Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Pomorskie

Pas północny. Ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Pomorskie

Post autor: Adler » 24 wrz 2010, o 23:19

W tym temacie widomości, informacje o tym regionie.

mini

Post autor: mini » 16 sty 2011, o 16:59

O Gdańsku tak troszkę...
Każda dzielnica tego potężnego miasta ma inny charakter...Starówka jest piękna..ul. Długa ze swoim kawiarnianym klimatem nad którym Neptun czuwa...ul. Mariacka najurokliwsza na świecie...olbrzymi Kościół Mariacki (dobry punkt odniesienia, bo wszędzie widać;))...polecam spacery brzegiem Motławy...
No i oczywiście dostęp do szerokiej wody...:)
Sopot, równie urokliwy...trzeba przyjechać i samemu docenić;)
Najmniej znam Gdynię, więc o niej ni napiszę;)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 16 sty 2011, o 17:58

Moje impresyjki z Trójmiasta:

Gdańsk - najpiękniejsze są budynki nad brzegiem Motławy. Pozostała część starego miasta niemal równie urzekająca. Piękny park przy Westerplatte. Reszty, prócz brudnego dworca PKP i takich sobie budynków po drodze z dworca do centrum, nie widziałem.

Sopot - przereklamowany. Plaża wąska i brudna, molo wygląda jak każde inne molo świata, a tzw. Monciak nie dorasta do pięt tzw. rynkowi gdańskiemu.

Gdynia - ło matko! Raj dla zwolenników hasła "Niech żyje socrealizm w architekturze!".
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

mini

Post autor: mini » 16 sty 2011, o 18:25

Szapo ba;) zapomniałam o Westerplatte:)racja!

Gdański dworzec - ostatnio remontowany!

Najczystsza plaża - wg mnie- gdańskie Stogi;)

a jak zdanie innych forumowiczów?

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 18 sty 2011, o 11:21

Najlepiej do trojmiasta dostac sie pociagiem:):):)jakies 10-11 godzin z Krakowa swietna komunikacja wieczne remonty,tak na powaznie moim zdaniem trojmiasto nie ma charakteru czy wyrazistosci oczywiscie dostep do morza rekompensuje wiele ale mimo wszystko wole poludniowe klimaty Kraków,Tarnów.Oczywiscie chce wspomniec o pogodzie ktora jest bardzo kaprysna w Trojmiescie wieczne wiatry,mgly,opady deszczu,niskie temperatury i ogolnie do ..:)..
Popieram Abderyte socrealizm w Gdyni!
Sopot plaża fajna,ladna,zadbana..dobry hotel i basta..
Gdańsk-wiele do zrobienia...

mini

Post autor: mini » 18 sty 2011, o 20:16

Jak jeździć po Polsce, żeby nie zwariować to chyba całkiem dobry temat na nowy post:)
Tak, jeśli chodzi o znak szczególny Trójmiasta, to jest nim wiatr, owszem,ale ale czy w górach nie wieje???

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 19 sty 2011, o 12:41

wieje i zawsze wiac bedzie:)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 20 sty 2011, o 12:20

rabit pisze:Gdańsk-wiele do zrobienia
Cum Bajszpil?

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 20 sty 2011, o 13:56

np brak miejsc parkingowych w centrum jedyne to platny parking obok dworca reszta samochodów zaparkowana na ulicach rowniez za oplata..infrastruktura drogowa porazka zupelna wyrwy w jezdniach na pewnych odcinkach wieczne remonty drogowe przy obwodnicy,zakorkowane centrum,dojazd do tzw sypialni rowniez np na Osiedle Kolorowe z centrum Gdanska w godzinach szczytu komunikacyjnego jedzie sie okolo godziny..drogi alternatywne nie istnieja..

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 20 sty 2011, o 18:34

Jakkolwiek dziury w jezdni da się załatać, to uważam, że specyfiką każdego dużego miasta są korki. Gdy odbudowywano miasta po wojnie, nikt nie przypuszczał, że 60 lat później liczba samochodów będzie tak ogromna, więc nie budowano szerokich ulic i miejsc parkingowych. I tak dobrze, że jest obwodnica Trójmiasta. Bez niej byłoby bardziej przegwizdane.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 21 sty 2011, o 00:48

Łał, lol i w ogóle superhiperduperfajowo! Jak donosi pewna żydowska i polskojęzyczna Gazeta, "New York Times opublikował listę 41 miejsc na świecie, które warto odwiedzić w roku 2011. Na miejscu 17 są Gdańsk i Sopot!".

Zobaczta sami zwycięzców rankingu:

http://www.alert24.pl (wpiszcie w wyszukiwarce frazę "miejsca, które należy odwiedzić").

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 5 lut 2011, o 18:34

Abderyta pisze:Łał, lol i w ogóle superhiperduperfajowo! Jak donosi pewna żydowska i polskojęzyczna Gazeta, "New York Times opublikował listę 41 miejsc na świecie, które warto odwiedzić w roku 2011. Na miejscu 17 są Gdańsk i Sopot!".

Zobaczta sami zwycięzców rankingu:

http://www.alert24.pl (wpiszcie w wyszukiwarce frazę "miejsca, które należy odwiedzić").
dlaczego to żydowska gazeta? Twój Mistrz tak powiedział?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 5 lut 2011, o 18:39

No, to teraz powróćmy do tematu...
W tym temacie o konkretnych, wartych zobaczenia miejscach w woj. pomorskim.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 5 lut 2011, o 22:26

-> Rabit

To był taki żart z polskich antysemitów. Ale fakt, mój Mistrz lubi sobie w ten sposób dworować.

