Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

W zimie nad morze?

Pas północny. Ciekawe miejsca.
jusd

W zimie nad morze?

Post autor: jusd » 11 gru 2015, o 14:55

Dzień dobry, wybieramy się na wakacje zimowe nad polskie morze. Najlepsze oferty są w Kolobrzegu i Łebie. Co proponujecie zimą?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

W zimie nad morze?

Post autor: Comen » 11 gru 2015, o 16:58

Więcej spokoju niż latem. Długie spacery po plaży. Sztormy w obiektywie. Przyroda Słowińskiego Parku Narodowego. Zabytki Kołobrzegu
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

W zimie nad morze?

Post autor: yaretzky » 11 gru 2015, o 18:40

jusd pisze:Dzień dobry, wybieramy się na wakacje zimowe nad polskie morze. Najlepsze oferty są w Kolobrzegu i Łebie. Co proponujecie zimą?
Zależy od tego co rozumiesz pod pojęciem "najlepsze oferty" ? Najbardziej luksusowe hotele, najtańsze kwatery, cała noc otwarte knajpy, najbardziej "wypasione" SPA ?
Dla nas dwa lata temu (w lutym) najlepszą ofertą był pobyt w Pobierowie - w czasie tygodniowego pobytu spotkaliśmy tylko jedna osobę (właściciela naszej miejscówki) i wszystko zamknięte "na głucho" + wszystko to o czym wczesniej wspomniał Comen... :) No, może poza SPN i zabytkami Kołobrzegu... ;)
W trzech słowach - całe morze nasze !!!! <lol>

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

W zimie nad morze?

Post autor: tadeks » 13 gru 2015, o 14:04

W zimie nad morze?
Oczywiście. Każdy znajdzie coś dla siebie.
- lubisz byczyć się w komfortowych warunkach, preferujesz spędzać czas na parkietach i w lokalach gastronomicznych,
jest mnóstwo tak ukierunkowanych ofert.
- lubisz czynnie spędzać czas, długie spacery nad morzem, po lasach, klifem, taniej, skromniej, ale aktywnie, to też jest w czym wybierać.
Dołączam się do polecania Słowińskiego Parku Narodowego. Ofert w okolicy mnóstwo.
Nie są okoliczne miejscowości tak oblegane jak Świnoujście, Kołobrzeg, czy Sopot.
Blisko mieszkam, często bywam i wciąż mi morza mało. Podobnie mojej żonie.
Ma morze na wyciągnięcie ręki, mimo to wybiera się w styczniu w swoim towarzystwie kijkowców na kilka dni do Poddąbia.
Upatrzyła świetną, szeroką ofertę w tamtejszym ośrodku Słowiniec. Przyjrzałem, interesująco wygląda, również na zimę. Nie mam z nimi nic wspólnego. Jeżeli admin nie wytnie, to warto przejrzeć:
http://www.slowiniec.com/

weronikas93

W zimie nad morze?

Post autor: weronikas93 » 16 gru 2015, o 11:39

W tym zimowym okresie to raczej kraje egzotyczne wchodzą w grę. A jak last minute to pewnie coś ciekawego na Sylwestra znajdziecie. Mogę polecić ??? jeśli szukacie ciekawych miejsc i wycieczek po krajach, bo dla mnie liczy się coś więcej niż tylko odpoczynek w hotelu i chcę możliwie najlepiej wykorzystać czas na wakacjach. Widziałam świetną ofertę ??? podróży do Gruzji na Sylwestra właśnie. Bardzo ciekawy kraj i ma mnóstwo ciekawych miejsc, które warto obejrzeć. I nie musi być wcale drogo, a na pewno dość egzotycznie

Po pierwsze nie na temat, po drugie nie reklamujemy podmiotów komercyjnych (patrz regulamin Forum). Dotyczy to zwłaszcza nowych forumowiczów. Mam wrażenie, że chodzi tylko i wyłącznie o załatwienie własnego biznesu reklamowego a nie chęć uczestnictwa w społeczności turystycznej.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

W zimie nad morze?

Post autor: gar » 21 gru 2015, o 16:51

Zima nad morzem ma swoje dobre strony - tylko trzeba dobrze wybrać miejsce do takiego wyjazdu. Podstawowe dwa a może nawet trzy plusy:
- brak ludzi
- niższe ceny noclegów (trzeba tylko poszukać, najlepiej na kwaterach prywatnych i się dogadać)
- zdrowo (największa zawartość jodu w powietrzu)

Awatar użytkownika
sleepwalker
User
Posty: 237
Rejestracja: 3 sty 2016, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa

W zimie nad morze?

