Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Włochy czy Chorwacja w maju ???

Ciekawe miejsca w Europie.
nynek10

Włochy czy Chorwacja w maju ???

Post autor: nynek10 » 31 sty 2013, o 15:15

Witam,
pierwszy raz w tym roku wybieram się zagranicę. Wybór padł na Włochy (wybrzeże Adriatyku) lub Chorwację (Istria).
Zastanawiam sie tylko jak z pogodą, czy temperatury będą na tyle wysokie by spokojnie się wykąpać, bardziej chodzi mi tu o dzieci. Co lepiej wybrać, gdzie będzie cieplej ???
Z góry dzięuję za pomoc .

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13434
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Włochy czy Chorwacja w maju ???

Post autor: Adler » 31 sty 2013, o 17:09

Z tą pogodą bywa różnie.
Na pewno w czerwcu miałbyś większą gwarancję, że będzie słonecznie.
Bywają jednak lata, kiedy to we Włoszech (w maju) jest upalnie.

Trudna decyzja przed tobą.

P.S:
Przywitaj się z nami tutaj: viewforum.php?f=123" onclick="window.open(this.href);return false;

Seba
User
Posty: 32
Rejestracja: 8 sie 2013, o 12:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Włochy czy Chorwacja w maju ???

Post autor: Seba » 4 paź 2013, o 13:12

jeżeli zależy Ci na pogodzie to wybrałbym Chorwację. Jest tam ponadto taniej niż we Włoszech.

komediantka222

Re: Włochy czy Chorwacja w maju ???

Post autor: komediantka222 » 14 paź 2013, o 14:58

Też myślę, że lepiej jechać do Chorwacji :)

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Włochy czy Chorwacja w maju ???

Post autor: Gollum » 15 paź 2013, o 08:09

Jeśli z dziećmi, to według mnie też Chorwacja. Woda po włoskiej i chorwackiej stronie podobna, czyli w maju 15-21 stopni (im wcześniej tym chłodniej), ale powietrze już ponad 20 stopni w dzień. No i atrakcje tańsze niż we Włoszech. A dzieci nie interesują niuanse renesansu weneckiego (który jest w Chorwacji i ociupinę we Włoszech), florenckiego czy innego (które są tylko we Włoszech).

Seba
User
Posty: 32
Rejestracja: 8 sie 2013, o 12:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Włochy czy Chorwacja w maju ???

Post autor: Seba » 21 paź 2013, o 14:17

w dodatku w Chorwacji jest moim zdaniem lepsze powietrze, a to ważne dla dzieci.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Włochy czy Chorwacja w maju ???

Post autor: yaretzky » 19 maja 2014, o 19:28

nynek10 pisze:Zastanawiam sie tylko jak z pogodą, czy temperatury będą na tyle wysokie by spokojnie się wykąpać, bardziej chodzi mi tu o dzieci. Co lepiej wybrać, gdzie będzie cieplej ???
nynek 10 pewnie swoją podróż już odbył <tak> , ale jeśli ktoś będzie miał podobne dylematy to zdecydowanie radzę wybrać w tym okresie Chorwację... <tak>
nynek10 pisze:gdzie będzie cieplej ???
Martwiłbym się raczej o to gdzie będzie bardziej komfortowa temperatura, czyli nie za gorąco... I tu zdecydowanie stawiałbym na Chorwację... <tak>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Goralka-z-gor
User
Posty: 24
Rejestracja: 9 maja 2014, o 10:21
Lokalizacja: Zakopane

Włochy czy Chorwacja w maju ???

Post autor: Goralka-z-gor » 21 maja 2014, o 08:48

Ja na pierwszy raz polecam wybrać Chorwację. Istria jest wspaniała. Wiele ludzi decyduje się na Dalmacje, ja jednak zdecydowanie wolę Istrię. Chorwacja moim zdaniem jest idealna na wypoczynek. Poza tym podoba mi się nastawienie Chorwatów do Polaków. Szanuja ludzi z Polski, chętnie pomogą, a nawet jak ktoś nie zna języka, nawet angielskiego to i tak bez problemu jest w stanie porozumieć się z Chorwatami. Natomiast Włochy są równie piękne, jednak na pierwszy raz wybrałabym Chorwację

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Włochy czy Chorwacja w maju ???

Post autor: Yoana » 28 cze 2022, o 08:53

Zdecydowanie Chorwacja. :)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

ODPOWIEDZ