-> Major

Nie wiem, czy jest do czego wracać, skoro nikt nie wypowiedział się na temat słuszności lub niesłuszności obecności Gdańska i Sopotu na tej szacownej liście.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

crazysquirrel

Pomorskie

Post autor: crazysquirrel » 15 cze 2012, o 10:29

W atrakcjach umieściłabym koniecznie letnie festiwale, a przede wszystkim Openera :) Jeżdżę praktycznie każdego roku do Trójmiasta. Klimat podczas festiwalu, piękno Trójmiasta i ten czas tam... Polecam :)
Teraz po odnowieniu po Euro koniecznie trzeba zobaczyć Dworzec w Gdyni. Mnie zdjęcia powaliły.

Verdi
User
Posty: 10
Rejestracja: 3 lip 2012, o 12:04

Re: Pomorskie

Post autor: Verdi » 3 lip 2012, o 12:11

Myślę,że w woj. Pomorskim przede wszystkim Trójmiasto jest główną atrakcją, szczególnie podczas meczów Euro:) Całość prezentuje się naprawdę pięknie, razem z bursztynową areną.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomorskie

Post autor: Gollum » 28 lip 2012, o 10:48

rabit pisze:dlaczego to żydowska gazeta? Twój Mistrz tak powiedział?
Mistrz nie ma tu nic do powiedzenia; popatrz na strukturę akcjonariatu, część autorów i lansowane ałtorytety (pisownia włóaściwa), to sie przekonasz.

A Gdańsk mi się kojarzy z jednym: to jedyne miasto w Polsce, gdzie po wejściu do autobusu z dzieckiem na ręku nikt nie podrywa się ustepując miejsca

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Pomorskie

Post autor: Adler » 28 lip 2012, o 12:47

Gollum pisze:A Gdańsk mi się kojarzy z jednym: to jedyne miasto w Polsce, gdzie po wejściu do autobusu z dzieckiem na ręku nikt nie podrywa się ustepując miejsca
Dziwne, bo mi np. kojarzy się z wielkim namiotem podczas Jarmarku Dominikańskiego, niecodzienną gościnnością oraz wyśmienitym jadłem. Ale każdy ma swoje skojarzenia... ;-)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Pomorskie

Post autor: Abderyta » 3 wrz 2012, o 14:54

Może to mało oryginalne pisać o stolicy tego regionu, ale dla mnie absolutnym hiciorem jest ulica Mariacka w Gdańsku. Wchodząc na nią od strony Motławy każdorazowo nie mogę się oprzeć wrażeniu, że znalazłem się w innej epoce. I choć to zupełnie nie ta strona świata, to mam wrażenie, że tak właśnie wyglądała ulica Krokodyli w "Sklepach cynamonowych".
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomorskie

Post autor: Comen » 4 wrz 2012, o 10:53

Ciekawym zakątkiem w okolicach Trójmiasta jest Rewa. Można tam pospacerować po "Półwyspie Helskim w miniaturze". Piaszczysta mierzeja zwana Ryfem Mew ciągle się tworzy. Ma już jakieś 500 m długości a szeroka jest może na kilka metrów, Miły spacerek w głąb Zatoki Puckiej. Piaszczysty wał ciągnie się dalej pod wodą aż do właściwej Mierzei Helskiej którą widać na horyzoncie. Gdyby nie przekop do portu w Pucku można by w zasadzie na piechotę tam się dostać, bo w żadnym miejscu nie "kryje". Na ławicy, zwłaszcza po sztormie, podobno łatwo odszukać kawałki bursztynu. Kiedyś tam nawet znalazłem coś takiego, ale do końca nie byłem pewny czy to kamień czy tylko kolorowe szkiełko.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Mousie
User
Posty: 28
Rejestracja: 17 lip 2012, o 21:42
Lokalizacja: Katowice

Re: Pomorskie

Post autor: Mousie » 4 wrz 2012, o 19:38

Abderyta pisze:Może to mało oryginalne pisać o stolicy tego regionu, ale dla mnie absolutnym hiciorem jest ulica Mariacka w Gdańsku. Wchodząc na nią od strony Motławy każdorazowo nie mogę się oprzeć wrażeniu, że znalazłem się w innej epoce. I choć to zupełnie nie ta strona świata, to mam wrażenie, że tak właśnie wyglądała ulica Krokodyli w "Sklepach cynamonowych".

Dla zobrazowania opinii Abderyty, pod którą się podpisuję, zdjęcia ulicy Mariackiej, niegdyś zwanej Panieńską.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wejherowo

Pomorskie

Post autor: Wejherowo » 8 kwie 2015, o 08:37

Miastem, które trzeba odwiedzić w województwie pomorskim jest Wejherowo ze Szlakiem Abecadła kaszubskiego.

m_mlody

Pomorskie

Post autor: m_mlody » 12 maja 2015, o 02:56

Wejherowo pisze:Miastem, które trzeba odwiedzić w województwie pomorskim jest Wejherowo ze Szlakiem Abecadła kaszubskiego.
a jest bardzo prawdopodobne, że w tym roku tam właśnie będę - zobaczymy co też Wejherowo poza plażami nam zaoferuje :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Pomorskie

Post autor: Comen » 12 maja 2015, o 08:37

Plaż nie zaoferuje. Miasto leży jednak kawałek w głębi lądu
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

globtroterka
User
Posty: 28
Rejestracja: 14 maja 2015, o 12:16

Pomorskie

Post autor: globtroterka » 14 maja 2015, o 12:25

Ja niedawno byłam w uzdrowiskowej części Ustki - bardzo piękna plaża, zalesione tereny, można pospacerować i napawać się widokiem. Szczególnie właśnie polecam osobom, które chcą jechać w celach leczniczych. Polecam szczególnie kąpiele solankowe :) W mieście też jest dużo atrakcji i można porządnie wypocząć.

ODPOWIEDZ