Post autor: sleepwalker » 3 sty 2016, o 21:33

Nigdy nie byłem nad morzem o tej porze roku i szczerze mówiąc nie ciągnie mnie, a to m.in.dlatego, że tamtejszy krajobraz zimą wydawałby mi się przerażająco smutny. No ale nie wykluczam, że gdybym w końcu się wybrał, zmieniłbym zdanie ;) Tylko jak tego dokonać, skoro się nie chce jechać ;)

Awatar użytkownika
eDom
User
Posty: 60
Rejestracja: 5 lut 2013, o 10:29

W zimie nad morze?

Post autor: eDom » 1 lut 2016, o 04:41

Morze zimą jest ponure, ale to nadaje swoistego klimatu i ułatwia kontemplowanie i relaks. Zero tłumów, dzięki czemu to idealny region na wypoczynek.

Wejherowo1
User
Posty: 11
Rejestracja: 13 lut 2016, o 20:57

W zimie nad morze?

Post autor: Wejherowo1 » 15 lut 2016, o 09:39

Morze jest atrakcyjne o każdej porze roku, ale rzeczywiście teraz nie będzie tam tłumów. Ja osobiście polecam Wejherowo, miasto na Kaszubach. Samochodem - ok. 35 min na plażę lub SKM-ką, jeśli nie macie auta. Samo Wejherowo posiada wiele atrakcji turystycznych. Niedawno otworzono tam Szlak Nut Kaszubskich prowadzący przez najciekawsze zakątki miasta. Oprócz tego Wejherowo posiada Filharmonię Kaszubską.

malina88

W zimie nad morze?

Post autor: malina88 » 7 mar 2016, o 11:08

Byłam zimą nie raz, turyści są jak najbardziej, ale na plaży jest cisza i spokój. Można spacerować i nie trzeba przebijać się przez parawany. Moim ulubionym miejscem jest Sopot, mam słabość do całego Trójmiasta także pora roku nie ma dla mnie znaczenia ;)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

W zimie nad morze?

Post autor: Adler » 8 mar 2016, o 23:14

Proponuję na koniec zimy Słowiński Park Narodowy i wyjątkową atrakcję: odsłonięte przez morze pozostałości po dawnej puszczy. Zjawisko bardzo rzadkie, unikalne.

Jak podają pracownicy SPN:
Dawno, dawno temu ponad 3 tys. lat temu rosły tu dąbrowy. Teraz morze odsłania pozostałości po dawnej puszczy. Słona woda dobrze zakonserwowała tych świadków historii.
56dd77902fb7b_p.jpg
zdjęcie: Facebook Słowińskiego Parku Narodowego
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

W zimie nad morze?

Post autor: Comen » 9 mar 2016, o 08:34

Z tego zdjęcia widać, że linia brzegowa Bałtyku przebiegała dalej na północ. I generalnie tak było przez większość okresu w którym tworzyło się nasze morze. Aczkolwiek jakieś 3000 lat temu, czyli w fazie Morza Politorynowego wybrzeże było już dość ustabilizowane.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

trums

W zimie nad morze?

Post autor: trums » 31 mar 2016, o 09:41

Ciekawe jak w Łebie wyglądają łebskie wydmy, chyba nie tak pięknie jak podczas lata. :D

Amellia

W zimie nad morze?

Post autor: Amellia » 2 cze 2016, o 13:50

Myślę że w zimie też można pojechać nad morze. Nie ma tłumów i przede wszystkim jest to pora zalecana dla alergików.

globtroterka
User
Posty: 28
Rejestracja: 14 maja 2015, o 12:16

W zimie nad morze?

Post autor: globtroterka » 10 paź 2016, o 03:04

Byłam nad morzem w lutym tego roku i był to świetny wyjazd. Wybrałam się do Dźwirzyna i znalazłam tam fajny hotel, który jest zlokalizowany w lesie i bardzo blisko z niego jest do morza. Byla tam strefa spa, więc mój wypoczynek wyglądał tak, że głównie sie w nim byczyłam i dbałam o siebie, ale mogłam też wychodzić na mroźny spacer nad morze. Jak było mi za zimno, to mogłam błyskawicznie spowrotem w hotelu i mogłam się znowu wygrzewac w jacuzzi :D

Wejherowo1
User
Posty: 11
Rejestracja: 13 lut 2016, o 20:57

W zimie nad morze?

