Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Żeglarski weekend nad Bałtykiem

Pas północny. Ciekawe miejsca.
tonique
User
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2014, o 16:59
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Szczecińska Liga Regatowa nad Jeziorem Dąbie

Post autor: tonique » 18 maja 2014, o 21:55

Od kwietnia do czerwca nad Jeziorem Dąbie w Szczecinie odbywają się nietypowe regaty. Co dwa tygodnie w weekend, nad jednym z największym jezior w Polsce odbywają się regaty 6 jednakowych jachtów typu TOM 28.

Do tej pory odbyły się dwa wydarzenia. Przed nami kolejne dwa: wyścigi w dniach 24 i 25 maja oraz Wielki Finał, który odbędzie się 7 i 8 czerwca.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Szczecińska Liga Regatowa nad Jeziorem Dąbie

Post autor: Adler » 18 maja 2014, o 22:01

tonique pisze:Co dwa tygodnie w weekend, nad jednym z największym jezior w Polsce odbywają się regaty 6 jednakowych jachtów typu TOM 28. Do tej pory odbyły się dwa wydarzenia.
Tonique,
Poprosimy zatem o fotorelację z tych wydarzeń. <tak>

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Szczecińska Liga Regatowa nad Jeziorem Dąbie

Post autor: yaretzky » 18 maja 2014, o 22:03

tonique pisze:Od kwietnia do czerwca nad Jeziorem Dąbie w Szczecinie odbywają się nietypowe regaty.
Ich "nietypowość" polega na tym, że są to:
tonique pisze:regaty 6 jednakowych jachtów typu TOM 28.
???
Sorry za być może infantylne pytanie ale nie jestem fanem żeglarstwa, co nie znaczy że mi się nie podoba... <tak>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

tonique
User
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2014, o 16:59
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Szczecińska Liga Regatowa nad Jeziorem Dąbie

Post autor: tonique » 23 maja 2014, o 20:59

Przemek pisze:
tonique pisze:Co dwa tygodnie w weekend, nad jednym z największym jezior w Polsce odbywają się regaty 6 jednakowych jachtów typu TOM 28. Do tej pory odbyły się dwa wydarzenia.
Tonique,
Poprosimy zatem o fotorelację z tych wydarzeń. <tak>
OK jak tylko znajdę czas, aby w środku tygodnia tam wybrać się. Może bardziej w wakacje się uda.

tonique
User
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2014, o 16:59
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Szczecińska Liga Regatowa nad Jeziorem Dąbie

Post autor: tonique » 23 maja 2014, o 21:01

yaretzky pisze:Sorry za być może infantylne pytanie ale nie jestem fanem żeglarstwa, co nie znaczy że mi się nie podoba... <tak>
Wiesz chodzi o to, że organizatorem tych regat jest koleś, który sam projektuje jachty. Więc staram się oddać ducha jego koncepcji tego wydarzenia :-) Nic nie jest traktowany lepiej ani gorzej; nikt nie może trafić na lepszą lub gorszą łódź :)

tonique
User
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2014, o 16:59
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Żeglarski weekend nad Bałtykiem

Post autor: tonique » 23 maja 2014, o 21:09

Ale się zarymowało ;)). A że zarówno Szczecin jak i Kamień Pomorski są położone nad Bałtykiem - pośrednio, stąd wrzucam parę wydarzeń, które jutro odbędą się. Oczywiście o ile poprawi się pogoda, bo deszcz, a w szczególności silne burze, raczej im nie sprzyjają. A więc do rzeczy:

1. Szczecińskie Ogólnopolskie Regaty w klasie Optimist na Jeziorze Dąbie (sobota - niedziela),
2. Regaty Omega Floating Garden w klasie Omega Sport i Omega Standard na Jeziorze Dąbie (sobota - niedziela),
3. Kolejna odsłona bezpłatnej, jednodniowej nauki żeglowania dla pań organizowanej przez Jacht Klub AZS Szczecin.
4. Otwarcie sezonu żeglarskiego przez Marina Solna Kołobrzeg (sobota),
5. Otwarcie sezonu żeglarskiego przez Jacht Klub AZS w Szczecinie (sobota).

