Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Zlecenia w nowym sezonie

Dla pilotów i przewodników turystycznych.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Zlecenia w nowym sezonie

Post autor: Yoana » 14 gru 2010, o 12:17

Jakie zlecenia przyjmujecie najczęściej?
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: arti5c » 14 gru 2010, o 15:26

Przyszły sezon? Ja cały rok mam wycieczki, wiadomo że nie jest ich tak bardzo dużo jak w miesiącach maj i czerwiec no i październik ale kilka wpada. Natomiast maj i czerwiec 2011 aż boję się myśleć bo bywa tak że do domu wracam na niedzielę i znowu w trasę. Nawet to lubię choć jest to dość męczące. Luty na pewno ferie w górach z młodzieżą.
I wszystko wolno się kręci, a teraz odpoczynek może jakiś kursik się zrobi. Zobaczymy.
W międzyczasie zrobiłem biblioteczkę do programu SUPERMEMO UX i program w połączeniu z biblioteczką tworzy komputerowy program do nauki testów na kurs pilota wycieczek. ponad 1000 pytań do bardzo fajnej nauki które fajnie wchodzą w głowę.
wystawiłem na aukcji allegro może po woli zacznie przynosić jakieś dochody.

A wygląda to tak.:

http://allegro.pl/testy-na-kurs-pilota- ... 53158.html

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 14 gru 2010, o 16:46

arti5c pisze:Przyszły sezon?
No dla mnie przyszły sezon, bo poza pilotażem zajmuję sie jeszcze czymś zupełnie innym. Obecny sezon jest dla mnie zakończony, na przyszły czekam już z niecierpliwością:)

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: arti5c » 14 gru 2010, o 18:52

Dla mnie też zakończony jako szał. Ale teraz nadal miesięcznie mam po kilka wycieczek więc nie próżnuję. A że jako pilot mam branie że tak powiem to mam dużo wycieczek na zamówienie z wskazaniem mnie jako pilota. To miłe i opłacalne. Powiem Wam że lubię tą robotę i przynosi mi ona bardzo dużo satysfakcji i radości.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 14 gru 2010, o 18:57

Pochwal się w takim razie, co masz w planach w najbliższej przyszłości.
Jakie kierunki?
W nowym sezonie?

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: arti5c » 14 gru 2010, o 19:16

Ja tylko zajmuję się Polską nie wyrywam się zagranicę więc tutaj nie ma czym się chwalić, czasami tylko Słowacja, Czechy i dojdzie mi jeszcze Litwa. To mi wystarcza w zupełności.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 14 gru 2010, o 19:20

arti5c pisze:Ja tylko zajmuję się Polską
Czyli jest się czym pochwalić.
Jakie kierunki?
Wycieczki tematyczne?
Dzieciaki?
Opowiedz coś o tym więcej...

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: arti5c » 14 gru 2010, o 19:34

Wszystko co możliwe. Zależy od zapotrzebowania klienta. Przede wszystkim pojawiam się w Zakopanem- Wieliczka-Kraków , Góry Świętokrzyskie i okolice, Malbork Gdańsk Gdynia i okolice, Szlak Piastowski, Szlak Orlich Gniazd, Mazury, Wrocław to takie najważniejsze a może najczęściej wybierane wycieczki przez turystów. A jeżdżę z różnymi grupami wiekowymi od szkoły podstawowej po emerytów wiec zawsze jest inaczej. Podstawą jest w każdej grupie karaoke i potem gitara. Wiadomo każda grupa jest inna chyba że z kimś się jedzie kolejny raz to już wiadomo o co chodzi i co i jak, wtedy jest łatwiej.

Awatar użytkownika
kuba_osw
User
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2011, o 13:54
Lokalizacja: Osw / Megeve

Post autor: kuba_osw » 24 sty 2011, o 17:54

a ja jako początkujący pilot niestety nie mam żadnych zleceń gdyż puki co żadne biuro (spośród kilkudziesięciu z którymi się kontaktowałem) nie jest zainteresowane zatrudnieniem "żółtodzioba"...

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: arti5c » 24 sty 2011, o 18:50

kuba_osw, Mimo że pilotów brakuje wcale nie jest łatwo się załapać po raz pierwszy.
Ja gdy szedłem na kurs już na mnie praca czekała od 4 lat. Nikt nie chce zatrudniać początkujących chyba że ma nóż na gardle.