Post autor: Wejherowo1 » 12 paź 2016, o 10:59

Ja na taki zimowy wypad polecam serdecznie Wejherowo :) To turystyczne miasto położone na Pomorzu. Stąd do morza i Trójmiasta jest bardzo niedaleko, tylko około 30 kilometrów. Za to noclegi są tańsze niż w nadmorskich kurortach. To dobra propozycja na grudniowy wyjazd :)

Shee
User
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2013, o 11:00

W zimie nad morze?

Post autor: Shee » 3 lis 2016, o 11:55

Morze jest piękne o każdej porze roku! A co powiecie na Hotel ... Był ktoś z was tam? Jak dla mnie jest to jeden z najlepszych hoteli w Polsce jeśli chodzi o lokalizację i poziom obsługi. Ogólnie jestem wielką fanką polskiego morza

AdamWawrzyniak
User
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2017, o 13:54

W zimie nad morze?

Post autor: AdamWawrzyniak » 12 cze 2017, o 14:32

Ja polecam Trójmiasto wiosną/wczesnym latem albo jesienią :)
Mówię absolutnie szczerze, bo stamtąd pochodzę i jako "lokals" wiem, gdzie i kiedy lubiłem wybywać z domu ;) Latem są dzikie tłumy, co też może być fajne (miejsce ożywa, robi się kolorowe i gwarne, a że smogu tam nigdy nie ma ani żadnych pyłów, to pomalowane budynki pozostają czyściutkie na całe długie lata i gdy świeci słońce to wszystko potrafi wyglądać jak na pocztówce).

Zima to zima - wygląda jak wszędzie. Może być trochę inna odczuwalna temperatura niż w reszcie Polski z powodu bliskości morza - jest trochę cieplej, ale też bardziej wilgotno.

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

W zimie nad morze?

Post autor: Palac-Romantyczny » 31 lip 2017, o 23:12

Trójmiasto faktycznie jest piękne, ale z drugiej strony bardzo zatłoczone i trudno powiedzieć aby taki wypoczynek był spokojny, niezależnie od pory roku. Polecam szukać również innych miejscowości, łącznie z Półwyspem Helskim lub bardziej w stronę zachodniego wybrzeża.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

W zimie nad morze?

Post autor: gar » 9 lut 2018, o 20:45

Właśnie trwa jubileuszowy XV Międzynarodowy Zlot Morsów, który odbywa się w dniach 9-11.02.2018 r. w Mielnie.
Tegorocznym tematem przewodnim Zlotu są Bajki!
Więcej na stronce http://zlotmorsow.mielno.pl

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

W zimie nad morze?

Post autor: Palac-Romantyczny » 1 mar 2018, o 10:14

W sumie zimą można odwiedzić także Kujawy z Toruniem na czele, a nad sam Bałtyk podjechać w wolnej chwili, co też jest dobrą opcja dla każdego turysty,z noclegiem nie ma żadnego problemu.

miki789
User
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 13:34

Re: W zimie nad morze?

Post autor: miki789 » 24 maja 2019, o 14:03

Bywałem w różnych hotelach i ośrodkach nad naszym morzem i muszę szczerze przyznać, że przypadł mi do gustu bardzo pewien ośrodek w miejscowości Międzywodzie. Bardzo dobry standard, basen i strefa SPA. Myślę, że każdy będzie zadowolony z pobytu w tym ośrodku.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: W zimie nad morze?

Post autor: gar » 5 gru 2019, o 21:21

Jest szansa że w przyszłym miesiącu zamelduję się kilkukrotnie (choć na krótko) nad polskim morzem. Jest opcja by zobaczyć Hel w zimowej szacie. Ostatni raz widziałem go zimą zaledwie 34 lata temu (czyli jeszcze za PRL-u) i to na specjalnych wojskowych zasadach.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: W zimie nad morze?

Post autor: Comen » 6 gru 2019, o 09:45

Służyłes w marynarce?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: W zimie nad morze?

Post autor: gar » 6 gru 2019, o 11:09

Comen pisze:
6 gru 2019, o 09:45
Służyłes w marynarce?
Nie - taki stary jeszcze nie jestem. Jako śląskie dziecko byłem na czymś co obecnie nazywa się zieloną szkołą (w naszym przypadku była to biała szkoła, bo jechaliśmy w lutym).

ODPOWIEDZ