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Szczecińska Liga Regatowa nad Jeziorem Dąbie

Post autor: yaretzky » 23 maja 2014, o 21:15

tonique pisze:Wiesz chodzi o to, że organizatorem tych regat jest koleś, który sam projektuje jachty
Dzięki za informację.
Zawsze podobały mi się wszelkie sporty wodne, żeglarstwo w szczególności... <tak> Ale i sporty motorowodne, do tego stopnia, że zrobiłem sobie kiedyś nawet patent sternika motorowodnego... <lol>
tonique pisze:Nikt nie jest traktowany lepiej ani gorzej; nikt nie może trafić na lepszą lub gorszą łódź :)
I tak powinno być we wszelkich zmaganiach sportowych polegających na współzawodnictwie - sprawiedliwie, wszyscy mają jednakowe szanse - o wygranej decydują jedynie rzeczywiste umiejętności ! <tak>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

tonique
User
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2014, o 16:59
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Żeglarski weekend nad Bałtykiem

Post autor: tonique » 30 maja 2014, o 20:31

Wspomniana tutaj była kwestia fotek z tego cyklu. A więc podrzucam linki do galerii dwóch majowych edycji "Regat w Każdą Środę":
- 21.05: https://plus.google.com/photos/11480405 ... 5992914273" onclick="window.open(this.href);return false;
- 28.05: https://plus.google.com/photos/11480405 ... 2812487921" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Żeglarski weekend nad Bałtykiem

Post autor: yaretzky » 30 maja 2014, o 20:43

Zdjęcia fajne, oddają atmosferę może nie "walki" ale na pewno rywalizacji tym bardziej, że pogoda chyba raczej uczestników nie rozpieszczała...
Napisz coś więcej o tych regatach, proszę... Jaka jest zasada (wymagania...) przyjmowania zgłoszeń... Czy są to członkowie jakichś klubów żeglarskich czy mogą startować również "niezrzeszeni"... Jak z uprawnieniami wśród załogantów...? Długość trasy i w jakim rejonie...? <tak>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Żeglarski weekend nad Bałtykiem

Post autor: creamcheese » 30 maja 2014, o 23:24

Młody !! ( to do jaretzky'ego)...trzymaj się mnie, mam patent od 68 roku... :) ...jeszcze wtedy wszyscy wielcy żyli...Morrison, Joplin, Hendrix...
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Żeglarski weekend nad Bałtykiem

Post autor: Comen » 31 maja 2014, o 07:20

Sorry nie znam się, ale czy na pewno wszystkie te łodzie są takie same?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Żeglarski weekend nad Bałtykiem

Post autor: yaretzky » 31 maja 2014, o 08:01

creamcheese pisze:mam patent od 68 roku...
Ale od 1968 ...? <lol> czy może... robiliście go wspólnie z Vasco da Gama...? <lol>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Żeglarski weekend nad Bałtykiem

Post autor: yaretzky » 31 maja 2014, o 08:16

tonique - oświeć nas w tematach o które wcześniej pytałem, bo creamcheesowi, od ubiegłego wieku, mogło coś jednak umknąć z pamięci... <tak> Świat jednak "trochę" poszedł do przodu i łódek już nie dłubie się z kory... a i żagielki też pewnie nie z prześcieradła "podwędzonego" mamie z szafy... ;)
Czekamy na informacje z tego wieku... <tak>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

tonique
User
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2014, o 16:59
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Żeglarski weekend nad Bałtykiem

Post autor: tonique » 2 cze 2014, o 22:10

yaretzky pisze:Zdjęcia fajne, oddają atmosferę może nie "walki" ale na pewno rywalizacji tym bardziej, że pogoda chyba raczej uczestników nie rozpieszczała...
Napisz coś więcej o tych regatach, proszę... Jaka jest zasada (wymagania...) przyjmowania zgłoszeń... Czy są to członkowie jakichś klubów żeglarskich czy mogą startować również "niezrzeszeni"... Jak z uprawnieniami wśród załogantów...? Długość trasy i w jakim rejonie...? <tak>
Co do wymagań odnośnie zgłoszenia, to raczej nie ma. Mogą startować niezrzeszeni. Regaty odbywają się w na obszarze Jeziora Dąbie. Każdorazowo regaty trwają po 30 minut - zawsze organizowane są 3 wyścigi.

ODPOWIEDZ