Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

urlop w Czarnogórze

Ciekawe miejsca w Europie.
Awatar użytkownika
sprocket73
User
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2012, o 09:53
Lokalizacja: Jaworzno

urlop w Czarnogórze

Post autor: sprocket73 » 26 cze 2012, o 08:12

Większość z Was pewnie jeszcze przed urlopem, a ja już po. W tym roku byliśmy w Czarnogórze, czyli kraju na południe od Chorwacji, nieco bardziej dzikim i mniej znanym. Jak zwykle staraliśmy się zobaczyć możliwie dużo, a przy tym trochę poleniuchować. Było morze, góry i miasta. Postarałem się to w miarę dokładnie opisać.
Serdecznie zapraszam do obejrzenia i przeczytania fotorelacji:

Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: urlop w Czarnogórze

Post autor: Comen » 26 cze 2012, o 09:03

Przepiękne zdjęcia i ciekawa relacja. Stwierdzam że Czarnogóra wczesnym latem to jest doskonały pomysł ze względu na te kolorki. Wygląda prawie jak Norwegia ;-)

A co do szlaków turystycznych to faktycznie w byłej Jugosławii system znakowania jest koszmarny. Jeśli w ogóle to tylko te małe kółeczka, wszystkie w czerwono-białym kolorze, a ścieżki przy tym "bywają" albo "nie bywają". Pamiętam w Słowenii w pobliżu Cerknicy na mapie był oznaczony szlak, ale jedynym jego wątpliwym śladem były czerwone opaski na drzewach. Po jakiś 500 m opaski się oczywiście skończyły i trzeba się było na azymut przedzierać przez chaszcze. W końcu doszliśmy do jakiejś większej drogi i z pomocą miejscowych dotarliśmy do celu nadkładając jakieś 5 km :-/ A dodać trzeba, że jak na złość lało jak z cebra.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

czarnogóra

Czarnogóra - wakacje

Post autor: czarnogóra » 15 lis 2012, o 12:35

Polecam wakacje w Czarnogórze, byłem tak i jest pięknie. Przede wszystkim jest bardzo tanio i ludzie są bardzo przyjaźnie nastawieni. A jest tez co zwiedzać. Jak na taki mały kraj jest co pooglądać.
Czarnogóra jest położona w południowej części Europy, na wybrzeżu Morza Adriatyckiego.
Ten mały kraj łączy spokojny rytm życia, spokoju i uroku włoskich nadmorskich miast i niesamowite piękno dzikiej przyrody. Ciepły klimat oraz ciepła i czysta woda Adriatyku jest wymarzonym miejscem na wspaniałe wakacje.
Wjeżdzając do Czarnogóry zaczynamy naszą podróż od Zatoki Kotorskiej, która wrzyna się wgłąb lądu. Zatoka Kotorska to jedno z najpiękniejszych miejsc wybrzeża Morza Adriatyckiego. Stanowi największy, a zarazem najgłębszy fiord na południu Europy. Niezwykle ciekawą historię regionu obrazuje między innymi architektura miast wkomponowanych w malownicze góry. Na charakter budowli miały wpływ wpływy rzymskie i bizantyjskie. Największą atrakcją jest dziewicza przyroda a południowe słońce gwarantuje niezapomniany urlop. Turkusowe i cieple wody, okolone górami plaże, przyciągają co roku rzesze turystów. Zatoka nazywana jest często Rivierą Kotorską. Warto odwiedzić miasta: Kotor (na liście zabytków UNESCO), Herceg Novi, Risan, Perast, Tivat. W tych mmiejscowościach można znaleźć niedrogie prywatne pensjonaty i apartamenty. Herceg Novi – „miasto kwiatów” – Herceg Novi ma typowo śródziemnomorski charakter dzięki swojemu położeniu, roślinności oraz architekturze. Warto zwiedzić m.in. Twierdzę Kani kula, Twierdzę Španjola oraz Twierdzę Morską.
Risan – cerkiew św. Piotra i Pawła oraz ruiny willi rzymskiego patrycjusza z II w n.e. z antyczną mozaiką przedstawiającą boga snu Hypnosa.
Perast – urokliwe miasteczko nad samą zatoką, architektura wenecka. Warto odwiedzić Muzeum Miejskie oraz dawną Szkołę Morską.
Stare Miasto Kotor – zabytkowe stare miasto otoczone murami z licznymi zabytkami. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto wspiąć się na Twierdzę Kotorską, z ktorej roztacza się wspaniały widok na całą Zatokę Kotorską.
Dalsze nadmorskie regiony to miejscowości takie jak Budva, czyli najbogatsze miasto porównywalne z Monako. Obok przepiękne nadmorskie riwiery z plażami w Sutomore i Petrovac. Najdalej znajduje się przepiękny Ulcinj ze wspaniałą riwierą, która rozciąga się od przylądka Stari Ulcinj do ujścia rzeki Bojana do Morza Adriatyckiego. Główną atrakcją tego regionu są cieple, krystalicznie czyste, turkusowe wody Adriatyku, lazurowe bezchmurne niebo, niezmierzone połacie piaszczystych plaż otoczonych subtropikalną roślinnością. Tutaj znajduje się najdłuższa plaża na Adriatyku i w całej Europie – Velika Plaza – liczy 12 kilometrów.
Aby tam wyjechać najlepiej jest skorzystać ze stron oferujących noclegi, dzięki temu nie jedziemy w ciemno, wiemy czego można oczekiwac.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Czarnogóra - wakacje