Awatar użytkownika
kuba_osw
User
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2011, o 13:54
Lokalizacja: Osw / Megeve

Post autor: kuba_osw » 25 sty 2011, o 09:47

gdyby to jeszcze było takie łatwe, że ja się zgłaszam, a ONI mnie przyjmują... no nic, muszę próbować dalej...

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: arti5c » 4 lut 2011, o 21:24

No to ja sezon zaczynam od 18 lutego i tak do końca miesiąca w Zakopanym jako kierownik zimowiska. Będzie zarąbiście. ;-)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zlecenia w nowym sezonie

Post autor: Adler » 19 paź 2011, o 20:37

Sezon powoli dobiega końca.
Jaki ten rok był dla Was?

lucyna
User
Posty: 123
Rejestracja: 23 cze 2011, o 08:02
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zlecenia w nowym sezonie

Post autor: lucyna » 20 paź 2011, o 11:34

Sezon, trudny, aczkolwiek pracowity, mimo kryzysu w turystyce. Przede wszystkim mniej zleceń co wiąże się z mniejszą liczbą kłopotów. Najgorzej było w czasie wakacji, przewlekła niedyspozycja gardła wykreśliła mnie z rynku na ponad trzy tygodnie. Udało mi się utrzymać ceny usług mimo tego, że część bieszczadzkich przewodników zastosowała dumping, a i organizatorzy wysyłali tu przewodników z kraju. Wczoraj usłyszałam skargi przewodnika, który pracował za 100-150 zł dniówka, miał mało zleceń, nie ma nawet na nowe buty, polityka obniżania cen stanęła mu kością w gardle. Zrobiłam się też wredna, nie pomagam przewodnikom z kraju, jeżeli ktoś bierze zlecenie schodząc z ceny, nie mając zielonego pojęcia o regionie swoich uprawnień to powinien ponieść tego konsekwencje, podobnie biuro
(przewodnik beskidzki idzie z mapą do recepcji z pytaniem jak dojechać z Polańczyka do Wetliny, recepcja dzwoni do mnie, a ja wrednota odpowiadam, że nie mam czasu na bzdury, bo prowadzę grupę). W tym roku po raz pierwszy od czasu, gdy bawię się w koordynowanie żaden, ale to żaden klient, ani ośrodek, a ni organizator nie op... za złą pracę innego przewodnika. Same pochwały lub tylko delikatne zwrócenie uwagi na niedociągnięcia. Byli stali klienci oparzyli się zatrudniając tanich przewodników/pilotów po regionie więc wracają do nas. Następna rzecz i to bardzo ważna. Sukcesy zawdzięczam Kolegom przewodnikom współpracującym ze mną. Stworzyła się naprawdę ciekawa grupa osób w luźny sposób ze sobą związana, pomagająca sobie nawzajem. Czuję się wśród nich jak pączek w maśle, wiem, ze w czasie w mogę liczyć na Kolegów, a Oni mogą liczyć na mnie. Mimo kryzysu powracają grupy z górnej półki, jesień stoi pod znakiem obsługi konferencji w tym krajowych i międzynarodowych, szkoleń, sympozjów, grup "wykształciuchów" z różnego rodzaju uczelni czy VIP. Do tego dochodzą warsztaty, prawdę powiedziawszy wszystkie grupy tak prowadzę jakbym była na warsztatach, nawet w autokarze, goście są bardzo zadowoleni. No i pielgrzymki ale fantastyczne czyli połączone ze zwiedzaniem. Rozwijam się też dzięki szkoleniom, biorę udział w projektach na które jestem zapraszana przez kolegów. W związku z tym, że promuję w internecie region i dobrą książkę mam dużo wydawnictw, dostaję je od Kolegów z różnych instytucji, Kolegów przewodników, nawet Kolegów ze świata wirtualnego.
Jednym słowem oceniam rok pozytywnie.

