Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Społeczny Informator Turystyczny

Dla pilotów i przewodników turystycznych.
Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Społeczny Informator Turystyczny

Post autor: yaretzky » 27 maja 2014, o 12:13

Jak podaje jeden z popularniejszych portali internetowych w woj. dolnośląskim rozpoczęło pracę 30 społecznych informatorów turystycznych.
Cytat ze strony:
"Projekt "Społeczny informator turystyczny" wystartował w Szklarskiej Porębie. Na razie 30 osób pomaga turystom poznać walory tej turystycznej miejscowości, a już wkrótce kolejnych 30 społecznych informatorów będzie oprowadzało gości po Legnicy i Wałbrzychu.
Zainicjowany przez Dolnośląską Organizację Turystyczną projekt "Społeczny informator turystyczny" ma na celu aktywizację osób powyżej 50-tego roku życia, które w aktywny sposób spędzają czas.
Jak powiedział PAP Jakub Feiga z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, projekt wystartował na początku w Szklarskiej Porębie:
"Społeczni Informatorzy Turystyczni najpierw przeszli odpowiednie szkolenie z wiedzy o regionie oraz obsługi klienta, a teraz pierwszych 30 osób pomaga turystom w najważniejszych miejscach w mieście i najbliższej okolicy, m.in. przy wodospadzie Szklarki i Kamieńczyka, Zakręcie Śmierci oraz w centrum miejscowości. Odpowiadają na pytania dotyczące zarówno najbliższej okolicy, jak i całego regionu. Dzięki temu turyści mają znacznie łatwiejszy dostęp do informacji turystycznej, przez co miasto zyskuje w oczach odwiedzających opinię lepiej przygotowanego na ich przyjęcie. Wolontariusze, jako mieszkańcy Szklarskiej Poręby, są w tym projekcie przede wszystkim ambasadorami swojej miejscowości" - wyjaśnił Feiga.
Wszyscy informatorzy są wyposażeni w specjalne zielone torby oraz niezbędne materiały promocyjno - informacyjne.
Społecznych informatorów będzie można spotkać w Szklarskiej Porębie do końca wakacji w momentach największego ruchu turystycznego oraz podczas imprez turystycznych. Projekt ten będzie jednak kontynuowany również w innych miastach regionu.
"Obecnie przygotowujemy 20 kolejnych informatorów w Legnicy, jest też grupa 10 chętnych osób w Wałbrzychu, a zgłoszenia cały czas napływają. Są to wyłącznie wolontariusze, którzy w ten sposób realizują siebie, pełnią ważną misję i czują się potrzebni" - dodał Feiga.
"Społeczny Informator Turystyczny" to projekt współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
"
Ciekaw jestem co sądzicie o tej inicjatywie...? A co o niej sądzą przewodnicy...? <mysli>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Społeczny Informator Turystyczny

Post autor: Adler » 27 maja 2014, o 19:45

yaretzky pisze:projekt "Społeczny informator turystyczny" ma na celu aktywizację osób powyżej 50-tego roku życia, które w aktywny sposób spędzają czas.
yaretzky pisze:Są to wyłącznie wolontariusze, którzy w ten sposób realizują siebie, pełnią ważną misję i czują się potrzebni"
A zatem przewodnicy zyskują merytoryczne wsparcie.
Wspieramy ten projekt. <okok>

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Społeczny Informator Turystyczny

Post autor: gar » 28 maja 2014, o 20:32

Czekam na społecznych mechaników samochodowych, fryzjerów, prawników itd. itp.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Społeczny Informator Turystyczny

Post autor: yaretzky » 28 maja 2014, o 21:27

gar pisze:Czekam na społecznych mechaników samochodowych, fryzjerów, prawników itd. itp.
Może lepiej nie... :) Społecznych "policjantów" (a raczej "milicjantów") już kiedyś mieliśmy... <uoee>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Społeczny Informator Turystyczny

Post autor: Comen » 29 maja 2014, o 06:34

Jeśli chodzi o porady prawne to chyba są takie możliwości "społeczne", np studenci wyższych lat UJ prowadzą nieodpłatną praktykę, podobnie jest pewnie w MOPS-ach i różnych organizacjach charytatywnych.
Cóż, fryzjera to też mam "społecznego", moja żona w przypływie dobroci wykonuje czasem postrzyżyny na mojej łepetynie ;)
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