnie na święto cydru... wracałem komunikacją miejską, bo byłem po spożyciu. Zastanawiam się, jak to będzie funkcjonowało, gdy się już rozkręci (np. czy ceny nagle z promocyjnych nie staną się zaporowe).
Póki co zapraszam na przejażdżkę rowerem po Lublinie :)
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: yaretzky » 22 wrz 2014, o 15:06

creamcheese pisze:Ja jak na razie jestem happy, pojeździłem w sobotę
Rozumiem, że to był elektryczny rower i w dodatku jechałeś z górki...?
creamcheese pisze:wracałem komunikacją miejską
Z powrotem było pod górkę...? ;p ;p
Creamcheese na rowerze... <mysli> Świat staje na głowie... <lol>
U nas nie ma płatnej wypożyczalni rowerów - "trza se kupić" i mieć swój... <uoee>
Są za to autobusy i to bezpłatne... <tak>

Popatrzyłem na te lubelskie ceny - są bardzo OK. Ciekaw jestem czy to tylko promocja czy utrzymają się dłużej...
To było po "pierwsze primo".
A po "drugie primo":
creamcheese pisze:Nie pisałem wcześniej, bo czasu nie miałem, a i tak wiem, że nikt z Was by nie przyjechał...zaraz byłoby marudzenie, że ze Szklar Górnych za daleko do Lublina.
Właściwie to rozumiem, że wcześniej nas nie zapraszałeś - "nóż-widelec" byśmy przyjechali...? ;p <lol>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: creamcheese » 22 wrz 2014, o 16:17

Pominę milczeniem Twoje inwektywy, odniosę się jedynie do dwóch sensownych zdań jakie napisałeś w swoim poście
yaretzky pisze: Popatrzyłem na te lubelskie ceny - są bardzo OK. Ciekaw jestem czy to tylko promocja czy utrzymają się dłużej...
Sieć stacji, a jest ich 40, w części rozlokowana jest tak, że nawet lebiega potrafi przejechać odległość pomiędzy dwoma z nich w czasie mniejszym niż 20 min, czyli gratis. Przy odrobinie kombinowania, możną jeździć przez kilka godzin, wymieniając tylko rowery na kolejnych stacjach, za frico.
Jako, że przedsięwzięcie nie jest charytatywne, musi przynosić dochód. Jak ludzie będą jeździć za darmo, przestanie się "im" opłacać, więc albo zwiną interes albo podniosą ceny.
Taka jest obawa ma.
Pozdrawiam
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: creamcheese » 22 wrz 2014, o 22:26

yaretzky pisze:
U nas nie ma płatnej wypożyczalni rowerów - "trza se kupić" i mieć swój... <uoee>
Są za to autobusy i to bezpłatne... <tak>
Och !! Biedota z KGHM... Może i czynsz we familokach macie dofinansowany? Zapodaj może foto swojego familoka,to się wzruszymy.
Pozdrawiam
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: Comen » 22 wrz 2014, o 22:48

creamcheese pisze: ...czy ktoś z Was w swoim mieście ma taką wypożyczalnię rowerów?
U nas tj w Krakowie jest mniej więcej coś podobnego https://kmkbike.pl/ Projekt istnieje już kilka lat, oczywiście w sezonie letnim. Raczej prosperuje, bo na wielu punktach wypożyczenia rowerów zazwyczaj brakuje. Ostatnio rozszerzyli zasięg o kilka nowych stacji, są nawet blisko mojego osiedla więc zaczynam rozważać czy nie opłacałoby się jeździć w ten sposób do pracy albo z pracy. Zauważ że jest to nie tyle wypożyczalnia rowerów, ale alternatywny środek komunikacji miejskiej a więc zachęta do wykorzystywania go jako codziennego środka transportu. Chodzi o krótki przejazd, przesiadkę, przerwę na załatwienie jakiejś sprawy. Stąd im dłuższy czas wykorzystania jednego roweru tym większa jest opłata. W normalnej wypożyczalni opłata raczej spada przy dłuższym czasie wypożyczenia jak to się ma zazwyczaj w relacji cen hurtowych i detalicznych
creamcheese pisze: Jako, że przedsięwzięcie nie jest charytatywne, musi przynosić dochód. Jak ludzie będą jeździć za darmo, przestanie się "im" opłacać, więc albo zwiną interes albo podniosą ceny.
Nie do końca za darmo bo płaci się raz przy rejestracji w systemie. Natomiast projekt zakłada rozładowanie ruchu samochodowego w miastach, czyli wpływa na obniżenie zanieczyszczenia powietrza i zmniejsza korki. Zapewne jest zatem dofinansowywany z funduszy środowiskowych gminnych albo i nawet europejskich.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: Yoana » 3 gru 2014, o 21:16