Post autor: Abderyta » 15 lis 2012, o 21:20

czarnogóra pisze:Czarnogóra jest położona w południowej części Europy, na wybrzeżu Morza Adriatyckiego.
Jako osoba, która dobrze życzy temu Forum, cieszę się, że pełni ono funkcję edukacyjną.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: urlop w Czarnogórze

Post autor: amber » 17 lis 2012, o 17:13

Choć mija już ponad miesiąc od wizyty w Czarnogórze, do dziś wspominam tamtej kraj, krajobrazy...
Jak ktoś się tu wybiera to polecam mocno Park Narodowy Durmitor :)
Miejsce dzikie, bez ludzi i widoki zatykające dech w piersiach. Droga tam nie jest łatwa, bo trzeba pokonać przepaście, drogi niezabezpieczone i szukać kierunkowskazów na ... asfalcie:)
Ja tutaj odkryłam w sobie lęk wysokości, czego nigdy nie wcześniej nie doświadczyłam. w Załączniku parę zdjęć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marekpiotr1984

Re: urlop w Czarnogórze

Post autor: marekpiotr1984 » 8 sty 2013, o 09:52

Piekne zdjęcia! Chyba nic mnie bardziej nie zaczęci do wycieczki w to miejsce niż te właśnie zdjęcia. Ale powiedz mi jedno jak idziesz tam na te niezabezpieczone tereny to idziesz z jakimś przewodnikiem tak? Bo tak samemu to chyba bym nie poszedł mimo, że do lękliwych nie należę;)

Awatar użytkownika
Fromena
User
Posty: 384
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:48
Lokalizacja: Roztocze;)

Re: urlop w Czarnogórze

Post autor: Fromena » 10 sty 2013, o 14:44

Czy prawdą jest, że Czarnogóra to drogi kraj? Droższy od Chorwacji?
.....Lubię wracać tam, gdzie byłam już.......:))

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: urlop w Czarnogórze

Post autor: amber » 10 sty 2013, o 16:26

Po pierwsze nigdy nie chodzę na wycieczki z przewodnikiem :) Zawsze sama - ewentualnie dopytuje miejscowych.
Jakoś należę do osób, które w 100% wolą same poznawać teren (mimo, że sama przecież przewodnikiem nie jestem).
Po drugie Czarnogóra to tani kraj - na pewno tańszy od Chorwacji. Warunki są zróżnicowane jesli chodzi o noclegi, tak samo o "walory" jedzenia :)
Ja w każdym bądź razie na pewno jeszcze tam wrócę :)

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: urlop w Czarnogórze

Post autor: amber » 10 sty 2013, o 16:27

aaa i jeszcze jest tanie paliwo! :P

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: urlop w Czarnogórze

Post autor: Comen » 5 wrz 2013, o 20:36

Bez własnego środka transportu bywa jednak ciężko. Autobusy w Czarnogórze kursują na słowo honoru, tabliczek przystankowych nie ma, miejscowi oczywiście wiedzą cy autobus będzie jechał czy nie, ale czas przybycia jest tu kwestią względną: za 10 minut może oznaczać za godzinę, czasem może w ogóle nie przyjechać. Trochę to wynika z konfiguracji terenu. Na wielu drogach wyminięcie się dwóch aut jest sporym problemem, wtedy któryś pojazd musi cofać do rozszerzenia drogi. Więc przyjazd autobusu zazwyczaj zależy od ruchu na trasie.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Seba
User
Posty: 32
Rejestracja: 8 sie 2013, o 12:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: urlop w Czarnogórze

