Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Przygotowania do wyjazdu

Dla pilotów i przewodników turystycznych.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Przygotowania do wyjazdu

Post autor: Yoana » 1 gru 2010, o 21:16

Mam takie pytanie do wszystkich pilotów wycieczek. W jaki sposób przygotowujecie się do wyjazdu w miejsce, gdzie jeszcze nie byliście? Chodzi mi dokładnie o to, skąd czerpiecie informacje. Internet, książka tematyczna, czy praktyczny przewodnik?
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13426
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 3 gru 2010, o 10:43

Pilot to taka profesja, w której ciągle trzeba się dokształcać, być na bieżąco.

- Internet
- przewodniki
- mapy
- informatory
- ulotki
- czasopisma branżowe
- geograficzne/turystyczne dodatki do gazet - warto takie zbierać! (szczególnie przeze mnie lubiane w czasie przygotowań do wyjazdu)

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: arti5c » 5 gru 2010, o 23:08

Często o wyjeździe dowiaduję się np w piątek lub w sobotę a w poniedziałek wyjazd, więc na przygotowanie się tak jak powinienem nie mam za bardzo czasu. Łapię wtedy najważniejsze informację o miejscach w jakie jadę o miastach i wszystkim co jest z tym związane. Oczywiście zapisuję to sobie bo nie sposób to zapamiętać, no chyba że w dane miejsce jadę kolejny raz to już nie ma problemu. Przeważnie z internetu i map. Zawsze z sobą mam laptopa i internet więc na bieżąco mogę się przygotować do kolejnego dnia.
Samo życie i nie ma na to rady.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 6 gru 2010, o 17:22

arti5c pisze:Zawsze z sobą mam laptopa i internet więc na bieżąco mogę się przygotować do kolejnego dnia.
Bardzo praktyczne rozwiązanie :)

A jakie przewodniki polecacie? Ja np. uważam, że przewodniki Pascala są bardzo fajne...ciekawe opisy, dużo mapek, informacje praktyczne oraz ciekawostki.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
figamaga
User
Posty: 414
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:19
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: figamaga » 13 gru 2010, o 17:58

Jeśli chodzi o przewodniki to ukochałam sobie wydawnictwo Bezdroża. Zwięźle i na temat. Plus oczywiście bardzo przydatne plany, mapki. Dużo ciekawostek i informacji praktycznych, np. gdzie dobrze zjeść czy wypić pyszną kawę.

Donna
User
Posty: 200
Rejestracja: 8 lut 2011, o 14:00

Post autor: Donna » 27 lut 2011, o 19:18

Selene pisze:A jakie przewodniki polecacie?
bezdroża
marco polo
hachette
carta blanca

Pacal tak jak wspomnialaś jak najbardziej ma bardzo dobre pozycje.
Selene pisze:skąd czerpiecie informacje
dobrą informacją jest też bezpośrednia rozmowa z pilotem/rezydentem, który odwiedził już to miejsce, w którym my nie byliśmy i zapytanie go co może nas spotkać, jakie trudności, na co zwracać uwagę itp.

ODPOWIEDZ