Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Katalonia i Kraj Baskow - inna Hiszpania

Ciekawe miejsca w Europie.
Dacza Barcelona

Katalonia i Kraj Baskow - inna Hiszpania

Post autor: Dacza Barcelona » 24 lip 2013, o 16:37

Jak dla mnie najpiekniejsze rejony Hiszpanii to Katalonia (gdzie mieszkam) i Kraj Baskow. Katalonia ze wzgledu na klimat, morze, krajobrazy i mozliwosci spelniania wolnego czasu, Kraj Baskow ze wzgledu na krajobrazy i swoja innosc nie tylko od reszty Hiszpanii ale od calej Europy. Kto byl w Katalonii / KRaju Bskow i jakie macie wrazenia? Ktore miejsce podoba sie wam bardziej? A moze wolicie inne czesci Hiszpanii?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Katalonia i Kraj Baskow - inna Hiszpania

Post autor: Comen » 24 lip 2013, o 17:08

Kraj Basków chyba faktycznie bardziej mnie pociąga niż Katalonia trochę zadeptana przez turystów. Tajemniczy język, folklor, nowoczesna architektura, niesamowita zieleń jak na spaloną słońcem Hiszpanię, urokliwe skaliste wybrzeża, malownicze masywy górskie, np Urkiola której krajobrazy przypominają alpejskie łąki, no i jak wszędzie w Hiszpanii trochę zabytków z dawnych czasów, choć pewnie inne części kraju oferują trochę więcej pod tym względem. Problem jest pewnie z dojazdem bo trzeba się po drodze przesiadać - chyba z Polski póki co nie lata nic do Bilbao czy San Sebastian
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Katalonia i Kraj Baskow - inna Hiszpania

Post autor: Adler » 24 lip 2013, o 21:53

Dacza Barcelona pisze:Kto byl w Katalonii i jakie macie wrazenia?
Byłem. Ładnie, słonecznie i pamiętam te drzewa z pomarańczami w centrum Barcelony. ;)
W Katalonii pamiętam też Cantonigros, a byłem tam w 1997 roku.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Katalonia i Kraj Baskow - inna Hiszpania

Post autor: Comen » 3 paź 2013, o 23:32

Ciekawy film pokazujący jak będzie wyglądał kościół Sagrada Familia w Barcelonie w roku 2026, czyli wtedy kiedy dzieło Gaudiego zostanie ukończone
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RcDmloG3tXU[/youtube]
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Seba
User
Posty: 32
Rejestracja: 8 sie 2013, o 12:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalonia i Kraj Baskow - inna Hiszpania

Post autor: Seba » 4 paź 2013, o 12:51

byłem w Kataloni i jest to wspaniałe miejsce. w Kraju Basków nie byłem, ale słyszałem, że tam także jest fantastycznie. :)

eplus
User
Posty: 17
Rejestracja: 3 lut 2014, o 15:07
Lokalizacja: S-E Poland

Re: Katalonia i Kraj Baskow - inna Hiszpania

Post autor: eplus » 4 lut 2014, o 19:46

W Katalonii, w Palamos w 1998 roku byłem moim Polonezem 1600. Wtedy jeszcze na każdy kraj miałem wyliczoną sakiewkę innych pieniędzy. Polskie karty debetowe mało gdzie były honorowane, komórki z roamingiem mieli tylko milionerzy. Pionierska wyprawa - ale wszystko zagrało i wróciłem planowo i w jednym kawałku. Odpocząłem po tej podróży dopiero na Słowacji, gdy byłem już pewien, że do domu dotrę choćby pieszo. Potem byłem jeszcze służbowo dwa razy i z tych czasów utrzymuję kontakt z pewnym Katalończykiem, parę lat temu spotkaliśmy się znowu, gdy odwiedził Polskę.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Katalonia i Kraj Baskow - inna Hiszpania

Post autor: gar » 1 lut 2017, o 21:10

Taniej już było - w artykule początek o Londynie, druga część o Barcelonie:

http://turystyka.wp.pl/kolejne-miasta-s ... 625761409a

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Katalonia i Kraj Baskow - inna Hiszpania

Post autor: Adler » 23 kwie 2017, o 17:31

Od 1 kwietnia 2017 turyści wydają 3 razy więcej na opłatę turystyczną w Barcelonie !!

Największy wzrost odczuwają turyści wynajmujący mieszkania w Barcelonie, podatek wzrośnie z 0,65€ za dobę do 2,25€ za ten sam okres – to tyle samo ile wynosi w tym momencie opłata za dobę w hotelu pięciogwiazdkowym. Tymczasem podróżni przebywający w apartamentach z własnym wyżywieniem w pozostałej części Katalonii mogą spodziewać się podwojonej obecnej stawki 0,45€ za noc, do 0,90€ za noc.

Planowane jest wprowadzenie także opłaty dla pasażerów statków wycieczkowych. Do tej pory ich pasażerowie, którzy spędzali mniej niż 12 godzin w Barcelonie byli zwolnieni z tego podatku. Według nowej ustawy będą musieli zapłacić 0,65€. Jeśli pozostaną w mieście dłużej niż 12 godzin, nalicza się standardową opłatę 2,25€/dobę.
źródło: turystyka24.tv

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Katalonia i Kraj Baskow - inna Hiszpania

Post autor: Adler » 18 sie 2017, o 14:03

Kolejna metropolia zostaje zaatakowana przez terrorystów. :(
Kiedy to się skończy?
[*]

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Katalonia i Kraj Baskow - inna Hiszpania

Post autor: Yoana » 20 sie 2017, o 16:07

Niewinni ludzie...:(
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

ODPOWIEDZ