Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Pas północny. Ciekawe miejsca.
stańko

Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: stańko » 4 lut 2013, o 21:37

Witam! W tym roku latem planuję wybrać się nad polskie morze, ma to być pierwszy w życiu
pobyt nad morzem i chcę przygotować się już wcześniej bo wielu rzeczy nie wiem a zależy mi żeby
nie zepsuć wakacji. chciałbym się zapytać do jakiej miejscowości najlepiej pojechać,gdzie
zamieszkać, żeby mieć możliwość "Aktywnego" spędzenia czasu nad morzem lub na morzu
chodzi mi o jakieś atrakcje np. możliwość wycieczek rowerowych,(jeśli można wypożyczyć)
oraz wycieczek po bałtyku.
Zależy mi szczególnie na tej ostatniej rzeczy, chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć na temat
rejsów statkami w sezonie letnim, w jakiej okolicy, w której miejscowości zamieszkać? aby blisko było
do miejsca skąd rozpoczynają się takie rejsy po morzu i drugie pytanie; jakie latem są możliwości
wycieczkowe statkami, czy są np. takie całodniowe? czy tylko 1-2 godzinne.

Za odpowiedzi w tych sprawach z Góry Dziękuję !

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13434
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: Adler » 4 lut 2013, o 21:58

Polecam dwa warianty:

1. Jarosławiec, Ustka i Łeba.
Za Jarosławcem przemawia bliskość dodatkowych atrakcji:
- wycieczki rowerowe wokół miejscowości, drogą wzdłuż plaży,
- Ustka, czyli kilkugodzinne rejsy statkiem+spacer (deptak)+zwiedzanie centrum (zakupy),
- Czołpino, czyli ruchome wydmy, Słowiński Park Narodowy (zdecydowanie największa atrakcja tego regionu !! )
- Łeba (knajpy, kafejki, puby, rozrywka, czyli wielkie skupisko ludzi) :>

W samym Jarosławcu dosyć tłoczno na plaży, ale miejscowość spokojnie może posłużyć jako baza wypadowa do wspólnych, całodniowych wycieczek po regionie.


2. Trójmiasto, Władysławowo, Hel
Bardzo ciekawy region, w którym znajdziesz wszystkie opisywane przez Ciebie atrakcje.
Z Władysławowa blisko do Trójmiasta i do wszystkich miejscowości Półwyspu Helskiego.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: Gollum » 5 lut 2013, o 09:39

do Jarosławca można jeszcze dołożyć nieodległe (bliższe niż Łeba) Darłowo, skąd kursują statki na Bornholm. No i samo Darłowo z zamkiem ksiażąt i grobem króla trzech państw Eryka Pomorskiego też jest warte wycieczki.

Awatar użytkownika
eDom
User
Posty: 60
Rejestracja: 5 lut 2013, o 10:29

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: eDom » 5 lut 2013, o 10:40

My również polecamy Władysławowo. [uwagiadm]niedozwolona reklama komercyjna patrz punkt 6 regulaminu forum[/uwagiadm] We Władysławowie możesz wypożyczyć rower i wyruszyć na Hel lub w drugą stronę - Jastrzębia Góra, Karwia. Atrakcji w okolicy jest mnóstwo, na pewno nie będziesz się nudzić. Również jest tam możliwość rejsów statkami, ale nie wiemy niestety czy wypływają na całe dnie.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13434
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: Adler » 10 lut 2013, o 13:06

Innym, równie ciekawym, tym razem zachodnim wariantem będą:

Ustronie Morskie z Kołobrzegiem

W Kołobrzegu mnóstwo atrakcji turystycznych (wspominaliśmy już o nich na forum):
- świetne miejsce do spacerów po mieście (zakupy),
- port i możliwość wykupienia wycieczek statkiem (różnego typu, np. żaglowcem, wojskowym, pasażerskim na duńską wyspę Bornholm, np. "Kołobrzeską Żeglugą Morską"),
- trochę przepełniona plaża, ale zawsze można spędzić czas wyżej (na deptaku), gdzie odbywają się imprezy muzyczne, konkursy, pokazy słowo-muzyczne, gdzie można się napić kawy, kupić pamiątki, itp.

