Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Wyspa Tropikalna pod Berlinem - warto przyjechać?

Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki, urlopu za granicą.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Kraj: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Austria: Salzburg (15.07.2020)
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Wyspa Tropikalna pod Berlinem - warto przyjechać?

Post autor: Adler » 30 cze 2014, o 19:11

Wyspa, a w zasadzie "wyspy" (ang. "Tropical Islands") znajduje się w miejscowości Krausnick - ok. 75 km na południe od Berlina oraz ok. 110 km od dawnego przejścia granicznego Olszyna/Forst (dołem), względnie ok. 90-95 km ze Słubic/Świecka (górą).
WP_20140621_022.jpg
Wielka kopuła widoczna z autostrady (Berlin-Cottbus), w której znajdziemy baseny, różne strefy klimatyczne, dzikie zwierzątka, bary i restauracje, sauny, pokoje hotelowe, sklepy, centrum fitnessu, itp. - jest ciekawą alternatywą dla wszystkich udających się w kierunku Berlina i Poczdamu.
WP_20140621_007.jpg
W tym roku przypada 10 rocznica oddania do użytku tej atrakcji turystycznej.
Wyspa, mieszcząca się w olbrzymim, dostosowanym do tego celu hangarze, powstała na terenach dawnego lotniska wojskowego, które aktualnie pełni rolę wielkiego parkingu.
WP_20140621_010.jpg
Ktoś kiedyś zapytał mnie, czy to inwestycja niemiecka, czy zagraniczna ??
Wyspa (obiekt+tereny wokół) jest własnością malezyjskiego konsorcjum. <tak>
WP_20140621_013.jpg
Aktualne ceny:
dorośli - 36,00 Euro/dzień
ulgowy (+14) - 31,00 Euro/dzień
dzieci (5-14 lat) - 28,50 Euro/dzień
mniejsze dzieci - wstęp gratis

WP_20140621_018.jpg
Dosyć drogo.
Cena obejmuje wstęp do strefy tropikalnej.
Wejście do saun, zjeżdżalnie - dodatkowo płatne.
Wszelkie płatności ponad standard (jedzenie, picie, zakupy, itp.) nabijane są na nasze konto (elektroniczna obroża, płatności przy wyjściu). Grupy mają oczywiście spore zniżki, a ciekawostką jest fakt darmowego wstępu dla osób, które mają danego dnia urodziny. ;)

Byłem już tam kilka razy i powiem, że obiekt robi wrażenie szczególnie przy pierwszej wizycie !!


Tylko u nas na forum specjalne, sprawdzone wskazówki:

1. Polecam spacer lasem tropikalnym (na środku obiektu), obok tego starego auta i mini-terrarium z pająkami (trasa oznaczona kapeluszem i napisem "Expedition"). Spacerując tą trasą małe co nieco na pewno przebiegnie nam przez drogę. ;)
2. Polecam również w miarę tani obiad (9,90 Euro) w barze położonym obok estrady/sceny, przy wejściu (od lewej strony) na wielki basen tropikalny.
3. Po godz. 22.00/23.00 większość sklepów i barów zostaje zamknięta, mimo, że obiekt jest czynny całą dobę. :|
Niestety takiej informacji nie znajdziemy przed wejściem na teren obiektu. <nie>
WP_20140621_020.jpg


Ceny na terenie obiektu iście europejskie i mogą przyprawić niejednego/niejedną z nas o lekki zawrót głowy.
Niemniej jednak najczęściej spotkamy tam Polaków i Niemców (dokładnie w takiej kolejności). <tak>
WP_20140621_030.jpg
Odpowiadając na pytanie z tytułu... <mysli>

Warto. <okok>
Polecam kilkugodzinną wizytę na wyspie wszystkim tym, którzy nie mieli jeszcze okazji.
Możemy taką wizytę zaplanować np. jako ostatni, "lajtowy" punkt programu wycieczki do Berlina/Poczdamu lub jako całodzienną wycieczkę z rodziną tylko do Krausnick.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Wyspa Tropikalna pod Berlinem - warto przyjechać?

Post autor: Comen » 1 lip 2014, o 07:29

A jak z temperaturami? Też jest jak w tropikach czy powietrze w standardach niemieckich.
Jak wyglądają baseny? Są jakoś zróżnicowane? Ze sztuczną falą?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Wyspa Tropikalna pod Berlinem - warto przyjechać?

Post autor: Lubel » 1 lip 2014, o 07:40

Temperaturą zarządzają tam, ale zwykle jest jak na plaży i jeszcze ten sztuczny piasek powoduje wrażenie że jesteś na plaży. Jak znajdę wrzucę fotkę moją przy tym samochodzie :)

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Wyspa Tropikalna pod Berlinem - warto przyjechać?

Post autor: yaretzky » 1 lip 2014, o 08:04

Z tego co wiem utrzymywana jest tam stała temperatura 27 st., temperatura w basenie tzw. "Morzu Południowym" jest o stopień wyższa a w tzw. "Lagunie Bali" nawet 32 stopnie...
Lubel pisze:i jeszcze ten sztuczny piasek
<lol> Akurat piasek jest tam prawdziwy (przywieziony z Włoch), nie sztuczny... <tak>

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Wyspa Tropikalna pod Berlinem - warto przyjechać?

Post autor: Adler » 1 lip 2014, o 10:12

Comen pisze:A jak z temperaturami? Też jest jak w tropikach czy powietrze w standardach niemieckich.
Jest gorąco i parno. Nie polecam dłuższego przebywania na terenie obiektu w ubraniu codziennym.
Kiedyś jak byłem w ubraniu (załatwiałem wejściówki dla grupy), ugotowałem się. <glupek>
Comen pisze:Jak wyglądają baseny? Są jakoś zróżnicowane? Ze sztuczną falą?
Dwa baseny. Jeden wielki (widoczny na pierwszym zdjęciu), drugi mniejszy.
Nie ma rarytasów w postaci sztucznej fali. Całość docelowo ma przypominać tropiki. I tak poniekąd jest.
Wokół basenów leżaki - tutaj uwaga - bo na leżakach i obok nich można spotkać nie tylko ludzi. <lol>

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Wyspa Tropikalna pod Berlinem - warto przyjechać?

Post autor: Lubel » 2 lip 2014, o 12:57

yaretzky pisze:Z tego co wiem utrzymywana jest tam stała temperatura 27 st., temperatura w basenie tzw. "Morzu Południowym" jest o stopień wyższa a w tzw. "Lagunie Bali" nawet 32 stopnie...
Lubel pisze:i jeszcze ten sztuczny piasek
<lol> Akurat piasek jest tam prawdziwy (przywieziony z Włoch), nie sztuczny... <tak>
Gdyby nie pan żyłbym w przeczuciu że to jest sztuczny piach :)

ODPOWIEDZ