Widzę, że w Rzeszowie również jest możliwość wypożyczenia rowerów. Zaczerpnąć informacji można np. na stronie http://www.rzeszow.roweres.pl" onclick="window.open(this.href);return false;.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: Yoana » 5 gru 2014, o 09:59

Comen, czy w Krakowie można już podziwiać szopki? :)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: Comen » 5 gru 2014, o 11:41

Wczoraj była prezentacja konkursowa na Rynku Głównym. Ogłoszenie wyników nastąpi 7 grudnia i od tego dnia będzie można oglądać wystawę pokonkursową w Muzeum Historycznym w Pałacu Krzysztofory. W okresie po Bożym Narodzeniu warto sobie też zrobić rundkę po krakowskich kościołach, gdzie również ustawiane są rozmaite szopki czasami nawet z żywym inwentarzem
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: creamcheese » 5 gru 2014, o 13:04

Comen pisze: ustawiane są rozmaite szopki czasami nawet z żywym inwentarzem
W moim małym miasteczku też kiedyś stały szopki z żywym inwentarzem ale obrońcy praw zwierząt rozmaitych zaprotestowali na tyle skutecznie, że władze miasta, będące pomysłodawcą i organizatorem szopki (co nie dziwi, w końcu szopki to ich specjalność), kucnęły i żywy zwierz zniknął...może coś się zmieni w tym roku i osiołek będzie znów ryczał z natury a nie z playbacku.

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1016
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: petruss1990 » 8 gru 2014, o 04:49

Niedługo startuje w Opolu III Opolski Festiwal Górski

Więcej informacji: http://www.portalgorski.pl/nowosci/bedz ... or-program" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Co ciekawego w Twoim regionie?

Post autor: Yoana » 15 gru 2014, o 19:25

W Rzeszowie 19 grudnia (piątek) na Rynku odbędzie się „WIGILIA jak sto lat temu - Tradycje Podkarpacia”.

Program jest następujący:

15.00- „Wraz z pierwszymi gwiazdami” - misterium Wigilii i Bożego Narodzenia w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatru M.I.S.T (Stanisław Michno – uczeń Tadeusza Kantora)
15.20 -„GODY” – ekumeniczna modlitwa o pokój
15.25- Życzenia Świąteczne oraz wspólne dzielenie się chlebem, przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju przez Komendę Hufca ZHP w Rzeszowie
15.45 - WIECZERZA WIGILIJNA - wspólne przygotowanie i zastawienie stołu wigilijnego połączone z poczęstunkiem
- KONCERT KOLĘD pt.: „Zadumany Cały Świat” w wykonaniu uczniów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
- występ chóru Iwanofrankiwskiego Pałacu Kultury
16.15 - Orszak Świętego Mikołaja - uroczysty wjazd zaprzęgu z darami dla dzieci i dorosłych

Dodatkowo:
- żywa szopka (od godz.: 12.00 do 19.00),
- przejazdy zaprzęgiem ze św. Mikołajem po Rynku (od godz. 16.30)
19-21 grudnia 2014 r. - Jarmark – regionalne prezentacje

A może w Waszych miastach też jakieś ciekawe wydarzenia?
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

ODPOWIEDZ