W Ustroniu mniej ludzi (choć to też zależy), plaża równie oblegana przez turystów, ale w pobliżu możliwość zorganizowania całodniowych wycieczek rowerowych (wypożyczalnie przy obiektach noclegowych). W samej miejscowości są niestety spore problemy z zaparkowaniem samochodu.<uoee> Ale zdjęcia z miejscowego molo wychodzą świetnie. <tak>

Powyższy wariant jak najbardziej mogę polecić. <okok>

Awatar użytkownika
mariusz77
User
Posty: 248
Rejestracja: 10 lut 2013, o 15:05

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: mariusz77 » 10 lut 2013, o 15:16

Stańko napisałem Ci priva-mogę pomóc ale musiałbym znać kilka odpowiedzi:
-na ile szukasz kwatery;
-jak daleko od morza;
-czy masz dzieci?-chodzi o znalezienie pensjonatu z miejscem dla nich do zabawy;
-czy chcesz mieć wyżywienie na miejscu czy możesz gdzieś wyskoczyć;
-czy jesteś mobilny? tj czy masz samochód-wtedy masz o niebo większe pole manewru ze zwiedzaniem;
-wycieczki-jakie chcesz-czy szybką łodzią/stylowym galeonem/czy na kilka godzin na morze?
W tamtym roku po długiej analizie byłem w Ustce-po raz pierwszy po ponad 20-stu latach i..w tym roku też się tam wybieram więc coś niecoś wiem o tym miasteczku.

stańko

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: stańko » 13 lut 2013, o 20:02

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :]
Sven- czy mogę zdecydować się na Łebę(lub okolice) zeby możliwe były: wycieczki rowerowe,ruchome wydmy
oraz te rejsy po morzu?
-już teraz myślę o tych trzech rzeczach, czy jestem w stanie korzystać z tych teraz wymienionych 3 atrakcji
-zamieszkując w Łebie czy może w Ustce?

stańko

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: stańko » 13 lut 2013, o 20:19

[quote="mariusz77"]Stańko napisałem Ci priva-mogę pomóc ale musiałbym znać kilka odpowiedzi:
-na ile szukasz kwatery;
-jak daleko od morza;
-czy masz dzieci?-chodzi o znalezienie pensjonatu z miejscem dla nich do zabawy;
-czy chcesz mieć wyżywienie na miejscu czy możesz gdzieś wyskoczyć;
-czy jesteś mobilny? tj czy masz samochód-wtedy masz o niebo większe pole manewru ze zwiedzaniem;
-wycieczki-jakie chcesz-czy szybką łodzią/stylowym galeonem/czy na kilka godzin na morze?
W tamtym roku po długiej analizie byłem w Ustce-po raz pierwszy po ponad 20-stu latach i..w tym roku też się tam wybieram więc coś niecoś wiem o tym miasteczku.[/quote]

- na ok. tydzień
-raczej blisko morza
-nie, niemam
-wyżywienie-mogę gdzieś wykoczyć :]
-bez samochodu
-wycieczki-mogę na dłużej na morze ale również chciałbym się czegoś dowiedzieć o tych " szybkich łodziach".

Ja już na 100% rezygnuję z woj. Zachod/pomorskiego , widzę że chyba będę musiał wybrać między
Trójmiastem,Łebą a Ustką ;)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13434
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: Adler » 13 lut 2013, o 20:41

stańko pisze:Sven- czy mogę zdecydować się na Łebę(lub okolice) zeby możliwe były: wycieczki rowerowe,ruchome wydmy oraz te rejsy po morzu?
Jak najbardziej. <okok>
Nie zapomnij o Czołpinie i Wydmach Czołpińskich (Słowiński Park Narodowy).
Wędrówka po tych wydmach oraz wzdłuż tamtejszej, zadziwiająco czystej plaży (także Bałtyk czyściutki w tym miejscu!) to w moim przekonaniu największa atrakcja tego regionu. <tak>
Polecam tam też Kluki i wycieczkę rowerową ze zwiedzaniem tamtejszego Muzeum Wsi Słowińskiej (charakterystyczne domki).


