Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Finlandia

Ciekawe miejsca w Europie.
rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Finlandia

Post autor: rabit » 30 sty 2011, o 12:29

Szanowni państwo zwracam sie do Was z pytaniem.. muszę się dostać do Helsinek w przyszłym tygodniu czy oprócz lotniczego polaczenia znacie jakieś drogi transportu do Finlandii dziekuje bardzo za odpowiedzi/podpowiedzi..zależy mi na czasie..

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 30 sty 2011, o 12:33

Przykro mi, ale nie znam. W każdym razie, powodzenia!
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 30 sty 2011, o 12:37

Do stolicy Estonii autokarem (jest połącznie) bądź autem, następnie prom do Helsinek.
Wiem, że niewygodnie i męcząco, ale jak mus, to mus.

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 30 sty 2011, o 16:09

Dzieki chłopaki:)tylko strasznie dlugo promem sie plynie a moze znacie jakies polaczenia lotnicze z krakowa?Nie moge znalesc na stronie przewoznika Finnair czy lata teraz z balic czy tylko sezonowo..dzieki za podpowiedz, promem myslalem ale to dobre na lato i te 20 godzin,no chyba zostaje normalnie..trudno no musze.Dziekuje, jak ktos cos jesze bedzie wiedzial za odp dziekuje.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 30 sty 2011, o 20:30

Patrzyłeś na połączenia z Okęcia?

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 30 sty 2011, o 20:43

tak,jest dobre polaczenie AirBaltic przez Ryge..LOT tez ma oczywiscie ale ceny bardzo wysokie..natomiast najlepsze polaczenie ma jednak Lufthansa przez FRA i Scandinavian Airlines przez Kopenhage..juz wszystko ok zalatwione:)dziekuje za zainteresowanie..

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 5 lut 2011, o 18:23

No to w drogę....napiszę co i jak...zobaczymy co tam u wikingów:)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 5 lut 2011, o 22:17

rabit pisze:zobaczymy co tam u wikingów:)
Przywieź jakiś hełm z rogami albo kawałek drakkaru
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 20 lut 2011, o 06:03

Finlandia jest bajką na planecie Ziemia:)ten kraj zachwyca na każdym kroku jest śliczny zwłaszacza Helsinki..wszystko w nowoczesnym stylu..temperatura w kraju Mikołaja była odczuwalna jako -29C:):)...Jestem zachwycony tym krajem mam nadzieje, że zwiedzę jeszcze więcej bo muszę być jeszcze w tym roku tam kilka razy..co do cen to są z planety chyba Mars:) dla wszystkich podróżników:)Srednia cena noclegu to około 100E taksi z lotniska do centrum to 80E jedzenie itd...to jest kraj kart więc za wszystko zapłacicie wszędzie swoim plastikiem z szerokim uśmiechem..:)Sauna i basen po dniu w Finlandii to raczej standard::)..Piękny kraj napawdę..i śliczne dziewczyny:):)i wszędzie tylko NOKIA:)..cdn..

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 20 lut 2011, o 10:44

Rabit: Wrzuć jakieś zdjęcia w tym wątku, bądź w "Zdjęciach z podróży".

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Finlandia

Post autor: amber » 25 lis 2011, o 22:04

Właśnie dziś odesłałam Fina, który mieszkał u mnie tydzień ( ze względu na wymianę studencką). Pokazywał zdjęcia z kraju, opowiadał i zachwycił mnie tym krajem. Piekne dzikie krajobrazy, nienaruszona natura... Inny klimat - taki surowy i niepowtarzalny.. Ehh mam nadzieję, że uda mi się odwiedzić kiedyś ten kraj ... Chociaż ceny o jakich tam opowiadał - przerażały trochę :)

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Finlandia

Post autor: Yoana » 26 lis 2011, o 21:07

A jaką opinię wyrobił sobie na temat Polski ten Fin?Co mu się podobało? Pytam z czystej ciekawości....:-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Finlandia

Post autor: amber » 26 lis 2011, o 23:24

Mówił, że zwiedził wiele krajów, ale Polska jest najbardziej gościnna. Ogólnie podobał mu się Kraków i okolice. Mówił, że będzie chciał tu wrócić i pojechać w góry.
Nie smakował mu ser biały :)Ogólnie z dystansem podchodził do Polskiego jedzenia. Próbował wielu rzeczy, ale mówił, że jest trochę do innych dań przyzwyczajony - ale myślę, że chyba ocenia na plus :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Finlandia

Post autor: Adler » 17 sty 2018, o 21:15

Temat zasypany kurzem, a tu dziś taki nius...

Helsinki najpopularniejszym portem morskim w Europie.

Terminale promowe w stolicy Finlandii obsłużyły w 2017 roku rekordową liczbę ponad 12 mln podróżnych, czyniąc tym samym z Helsinek najbardziej uczęszczany port morski w Europie - poinformowały w środę władze miasta.

Z danych przedstawionych przez miasto wynika, że w ubiegłym roku z blisko 12,3 mln pasażerów, którzy podróżowali przez helsińskie terminale promowe, 75 procent stanowili podróżujący regularnymi połączeniami rejsowymi na linii Tallin-Helsinki.

Dotychczas najbardziej ruchliwym portem w Europie było Dover położone nad kanałem La Manche. W 2017 r. angielski port, obsługując połączenia między Francją a Wielką Brytanią, miał 11,7 mln pasażerów.

Władze podkreśliły, że regularne połączenia z innymi portami w rejonie Morza Bałtyckiego – ze Sztokholmem, Petersburgiem i Travemuende (dzielnica Lubeki) od lat pozostają na stabilnym poziomie.

Stale popularną ofertą w turystyce międzynarodowej są rejsy po Morzu Bałtyckim, w ramach których zwiedza się kilka miast. Nowym trendem - jak podkreśla miasto - jest wzrost popularności Finlandii i Morza Bałtyckiego wśród turystów azjatyckich.
gospodarkamorska.pl

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Finlandia

Post autor: gar » 8 lut 2018, o 19:50

Też się do tego dołożyłem w 2017 (płynąłem na trasie Tallin - Helsinki - Tallin :)
Wynik budzący szacunek. Co prawda 9 mln z tego na głównej trasie, ale 3 mln na innych trasach robi wrażenie. Pewnie ma w tym swój udział możliwość rejsu z Helsinek do Peteresburga bez wiz.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Finlandia

Post autor: Comen » 8 lut 2018, o 23:00

To zapewne najkrótszy i najtańszy sposób dotarcia do stolicy Finlandii z południa Europy (oczywiście wyjąwszy samolot).
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Finlandia

Post autor: gar » 15 lut 2018, o 16:41

Z tego wynika, że estoński Tallin musi być wysoko. 9 milionów osób pływających w kierunku Helsinek, a poza tym jest tam jeszcze kilka innych tras, więc pewnie koło 10 milionów pasażerów powinni się kręcić. Porównując to z potencjałem ludnościowym kraju wygląda lekko abstrakcyjnie.

ODPOWIEDZ