Witaj!
Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Rumunia

Ciekawe miejsca w Europie oraz relacje z naszych wycieczek.

Moderatorzy: Comen, gar

Regulamin forum
Jeśli dodajesz fotorelację, przed tytułem nowego wątku koniecznie dodaj prefiks: "Relacja:".
Awatar użytkownika
Wiolcia
Podróżnik
Podróżnik

Rumunia

Post autor: Wiolcia » 29 lis 2017, o 18:32

Jak to wybrzeże oceniasz pod względem atrakcyjności? Chodzi mi przede wszystkim o walory krajobrazowe. Delta chyba ciekawsza pod tym względem?

Awatar użytkownika
gar
Moderator/Forumowicz 2016

Rumunia

Post autor: gar » 29 lis 2017, o 19:40

Wiolcia pisze:
29 lis 2017, o 18:32
Jak to wybrzeże oceniasz pod względem atrakcyjności? Chodzi mi przede wszystkim o walory krajobrazowe. Delta chyba ciekawsza pod tym względem?
Słabiutko. Delta Dunaju zdecydowanie ciekawsza szczególnie dla osób lubujących się w obserwacji szeroko pojętej przyrody. Byłem 2 razy (rejsy po 6 godzin), ale ciągle mi chodzi po głowie wypad na Deltę z noclegiem w jednej z miejscowości, do których można dotrzeć jedynie drogą wodną.

Awatar użytkownika
Wiolcia
Podróżnik
Podróżnik

Rumunia

Post autor: Wiolcia » 29 lis 2017, o 20:12

gar pisze:
29 lis 2017, o 19:40
Wiolcia pisze:
29 lis 2017, o 18:32
Słabiutko. Delta Dunaju zdecydowanie ciekawsza szczególnie dla osób lubujących się w obserwacji szeroko pojętej przyrody. Byłem 2 razy (rejsy po 6 godzin), ale ciągle mi chodzi po głowie wypad na Deltę z noclegiem w jednej z miejscowości, do których można dotrzeć jedynie drogą wodną.
Te rejsy organizuje się na miejscu? Możesz napisać krótko, jak to wygląda i ile kosztuje?

Awatar użytkownika
gar

Rumunia

Post autor: gar » 29 lis 2017, o 20:24

Ja pływałem z grupą, więc zamawiałem rejs telefonicznie (potwierdzając mailowo) w Tulczy. Rozliczałem się w hotelu Delta. Cena wynosiła chyba około 40 lub 50 euro (zależne czy statek tylko do naszej dyspozycji czy zgadzaliśmy się na łączenie z inną grupą lub osobami indywidualnymi) za osobę za 6-godzinny rejs z pysznym (oczywiście rybnym) obiadem na statku. Nie wiem jak z cenami indywidualnymi, ale na pewno taka możliwość istnieje, bo mieliśmy ze sobą kilka osób indywidualnych. W sezonie takich rejsów jest sporo więc raczej nie powinno być problemu z dostaniem się na taki rejs.
Bilety na prom ogólnodostępny z Tulczy do Suliny nie wiem ile kosztują (na pewno dużo tańsze) i nie sprawdzałem niestety gdzie się takowe kupuje.

Awatar użytkownika
gar

Rumunia

Post autor: gar » 6 gru 2017, o 11:03

Kilka archiwalnych zdjęć z Rumunii:
Timisoara
Obrazek
Hunedoara

Obrazek

Braszów - ratusz
Obrazek
Braszów - widok ze wzgórza Tampa
Obrazek
Braszów - obwarowania miejskie
Obrazek
Braszów widok na miasto
Obrazek
Synagoga w Braszowie
Obrazek

Awatar użytkownika
gar

Rumunia

Post autor: gar » 6 gru 2017, o 20:36

Następna zdjęcia z Transylwanii:
Bran
Obrazek
Bran
Obrazek
Rasnov - twierdza z zewnątrz
Obrazek
Rasnov - twierdza w środku
Obrazek
Sinaia - widok zewnętrzny (cena za robienie zdjęć w środku kosztowało bagatela 32 leje)
Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Z-ca Administratora
Z-ca Administratora

Rumunia

Post autor: Comen » 6 gru 2017, o 21:32

Bran przypomina mi trochę we wnętrzu Tropsztyn. Zapewne jednak robienie zdjęć ograniczone jest do dziedzińca czy można też we wnętrzach na wystawie o Drakuli? Jeśli chodzi o Sinaię to wnętrza bez jakichś niesamowitych rewelacji, choć w kilku miejscach warte obiektywu. Za mojej bytności obsługa obiektu była na tyle skorumpowana, że sama oferowała usługi fotograficzne za mniejszą opłatą. Tak tylko że w jakiejś mało fotogenicznej sali z kilku "skorupami". No thanks.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar

Rumunia

Post autor: gar » 6 gru 2017, o 21:58

W Branie wszędzie można robić zdjęcia.
Sinaia - wg mnie wnętrze rewelacja (piszę o sali reprezentacyjnej na półpiętrze).

Awatar użytkownika
Comen
Z-ca Administratora
Z-ca Administratora

Rumunia

Post autor: Comen » 6 gru 2017, o 23:19

gar pisze:
6 gru 2017, o 21:58
W Branie wszędzie można robić zdjęcia.
No to niespodzianka, bo jak pamiętam to mieli w zwyczaju taksę foto kasować wszędzie. W malowanych klasztorach także z zewnątrz (bo przecież najciekawsze malunki są tam na zewnątrz). Inna sprawa, że te taksy bywały trochę teoretyczne. W Humorze byliśmy praktycznie sami, więc odżałowałem 10 lei. Odkułem się w Voronet bo tam nawet weszliśmy za darmo. Przy tych tłumach nikt nie pilnował bramy a dopraszał się nie będę. Tym bardziej nikt nie tropił darmowych fotografów, bo i tak prawie każdy zdjęcia robił.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar

Rumunia

Post autor: gar » 14 gru 2017, o 19:09

Kolejne zdjęcia z Transylwanii:
Monaster Cozia
Obrazek

Obrazek