Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Niewypłacalne biura podróży/organizatorzy.

Bieżące wydarzenia, aktualności.
Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Niewypłacalne biura podróży/organizatorzy.

Post autor: amber » 1 lut 2016, o 13:46

hmm... powiem tak: sama prowadzę biuro podróży w Bieszczadach. Współpracujemy z wieloma podmiotami, biurami w Polsce. W obecnej chwili spotykamy się z różnymi opiniami dlaczego biura podróży upadają.
Trzeba tez odróżnić, czy ktoś zamyka biura bo zbankrutował czy dlatego, że po prostu zmienia branże.
W obecnej sytuacji związanej z zamachami, uchodźcami itd wiele kierunków się zamyka, bo po prostu ludzie się boją podróżować. Wiele wycieczek szkolnych odwołało wyjazdy do Francji czy nawet do Niemiec. Podobnie jest z Turcją, Tunezją gdzie nie jest teraz bezpiecznie. Takie biuro miało np. zarezerwowanych 400 miejsc hotelowych i teraz jak nie zbiorą grupy muszą zapłacić. A jeśli do tego dochodziły czartery samolotami... cóż biura stają się niewypłacalne.

"Dzięki" tym wydarzeniom na świecie wielu turystów zaczyna zwiedzać Polskę, a bądźmy szczerzy, wiele biur to biura agencyjne, żyjące tylko z prowizji. Jak takie biuro sprzedawało Egipt, Turcję itd to teraz ma problem.
Plusem jest na pewno wracająca moda na Polskę. Wiele osób mówi: byłem we Francji, Rzymie, Norwegi, NY itd, ale w Polsce... nie nigdy nie zwiedzałem. Myślę, że teraz co niektóre biura będą zmieniać profesję i trochę zaczną organizować wyjazdy po Polsce. Wtedy i ryzyko mniejsze i jest szansa utrzymać się na rynku.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Niewypłacalne biura podróży/organizatorzy.

Post autor: Adler » 25 lip 2016, o 20:26

W ostatnim tygodniu dwa kolejne z siedzibami w Krakowie:
- Lowcost Travel
- Nautica Incentive

ODPOWIEDZ