Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Pas północny. Ciekawe miejsca.
karski1

Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: karski1 » 2 lip 2012, o 13:37

Cześć, czy był ktoś z Was w Międzyzdrojach? Co warto tam zobaczyć? Czy miejscowość w ogóle godna polecenia pod względem turystycznym?
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: Adler » 2 lip 2012, o 16:18

karski1 pisze:czy był ktoś z Was w Międzyzdrojach?
Miałem okazję wiele lat temu...
karski1 pisze:Co warto tam zobaczyć? Czy miejscowość w ogóle godna polecenia pod względem turystycznym?
- Aleja Gwiazd
- molo
- Woliński Park Narodowy
- rejs statkiem

Na pewno warto się tam wybrać, bo to jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich w zachodniej części.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: Abderyta » 3 wrz 2012, o 14:50

Axel pisze:Na pewno warto się tam wybrać, bo to jeden z najbardziej znanych kurortów nadmorskich w zachodniej części.
Zdając sobie sprawę, że wszystkich rzeczy miarą człowiek, jednak polemizowałbym. Molo i Aleja Gwiazd to raczej wszystkie atrakcje ścisłego miasta (co do Parku, zgoda). Będąc w ubiegłym roku, odnosiłem wrażenie, że po 15 minutach spaceru po jednym i drugim nie ma nic ciekawego do roboty. Zestawiłbym Międzyzdroje z Władysławowowowem, które posiada dużo większą niż jeden liczbę popularnych deptaków, dzięki czemu gdy znudzi nas jedna ulica, mamy do wyboru jeszcze kilka.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: Adler » 3 wrz 2012, o 14:55

Abderyta pisze:Zestawiłbym Międzyzdroje z Władysławowowowem, które posiada dużo większą niż jeden liczbę popularnych deptaków, dzięki czemu gdy znudzi nas jedna ulica, mamy do wyboru jeszcze kilka.
Za Władysławowem raczej nie przemawia tamtejsze rondo i z reguły kilkukilometrowe korki przed wjazdem do miasta (z jednej i drugiej strony). :-P
W zeszłym roku właśnie w centrum Władysławowa "szlak mnie trafił". :lol:
Jednym słowem wielki paraliż komunikacyjny (szkoda, bo ładnie tam jest).

Spectacle

Re: Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: Spectacle » 27 lut 2013, o 21:24

Międzyzdroje to bardzo urocza miejscowość, chociaż niestety bardzo oblegana przez turystów. Obejrzenie alei gwiazd jest całkiem przyjemnym doznaniem, że to tak ujmę, estetycznym. Fajnie zobaczyć coś takiego. Wydaje mi się, że zestawiając te dwa miasta ze sobą, postawiłbym na Międzyzdroje (bo od Władysławowa wolę Jastrzębią Górę).

Ostrzeżenie za nachalną reklamę pewnego komercyjnego portalu (dwa wpisy).

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: yaretzky » 21 wrz 2013, o 14:07

Do "międzyzdrojowych" atrakcji podanych przez Przemka dorzucić jeszcze można Gabinet Figur Woskowych w samym centrum miasta i, dla łaknących większych wrażeń, 20-30 minutowe rejsy RIB'ami - skutery wodne i inne banany to już nie to samo, choć też są w Międzyzdrojach obecne...

komediantka222

Re: Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: komediantka222 » 14 paź 2013, o 14:54

W Międzyzdrojach na wakacjach byłam dwa razy i mile wspominam pobyt tam. Jeśli chodzi o atrakcje to na pewno molo, muzeum figur woskowych i aleja gwiazd :)

Seba
User
Posty: 32
Rejestracja: 8 sie 2013, o 12:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: Seba » 21 paź 2013, o 14:03

jest dużo atrakcji, w dodatku można spotkać wiele gwiazd :) warto tam pojechać

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: Comen » 23 sty 2015, o 00:00

Jeszcze jest muzeum przyrodnicze trochę dalej od dzielnicy wczasowej. Jak ktoś ma dzieciaki to są atrakcje typu domek na opak czy gadający las. Sam się nie skusiłem na oglądnięcie.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: Lubel » 26 sty 2015, o 10:17

Mam pytanie czy to miasto jest dobre na 7 dniowy wyjazd? Nie chciałbym ciągle siedzieć nad morzem jbc.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: Comen » 26 sty 2015, o 22:48

Z jednej strony jest Świnoujście i niemieckie kurorty na wyspie Uznam możliwe do obejrzenia w trakcie jednodniowej wycieczki. Ze Świnoujścia niemiecką kolejką można pojechać także dalej do Peenemunde a nawet Greifswaldu czy Stralsundu. Jest Woliński Park Narodowy, Jezioro Turkusowe w Wapnicy, Lubin, dęby nad Zalewem Szczecińskim, jeziora w okolicach Warnowa i Wisełki, klify jak Kawcza Góra i Gosań. Tras na spacery dużo. Z dalszych wypadów Wolin, Kamień Pomorski, Dziwnówek a nawet Szczecin. Ewentualne inspiracje tutaj lub tutaj
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Michał

Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: Michał » 25 cze 2015, o 10:19

Byłem kilkukrotnie w Międzyzdrojach, i mogę tylko wam polecić to miejsce. W tym roku znowu będę mógł cieszyć się widokiem morza w moim ulubionym mieście nad morzem !

cameron

Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: cameron » 30 maja 2016, o 21:04

Miejscowość ma swój klimat, warto ją odwiedzić, ale jeżeli nie lubisz tłumów to odradzam w szczycie sezonu. Ale zawsze można znaleźć coś spokojniejszego w pobliżu i odwiedzić Międzyzdroje. Co to atrakcji, tu masz ciekawy plan wycieczki: Regulamin Forum (pkt.6).
Ostatnio zmieniony 30 maja 2016, o 21:08 przez Adler, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Serwis komercyjny, tak więc zapraszam do kontaktu w sprawie reklamy.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: Adler » 30 maja 2016, o 21:13

Byłem w zeszłym tygodniu.
Komercja z widocznym ukierunkowaniem na niemieckiego, często w podeszłym wieku klienta.
Aby przedostać się na molo, trzeba przedzierać się przez tłumy nerwowo stojące przy tamtejszych sklepikach. Limuzyny podjeżdżające pod samą plażę. Hotel ze wszystkimi balkonami z widokiem na morze. :|
Już mi się tam nie podoba.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: Adler » 16 sie 2017, o 22:11

@dmin pisze:
30 maja 2016, o 21:13
Limuzyny podjeżdżające pod samą plażę.
...i nie tylko. (W)
Przeczytajcie, popatrzcie:

https://www.wprost.pl/kraj/10070440/Wje ... iasku.html


Awatar użytkownika
eDom
User
Posty: 60
Rejestracja: 5 lut 2013, o 10:29

Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: eDom » 31 sie 2017, o 20:19

Można tylko zadać pytanie jakim cudem przebił się przez tłum :D , bo w tym sezonie w Międzyzdrojach trudno było znaleźć kawałek wolnego piasku bez parawanu w "godzinach szczytu" :)

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

Międzyzdroje - wakacje i atrakcje

Post autor: Palac-Romantyczny » 16 wrz 2017, o 10:28

To prawda, trzeba mieć talent albo kompletnie nie mieć wyobraźni... Generalnie Międzyzdroje to wspaniała miejscowość, tylko poza sezonem, właśnie teraz we Wrześniu kiedy można wypocząć. Co do samych atrakcji tyto obowiązkowo Wyspa Wolin oraz Świnoujście :)

ODPOWIEDZ