Rejs statkiem organizowany np. przez Żeglugę Pasażerską w Łebie.
Przykładowy film z Internetu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=r70auu4ZF9U[/youtube]


Rejs "Dragonem" z Ustki (zdjęcie z 2008r.):
turystycznie_Ustka.jpg

Reasumując:
Warto wybrać noclegi gdzieś pomiędzy Ustką, a Łebą (lub też w samych kurortach), aby mieć dostęp do wszystkich tych rzeczy jednocześnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mariusz77
User
Posty: 248
Rejestracja: 10 lut 2013, o 15:05

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: mariusz77 » 13 lut 2013, o 20:43

No to odnośnie Ustki:
-dobre kwatery są wynajmowane na tydzień/sobota-sobota; niedziela-niedziela;cena za pensjonat blisko morza-70-75 zł osoba dzień;
-Znam dwa ciekawe położone blisko morza-200m; jeden sprawdzony do jednego już zarezerwowałem-szczegóły na priv bo nie chcę żeby to wyglądało jak reklamę konkretnych pensjonatów;
-brak samochodu-w Ustce zostaje Ci dojazd do Doliny Charlotty i Słupsk-nawiasem mówiąc-fajną stronę ma Ustka na fb;łącznie z informacjami o koncertach;etc;
-niezłe jedzenie miałbyś w promieniu 250 m od polecanych pensjonatów;
-wycieczki po morzu w Ustce:masz 3 krypy do wyboru:
"szybka łódź" czyli motorowe cholerstwo z dwoma mocnymi silnikami;płynie toto podobno 100 na wodzinę ;-) ;
kuter? rybacki-stylizowane na coś takiego;małe;bez wrażeń;
-"Dragon"-wpisz to w necie z dodatkiem Ustka;czyli piracki galeon-no rzecz jasna w wariancie współczesnym bo powstał na rosyjskim holowniku;ale obudowa i wnętrze-kopią;doskonale odtworzone wnętrze galeona;
Rejsy-ok 1h.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13434
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: Adler » 13 lut 2013, o 22:00

Stańko,
Przeglądnij fotorelację: viewtopic.php?f=160&t=933" onclick="window.open(this.href);return false;

mariusz77 pisze:-"Dragon"-wpisz to w necie z dodatkiem Ustka;czyli piracki galeon-no rzecz jasna w wariancie współczesnym bo powstał na rosyjskim holowniku;ale obudowa i wnętrze-kopią;doskonale odtworzone wnętrze galeona;
Rejsy-ok 1h.
O "wilku", a raczej "Dragonie" mowa (zdjęcia z 2011r.):
turystycznie_DSC02937.jpg
turystycznie_DSC02954.jpg
Drogi i krótki ten rejs, ale mimo wszystko warto. <okok>
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Spectacle

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: Spectacle » 27 lut 2013, o 21:20

Bardzo polecam pobyt w Jastrzębiej Górze. Jest niedaleko Władysławowa i Karwii, a jak już ktoś pisał wcześniej - Władysławowo to bardzo dobry punkt wyjazdowy dla kogoś, kto chce zwiedzić Trójmiasto i półwysep Helski. Dodatkowo kiedy w sezonie turyści oblegają Władysławowo, Jastrzębia jest względnie "luźna". Myślę, że warto to rozważyć.

tibona31

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: tibona31 » 23 mar 2013, o 22:23

Ja byłem we Władysławowie i byłem bardzo zadowolony choć trochę za dużo leniuchowałem hehe. Ale to tylko dlatego, że jedzonko w przyhotelowej restauracji i na plażę 30m. W sumie jak wypoczywać to na maxa :) W tym roku też się wybieram, ale chciałbym coś więcej zobaczyć niż sam widok na morze. Co polecacie ?

ania2014

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: ania2014 » 4 sty 2014, o 14:27

Nad morzem jest wiele interesujących miejscowości, mniejszych bardziej kameralnych i idealnych na spokojne, a nawet romantyczne wczasy jak i tych dużych, bardzo popularnych i obfitujących w atrakcje na każdym kroku. Ja wyjeżdżam nad morze od dziecka, najpierw jeździliśmy do Gdyni (do znajomych rodziców), później pamiętam kilka lat pod rząd w Mrzeżynie, Białogórze, ale zwiedzaliśmy także Kołobrzeg, Władysławowo, Świnoujście, Łebę, Ustkę etc. Wobec tego tamte tereny dość dobrze znam i bardzo lubię. Ale gdybym miała polecić jakąś miejscowość komuś kto pierwszy raz w życiu jedzie nad morze, sama nie wiem:) Na pewno jednak jestem tego zdania, że będąc nad morzem nie można całego pobytu przeleżeć na plaży - zwłaszcza jak ma się samochód, to warto pozwiedzać przynajmniej najbliższą okolicę i inne miejscowości, a nie tylko tę, w której się przebywa.