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zlecenia w nowym sezonie

Post autor: arti5c » 20 paź 2011, o 11:50

Witajcie,
Tak wiem kiedyś byłem tu często teraz za to często mnie tu nie ma. Dla mnie myślę że to jeszcze nie koniec sezonu. A sam czas który minął to istne szaleństwo wyjazdów ale kocham tą pracę i bardzo to lubię choć często wracam padnięty w niedzielę by w poniedziałek znowu przywitać nową grupę i się uśmiechać. Takie wyjazdy bez oddechu są najgorsze. Więc rok zaliczam do udanych i to lepiej niż zeszły. Myślę że całkowity koniec sezonu będzie w grudniu. Ale od stycznia na nowo.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zlecenia w nowym sezonie

Post autor: Adler » 20 paź 2011, o 16:23

Właśnie zauważyłem, że ostatnio piloci nie odwiedzają naszego forum...
A szkoda.
Arti, zaglądaj częściej, bo u nas sporo zmian ostatnio. :-)

Awatar użytkownika
figamaga
User
Posty: 414
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zlecenia w nowym sezonie

Post autor: figamaga » 20 paź 2011, o 18:18

Dla mnie sezon jak najbardziej udany. Zwłaszcza w przewodnictwie ;) Po moich przygodach w pilotażu jakoś mi się odechciało pilotowania. Chyba, że dla znanego mi biura podróży. Zobaczymy co przyniesie przyszły rok.

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zlecenia w nowym sezonie

Post autor: arti5c » 20 paź 2011, o 22:00

German brak czasu jak się ciągle jeździ, a jak już się jest troszkę w domu to po prostu nie chce się siedzieć w kompie. Ja na razie nie trafiłem grupy tak upierdliwej by mi się odechciało pracować. Biuro z którego jeżdżę nigdy mnie nie zawiodło zawsze wszystko było dograne i dopięte na ostatni guzik, a kaskę za wyjazd zawsze dostaję nim wyjadę. I to się liczy. Jestem dla nich w 100% dyspozycyjny i nie szukam innych zleceniodawców.
Życzę aby każdy znalazł takie biuro i w nim pozostał.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zlecenia w nowym sezonie

Post autor: Adler » 5 sty 2012, o 16:22

Powoli zaczynam poszukiwania zleceń w nowym sezonie.
Kilka propozycji już jest. :-)

A jak u Was?

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zlecenia w nowym sezonie

Post autor: amber » 5 sty 2012, o 18:14

Coś tam powoli się zbiera ale głównie jako przewodnik :)

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zlecenia w nowym sezonie

Post autor: arti5c » 5 sty 2012, o 20:13

No tak napisałem post i zginął ...
Ja ten rok zaczynam wcześniej niż zeszły bo od 10 stycznia, a potem od 16 zimowisko w Zakopcu. Nie wiem kiedy tam pojadę może 14 to się spotkamy.
Ten rok mam bardziej zawalony niż zeszły więc nie martwię się o wyjazdy, ale tak to jest stali klienci i z polecenia nowi tylko się cieszyć. Jeden warunek trzeba to lubić, kochać ludzi bo bez tego to kicha..
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
figamaga
User
Posty: 414
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zlecenia w nowym sezonie

Post autor: figamaga » 7 sty 2012, o 16:36

Ja tez powoli zaczynam się rozglądać...mam nadzieję, że i w tym roku pewne biuro o mnie nie zapomni :-)

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zlecenia w nowym sezonie

Post autor: amber » 31 sty 2013, o 07:15

Nowy rok za nami i powoli trzeba zacząć rozglądać się za zleceniami na sezon. Jak to już u Was wygląda?
Są zlecenia czy na razie cisza?
Co myślicie o tym, że w tym roku ponoć ma być bardzo kiepsko pod względem wycieczek?
Ponoć i turystykę w Polsce dopadł kryzys, co ma się odbić na zleceniach - jak myliście?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Zlecenia w nowym sezonie

Post autor: Adler » 31 sty 2013, o 14:37

amber pisze:Są zlecenia czy na razie cisza?
Powoli ruszyła sprawa (weekend majowy+czerwiec). <tak>
amber pisze:Co myślicie o tym, że w tym roku ponoć ma być bardzo kiepsko pod względem wycieczek?
Ponoć i turystykę w Polsce dopadł kryzys, co ma się odbić na zleceniach - jak myliście?
Trudno powiedzieć. <mysli>
Grupy zorganizowane na pewno będą.
Nie wiem, jak z indywidualnymi wyjazdami.

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Zlecenia w nowym sezonie

Post autor: amber » 14 lut 2016, o 23:28

Jestem ciekawa, czy odczuwacie zmiany w związku z "nieciekawą" sytuacją w krajach arabskich?
Mam wrażenie, że teraz więcej turystów planuje jednak odpocząć w kraju a nie za granicą. Przekłada to się na wycieczki i ich ilość. Czy też to odczuwacie?
Jak układają się Wam zlecenia przed sezonem?

ODPOWIEDZ