Post autor: Seba » 4 paź 2013, o 13:05

W tym kraju raczej wskazane jest mieć swój środek transportu. Jest to bardzo wygodne i znacznie ułatwia zwiedzania :)

janmar64

Re: urlop w Czarnogórze

Post autor: janmar64 » 6 kwie 2014, o 18:52

Jadziemy 2 osoby pod koniec sierpnia. Kwatery bedziemy szukać juz na miejscu. Nie jesteśmy wymagający (łazienka, klima). Czy moga być problemy? Moze przyblizone ceny? Fajnie by było w okolicach Petrovac
Dzieki

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: urlop w Czarnogórze

Post autor: amber » 7 kwie 2014, o 16:03

Ze znalezieniem noclegów nie powinno być problemu. Co prawa nocowałam akurat tam głownie pod namiotem, ale zdarzyło mi się zahaczyć o jakąś kwaterę czy hotel. Cena od 7-20 euro od osoby.

Tynka
User
Posty: 1
Rejestracja: 8 wrz 2017, o 01:20
Lokalizacja: Warszawa

urlop w Czarnogórze

Post autor: Tynka » 8 wrz 2017, o 01:28

Myślę, że w Czarnogórze każdy znajdzie coś dla siebie.
Zależy też co kogo interesuje. Wbrew pozorom jest mnóstwo atrakcji. Osobiście polecam miejscowość Bar. Mogę tam czas spędzać bez końca. Ostatnio byłam i nocowałam w ...Fantastycznie. Uwielbiam Czarnogórę. Pozdrawiam

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

urlop w Czarnogórze

Post autor: Palac-Romantyczny » 16 wrz 2017, o 10:41

Czarnogóra to idealna opcja dla tych , którzy fascynują się górami, a z drugiej strony chcą mieć morze i plażę na której mogą leniwie odpocząć :) Nie jest to drogi kraj, na pewno znajdziemy tutaj wiele tańszych miejsc niż na Chorwacji.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

urlop w Czarnogórze

Post autor: Comen » 16 wrz 2017, o 16:44

W Czarnogórze jest więcej plaż piaszczystych niż na wybrzeżu chorwackim. Wiadomo przyjemniej się leży na piasku niż na ostrych kamieniach.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
maciej.dz
User
Posty: 6
Rejestracja: 6 lis 2017, o 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: urlop w Czarnogórze

Post autor: maciej.dz » 6 lis 2017, o 13:13

Fromena pisze:
10 sty 2013, o 14:44
Czy prawdą jest, że Czarnogóra to drogi kraj? Droższy od Chorwacji?
jest dosyć tani

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

urlop w Czarnogórze

Post autor: Palac-Romantyczny » 22 lis 2017, o 09:04

Wiesz, co do ceny to też zależy do tego gdzie nocujesz i jaki standard sobie narzucisz, natomiast generalnie Czarnogóra uznawana jest za nieco tańszy kraj niż Chorwacja, możesz o tym poczytać nawet w tutejszych tematach na forum.

apetytnapodroz
User
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2019, o 20:20
Lokalizacja: Poznań

Re: urlop w Czarnogórze

Post autor: apetytnapodroz » 22 wrz 2019, o 20:39

Cześć!

Jeżeli ktokolwiek z Was szuka informacji o Czarnogórze to zapraszamy na nasz kanał na YouTube: "Apetyt na Podróż".
Byliśmy w tym przepięknym kraju we wrześniu 2019 roku, a na kanale znajdziecie aktualnie 4 filmy z tego wyjazdu:
* Budva
* Sveti Stefan i Stary Bar
* Kotor i Zatoka Kotorska
* Kanion rzeki Moraca i Tary

Za niedługo udostępnimy także krótki poradnik po Czarnogórze, gdzie znajdą się informacje o cenach, wycieczkach, wypożyczalniach, komunikacji i wiele, wiele innych przydatnych ciekawostek :D

Za każdy komentarz, lajka i subskrypcję będziemy bardzo wdzięczni! ;)
Jeżeli macie konkretne pytanie to piszcie koniecznie, na wszystkie postaramy się odpowiedzieć.

ODPOWIEDZ