System certyfikacji marin i portów jachtowych w Polsce

Pas północny. Ciekawe miejsca oraz relacje z naszych wycieczek.

Moderator: Comen

Regulamin forum
Jeśli dodajesz fotorelację, w tytule nowego wątku koniecznie dodaj prefiks: "Relacja:" i datę wycieczki.
tonique
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2014, o 16:59
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

System certyfikacji marin i portów jachtowych w Polsce

Post autor: tonique » 17 lip 2014, o 15:05

Na Pomorzu Zachodnim, a dokładnie na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim, jest właśnie rozwijany autorski system certyfikacji marin i portów jachtowych. Podobne systemy istnieją już w Niemczech czy też Wielkiej Brytanii. Myślicie, że ma on szansę zostać zaadaptowany nad całym naszym polskim wybrzeżem?

Więcej informacji o tym przedsięwzięciu znajdziecie tutaj: http://www.marinas.pl/pl/aktualnosc/mar ... kacje.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 6718
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

System certyfikacji marin i portów jachtowych w Polsce

Post autor: Comen » 17 lip 2014, o 23:33

Myślę że sens tworzenia takiego systemu oceny jest dla całego Wybrzeża a nie tylko województwa, zwłaszcza że w Polsce nie ma tych marin chyba aż tak dużo jak w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Zastanawia mnie trochę czemu taki system nie jest standaryzowany na większą skalę, np. system gwiazdek hotelowych funkcjonuje w większości krajów. Dlaczego jest więc osobny system niemiecki, belgijski, polski. Czy to wynika z jakiejś specyfiki marin w każdym z tych krajów, czy to po prostu taka sztuka dla sztuki, że każdy chce się wykazać i ułożyć sobie autorski system kryteriów?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

tonique
Posty: 37
Rejestracja: 21 mar 2014, o 16:59
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

System certyfikacji marin i portów jachtowych w Polsce

Post autor: tonique » 18 lip 2014, o 19:31

Comen pisze:Myślę że sens tworzenia takiego systemu oceny jest dla całego Wybrzeża a nie tylko województwa, zwłaszcza że w Polsce nie ma tych marin chyba aż tak dużo jak w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Zastanawia mnie trochę czemu taki system nie jest standaryzowany na większą skalę, np. system gwiazdek hotelowych funkcjonuje w większości krajów. Dlaczego jest więc osobny system niemiecki, belgijski, polski. Czy to wynika z jakiejś specyfiki marin w każdym z tych krajów, czy to po prostu taka sztuka dla sztuki, że każdy chce się wykazać i ułożyć sobie autorski system kryteriów?
Z tego co orientuje się, to wynika to z faktu, iż takie rozwiązania robi się na skalę narodową. W każdym kraju jest także to nieco inaczej oceniane. Zresztą przykład UK, gdzie oni zawsze chcą mieć swoje rozwiązania, jest tego najlepszym przykładem. Z tym systemem gwiazdek hotelowych to także nie jest do końca taka jasna sprawa. Gwiazdki egipskie czy tureckie różnią się od gwiazdek w Europie kontynentalnej. Międzynarodowe standardy w hotelarstwie wymuszają ... międzynarodowe sieci hoteli - tyle.