Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Estonia

Ciekawe miejsca w Europie.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Estonia

Post autor: Comen » 25 lut 2018, o 19:08

W dobie globalizacji wymyślono też bzdurny zwyczaj przenoszenia marek. To dlatego piwo Heineken rozlewane w browarze Żywiec smakuje mniej więcej tak samo jak piwo Żywiec rozlewane w browarze Heineken. Niech więc nas bóg broni od produkowania kremu Vana Tallinn np. w Łowiczu. Już lepiej wybrać się kiedyś do pięknej Estonii aby uzupełnić zapasy.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Estonia

Post autor: gar » 26 lut 2018, o 10:13

germ@n pisze:
25 lut 2018, o 17:12
Warszawa-Tallinn (Lux Express) jeszcze w lutym za 213zł.
Czas podróży: 17h 30min.
Trochę drogi i czasochłonny wypad do sklepu po 2 (ewentualnie 4, no może 6 butelek). Pewnie wino Puname i ciemny chleb też bym zakupił, ale mimo wszystko mało opłacalne.
Comen pisze:
25 lut 2018, o 19:08
Niech więc nas bóg broni od produkowania kremu Vana Tallinn np. w Łowiczu. Już lepiej wybrać się kiedyś do pięknej Estonii aby uzupełnić zapasy.
Ja się z Tobą zgadzam.
Chodziło mi o to, że jest importer Vana Tallinnu na Polskę, ale kremu czekoladowego w asortymencie nie ma. Czyli niby globalizacja jest, ale jak Ci czegoś potrzeba to trzeba się po to wybrać osobiście.
Chyba, że ktoś z Was wybiera się w najbliższym czasie do Estonii i mógłby przywieźć 1 flaszeczkę tego trunku :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Estonia

Post autor: Adler » 26 lut 2018, o 11:47

Napisałem informacyjnie, ile aktualnie kosztuje połączenie. Nie chodziło o zakup produktów. :)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Estonia

Post autor: gar » 21 paź 2019, o 07:49

Ostatnio czekoladowy Vana Tallinn udało mi się kupić we Lwowie. Pychota ! Gdyby ktoś widział takie cudo do kupienia w Polsce proszę o informację.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Estonia

Post autor: Comen » 27 kwie 2020, o 08:01

Latarnia morska Kipsaare na północnym wybrzeżu Saremy zwana jest estońską "krzywą wieżą w Pizie". Latarnia znajduje się jakieś 50 m od brzegu morskiego na półwyspie Harilaid w parku narodowym Vilsandi. Miejsce jest dość emblematyczne i zagrało nawet w estońskim filmie Somnambuliczka z 2003 roku. Do 2008 roku 27-metrowa latarnia zwiększała przechył w wyniku podmycia przez morze gruntu w którym została posadowiona. Co ciekawe od tego czasu działalność fal na tyle "ustabilizowała" grunt, że budowla zaczęła się prostować.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