Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Informacje topograficzne

Dla pilotów i przewodników turystycznych.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Informacje topograficzne

Post autor: Comen » 20 wrz 2012, o 10:44

Jakie informacje topograficzne o jakimś konkretnym celu podróży są najbardziej przydatne w pracy pilota i które z nich jest najtrudniej zdobyć?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Informacje topograficzne

Post autor: Adler » 25 wrz 2012, o 17:56

Jeśli chodzi o zdobycie materiałów, sporo tego typu ciekawych rzeczy znajdziemy w Internecie (np. wirtualne mapy z topografią danego terenu). Wiadomości z zakresu topografii terenu nie są aż tak istotne w pracy pilota. Służą bardziej jako ciekawostka. <mysli>

W moim przekonaniu ważniejsza jest wiedza krajoznawcza, kulturoznawcza, historyczna oraz typowo geograficzna.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Informacje topograficzne

Post autor: Comen » 25 wrz 2012, o 22:09

Bardziej chodziło mi o takie praktyczne informacje - jak dojechać, gdzie wysiąść, gdzie znaleźć parking, restaurację, stację benzynową, ubikacje itp.
Bo tak np w Niemczech z reguły biura informacji dysponują planikami miasta z zaznaczonymi parkingami dla autokarów - miałem coś takiego z Regensburga z całym opisem systemu dojazdu i informacji o wolnych miejscach. Ale w innych krajach to chyba jest z tym gorzej?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Informacje topograficzne

Post autor: amber » 4 sty 2013, o 10:25

najczęściej rzeczy zdobyć takie dokładne mapy konkretnego miejsca, trzeba tam najpierw być. zdarza się jednak, że pilot jedzie po z grupa pierwszy raz w dane miejsce. Wydaje mi się, że w takich sytuacjach ratuje internet.
Czasami przewodniki książkowe też posiadają mapy danego fragmentu miasta, co może bardzo ułatwić pracę pilotowi.
Ciężko powiedzieć mi czy jest lepiej czy gorzej z takimi informacjami w różnych miastach.
Zdarzyło mi się, że pani w punkcie inf nie bardzo nawet wiedziała jak wygląda plan miasta, a czasami uzyskiwałam dokładne informacje.
Będąc w Barcelonie dostałam mapę atrakcji w rysunkach z zaznaczonymi dokładnymi miejscami Przyznam szczerze, że była to bardzo fajna rzecz.
Kiedyś zdobyłam mapę, ale z parkingami dla samochodów osobowych, nie autokarów - tu więc musieliśmy z kierowcą liczyć na siebie.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Informacje topograficzne

Post autor: Comen » 4 sty 2013, o 10:39

Jeśli chodzi o wszelakie broszury informacyjne to bardzo wiele biur informacji turystycznej było w stanie wysłać materiały pocztą. Wystarczy im napisać prośbę listownie albo nawet skorzystać z e-maila. Na zachodzie jest to bardziej powszechne, ale niektóre kraje wschodniej Europy np. Czechy lub Węgry też odpowiadały na tego typu prośby. Czasami na witrynie są nawet formularze zamówienia. Tylko rzadko kiedy w takich materiałach pojawiają się niestety mapy czy opisy parkingów dla autokarów.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