Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Platforma dla pilotów, przewodników, rezydentów, wychowawców, instruktorów.

Dla pilotów i przewodników turystycznych.
Elzbieta
User
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2018, o 10:58
Lokalizacja: Kraków

Platforma dla pilotów, przewodników, rezydentów, wychowawców, instruktorów.

Post autor: Elzbieta » 24 sie 2018, o 11:02

Witam wszystkich pilotów i przewodników :) Chciałabym zapytać was czy korzystalibyście z darmowej platformy dla pilotów i przewodników, umożliwiającej, oprócz wymiany doświadczeń, m.in. dodawanie wolnych terminów (dzięki którym biuro ma możliwość wyszukania Pani i skontaktowania się w sprawie oferty) oraz oferującej różne moduły przydatne w pracy- np. mapa z parkingami dla autokarów czy polecanymi restauracjami? Obecnie pracujemy nad stworzeniem serwisu łączącego specjalistów branży turystycznej, dlatego bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety:

https://goo.gl/forms/zLKc4llKrr5zXOa73

Pomoże nam ona przy pracach nad serwisem, dlatego z góry dziękuję za poświęcony czas.

Jestem również otwarta na wszelkie dodatkowe uwagi, także zapraszam do dyskusji czy taka platforma branżowa jest nam potrzebna :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Platforma dla pilotów, przewodników, rezydentów, wychowawców, instruktorów.

Post autor: Adler » 24 sie 2018, o 11:59

Ankieta wypełniona.
Nie podoba mi się tylko opcja "forum dla pilotów i przewodników".
Coś takiego istnieje już na niniejszym forum dyskusyjnym. (D)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Platforma dla pilotów, przewodników, rezydentów, wychowawców, instruktorów.

Post autor: Comen » 24 sie 2018, o 12:00

Swoją drogą map z parkingami dla autokarów w różnych krajach, miastach... jakoś nigdy nie udało mi się znaleźć w Internecie. Nawet na moim blogu o Szwecji spotkałem się z kilkoma osobami które poszukiwały takich informacji np. o Ystad.
W ankiecie jest chyba błąd bo w pytaniu o województwo brakuje Wielkopolski.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Elzbieta
User
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2018, o 10:58
Lokalizacja: Kraków

Platforma dla pilotów, przewodników, rezydentów, wychowawców, instruktorów.

Post autor: Elzbieta » 24 sie 2018, o 12:06

Dziękuję za odpowiedzi. Podane opcje są tylko propozycjami i nie zamierzamy wszystkich wprowadzać. Forów dyskusyjnych jest faktycznie sporo i nie ma sensu tworzyć kolejnych i też nie taki jest cel całej platformy. Chciałabym, żeby w głównej mierze pojawiały się tam moduły przydatne pilotom i przewodnikom, tak jak wspomniana mapa z parkingami czy spis atrakcji turystycznych z informacjami o cenach biletów, godz wejść lub mapa z polecanymi restauracjami, gdzie sami użytkownicy mogliby dawać oceny tym restauracjom i wpisywać swoje, a także dodawać inne informacje, które ciężko znaleźć na ogólnych stronach (np. tipy dla pilotów i przewodników za przyprowadzenie grup). Wszystko oczywiście można znaleźć w internecie, ale tutaj po prostu byłaby możliwość zebrania tego w jednym miejscu.

PS Wpisywałam wszystkie województwa i kraje i musiało mi umknąć :) Już dopisuję :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Platforma dla pilotów, przewodników, rezydentów, wychowawców, instruktorów.

Post autor: Adler » 24 sie 2018, o 12:13

Takich baz pilotów i przewodników jest już kilka. Czy kolejna jest jeszcze potrzebna? (T)
Ale sprawa tych parkingów, ciekawych porad, cen biletów, aktualnej dostępności obiektów muzealnych, objazdów w miastach, itp. w jednym miejscu wydaje się być bardzo ciekawa, gdyż takie rzeczy poruszane są tylko na Facebooku w grupach, do których nie wszyscy mają dostęp...

Elzbieta
User
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2018, o 10:58
Lokalizacja: Kraków

Platforma dla pilotów, przewodników, rezydentów, wychowawców, instruktorów.

Post autor: Elzbieta » 24 sie 2018, o 12:26

Oczywiście, że istnieją już takie bazy, ale zawsze można coś zrobić lepiej. Bazę, w której biuro może wyszukać pilotów i przewodników zaznaczając kierunek wyjazdu i termin. Jeśli pilot/przewodnik ustawiłby w swoim kalendarzu np. że jest wolny 25-30.06 to biuro może go znaleźć od razu i się z nim skontaktować, a nie szukać w ogólnej bazie i tracić czas na kontaktowanie się z wieloma przewodnikami, którzy niekoniecznie mogą mieć wtedy czas. Jeśli pilot czy przewodnik nie zaznaczyłby wolnych terminów to po prostu nie pokazywałby się w takiej bazie.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Platforma dla pilotów, przewodników, rezydentów, wychowawców, instruktorów.

Post autor: Adler » 24 sie 2018, o 12:42

Ale bierzesz pod uwagę fakt, że biura w większości bazują na swoich, sprawdzonych już wcześniej "w boju" pilotach? (T)

Elzbieta
User
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2018, o 10:58
Lokalizacja: Kraków

Platforma dla pilotów, przewodników, rezydentów, wychowawców, instruktorów.

Post autor: Elzbieta » 24 sie 2018, o 12:48

A piloci na swoich sprawdzonych biurach. Owszem, niemniej jednak co roku przed sezonem na różnych forach jest masę pytań o pilota czy przewodnika... więc te bazy "sprawdzonych w boju" są chyba trochę ograniczone :)

Elzbieta
User
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2018, o 10:58
Lokalizacja: Kraków

Platforma dla pilotów, przewodników, rezydentów, wychowawców, instruktorów.

Post autor: Elzbieta » 24 sie 2018, o 12:51

I żeby rozwiązać problem "sprawdzania w boju" można np. dodać opcję ocen czy poleceń, komentarzy... bo sama baza nie wystarczy, żeby mieć pewność, że jest to osoba kompetentna

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Platforma dla pilotów, przewodników, rezydentów, wychowawców, instruktorów.

Post autor: Adler » 24 sie 2018, o 12:56

Takie coś jak "tur-info.pl" tylko dla pilotów i przewodników być może miałoby szansę powodzenia. Tyle, że oni działają już od dobrych kilku lub nawet kilkunastu lat. Pojawiały się w ostatnich latach nowe projekty dla pilotów i przewodników. Niestety po pewnym czasie upadały - nie wiem z jakiej przyczyny. Co do oceniania poszczególnych osób, ich pracy jestem raczej sceptyczny. Mogą to być mocno naciągane opinie (po znajomości). Prawdziwa weryfikacja umiejętności następuje w terenie, w tzw. nieoczekiwanych sytuacjach, o których nie wszyscy nawet wiedzą.

Elzbieta
User
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2018, o 10:58
Lokalizacja: Kraków

Platforma dla pilotów, przewodników, rezydentów, wychowawców, instruktorów.

Post autor: Elzbieta » 24 sie 2018, o 21:01

Chciałabym, żeby platforma była otwarta również na innych pracowników branży turystycznej, tj. wychowawców, instruktorów, rezydentów, animatorów :)
Faktycznie, ciężko dzisiaj polegać na opinii w Internecie i z drugiej strony pojawia się problem obniżania takich ocen, bo ktoś z kimś się nie lubi.

ODPOWIEDZ