lowell79
User
Posty: 10
Rejestracja: 2 sty 2014, o 21:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: lowell79 » 4 sty 2014, o 17:28

Ja lubię Darłowo. Jednak na wakacje biorę rower, nie lubię leżenia na plaży.



Trasy:

Darłowo - Jarosławiec
Darłowo - Dąbki

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13434
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: Adler » 4 sty 2014, o 17:31

ania2014, lowell79,
napiszcie nam coś więcej o sobie: -> klik

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: yaretzky » 11 sty 2014, o 15:37

lowell79 pisze:na wakacje biorę rower, nie lubię leżenia na plaży.
Trasy:
Darłowo - Jarosławiec
Darłowo - Dąbki
Rozumiem, że droga nasypem, przez przekop pomiędzy jeziorem i Bałtykiem, super szarlotka z lodami w pierwszej z brzegu "budce" w Wiciach i "ponaddźwiękowa prędkość F-16" przed samym Jarosławcem nie są Ci obce ?!? <lol>
I fajna traska do Dąbkowic, już za Dąbkami, lasem pomiędzy morzem i jeziorem też...? <tak>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

podrozniczka

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: podrozniczka » 11 lut 2014, o 16:29

Ja stawiam na Międzyzdroje, zapewniony rejs po Morzu,niedaleko jest do Swinoujścia (przejście graniczne), plaże wtedy kiedy byłam - czyste,woda możliwa, ale ogólnie było super.

Awatar użytkownika
Molier
User
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 15:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: Molier » 10 kwie 2014, o 15:56

Ja np. będąc w Ustce widziałem ofertę rejsów na Bornholm - full ludzi z tego korzystało, a cena była naprawdę atrakcyjna. Mnie niestety nie udało się załapać bo...po prostu zabrakło już miejsc.

RobertT40

Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: RobertT40 » 27 maja 2014, o 15:33

2 lata temu razem z dziewczyną postanowiliśmy spędzić miły czas nad polskim morzem. Wybraliśmy się do Niechorza i zatrzymaliśmy się w Regulaminie Forum (pkt.6). Opłacało się tam jechać. Jest to idealne miejsce na wypoczynek. Nie żałujemy wyboru tego miejsca.

helenadepp

Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: helenadepp » 28 paź 2014, o 17:55

Wiele razy bywałam nad polskim morzem,ale zawsze spotykał mnie zawód ze strony hotelu/kurortu. Cena nijak się miała do jakości,kolejne opinie nie sprawdzały się. Właśnie w te wakacje razem z mężem odkryliśmy rewelacyjny hotel w Krynicy Morskiej -> Regulamin Forum (pkt.6), który gorąco polecam.

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Pierwszy wyjazd nad Bałtyk

Post autor: Gniewko » 13 gru 2014, o 10:09

W mijającym po raz pierwszy byłem nad Bałtykiem z rodzinką.
W lipcu wybraliśmy się na wycieczkę zorganizowaną przez mojego sąsiada, który dysponuje bazą transportową i dobrą bazą noclegową. Pełne 8 dni (7 noclegów) z wyżywieniem, noclegiem, wycieczkami wyniosło 970 zł od osoby. Dodatkowo dzieci mają zniżki. Od kilku lat p. Andrzej organizuje takie wyjazdy. Cieszą się one dużym uznaniem.
Byliśmy w Junoszynie w woj. pomorskim. W ofercie jest również Jastrzębia Góra, do której planujemy się wybrać w 2015r.
Można również pojechać do Chorwacji i Grecji. Wszystkie wycieczki w pełni sezonu i początkiem września.
Fotorelację z Junoszyna i okolic przedstawię w kolejnym odcinku.

ODPOWIEDZ