Strona 1 z 1

Finlandia

: 30 sty 2011, o 12:29
autor: rabit
Szanowni państwo zwracam sie do Was z pytaniem.. muszę się dostać do Helsinek w przyszłym tygodniu czy oprócz lotniczego polaczenia znacie jakieś drogi transportu do Finlandii dziekuje bardzo za odpowiedzi/podpowiedzi..zależy mi na czasie..

: 30 sty 2011, o 12:33
autor: Abderyta
Przykro mi, ale nie znam. W każdym razie, powodzenia!

: 30 sty 2011, o 12:37
autor: Beskid
Do stolicy Estonii autokarem (jest połącznie) bądź autem, następnie prom do Helsinek.
Wiem, że niewygodnie i męcząco, ale jak mus, to mus.

: 30 sty 2011, o 16:09
autor: rabit
Dzieki chłopaki:)tylko strasznie dlugo promem sie plynie a moze znacie jakies polaczenia lotnicze z krakowa?Nie moge znalesc na stronie przewoznika Finnair czy lata teraz z balic czy tylko sezonowo..dzieki za podpowiedz, promem myslalem ale to dobre na lato i te 20 godzin,no chyba zostaje normalnie..trudno no musze.Dziekuje, jak ktos cos jesze bedzie wiedzial za odp dziekuje.

: 30 sty 2011, o 20:30
autor: Beskid
Patrzyłeś na połączenia z Okęcia?

: 30 sty 2011, o 20:43
autor: rabit
tak,jest dobre polaczenie AirBaltic przez Ryge..LOT tez ma oczywiscie ale ceny bardzo wysokie..natomiast najlepsze polaczenie ma jednak Lufthansa przez FRA i Scandinavian Airlines przez Kopenhage..juz wszystko ok zalatwione:)dziekuje za zainteresowanie..

: 5 lut 2011, o 18:23
autor: rabit
No to w drogę....napiszę co i jak...zobaczymy co tam u wikingów:)

: 5 lut 2011, o 22:17
autor: Abderyta
rabit pisze:zobaczymy co tam u wikingów:)
Przywieź jakiś hełm z rogami albo kawałek drakkaru

: 20 lut 2011, o 06:03
autor: rabit
Finlandia jest bajką na planecie Ziemia:)ten kraj zachwyca na każdym kroku jest śliczny zwłaszacza Helsinki..wszystko w nowoczesnym stylu..temperatura w kraju Mikołaja była odczuwalna jako -29C:):)...Jestem zachwycony tym krajem mam nadzieje, że zwiedzę jeszcze więcej bo muszę być jeszcze w tym roku tam kilka razy..co do cen to są z planety chyba Mars:) dla wszystkich podróżników:)Srednia cena noclegu to około 100E taksi z lotniska do centrum to 80E jedzenie itd...to jest kraj kart więc za wszystko zapłacicie wszędzie swoim plastikiem z szerokim uśmiechem..:)Sauna i basen po dniu w Finlandii to raczej standard::)..Piękny kraj napawdę..i śliczne dziewczyny:):)i wszędzie tylko NOKIA:)..cdn..

: 20 lut 2011, o 10:44
autor: Beskid
Rabit: Wrzuć jakieś zdjęcia w tym wątku, bądź w "Zdjęciach z podróży".

Re: Finlandia

: 25 lis 2011, o 22:04
autor: amber
Właśnie dziś odesłałam Fina, który mieszkał u mnie tydzień ( ze względu na wymianę studencką). Pokazywał zdjęcia z kraju, opowiadał i zachwycił mnie tym krajem. Piekne dzikie krajobrazy, nienaruszona natura... Inny klimat - taki surowy i niepowtarzalny.. Ehh mam nadzieję, że uda mi się odwiedzić kiedyś ten kraj ... Chociaż ceny o jakich tam opowiadał - przerażały trochę :)

Re: Finlandia

: 26 lis 2011, o 21:07
autor: Yoana
A jaką opinię wyrobił sobie na temat Polski ten Fin?Co mu się podobało? Pytam z czystej ciekawości....:-)

Re: Finlandia

: 26 lis 2011, o 23:24
autor: amber
Mówił, że zwiedził wiele krajów, ale Polska jest najbardziej gościnna. Ogólnie podobał mu się Kraków i okolice. Mówił, że będzie chciał tu wrócić i pojechać w góry.
Nie smakował mu ser biały :)Ogólnie z dystansem podchodził do Polskiego jedzenia. Próbował wielu rzeczy, ale mówił, że jest trochę do innych dań przyzwyczajony - ale myślę, że chyba ocenia na plus :)

Finlandia

: 17 sty 2018, o 21:15
autor: Beskid
Temat zasypany kurzem, a tu dziś taki nius...

Helsinki najpopularniejszym portem morskim w Europie.

Terminale promowe w stolicy Finlandii obsłużyły w 2017 roku rekordową liczbę ponad 12 mln podróżnych, czyniąc tym samym z Helsinek najbardziej uczęszczany port morski w Europie - poinformowały w środę władze miasta.

Z danych przedstawionych przez miasto wynika, że w ubiegłym roku z blisko 12,3 mln pasażerów, którzy podróżowali przez helsińskie terminale promowe, 75 procent stanowili podróżujący regularnymi połączeniami rejsowymi na linii Tallin-Helsinki.

Dotychczas najbardziej ruchliwym portem w Europie było Dover położone nad kanałem La Manche. W 2017 r. angielski port, obsługując połączenia między Francją a Wielką Brytanią, miał 11,7 mln pasażerów.

Władze podkreśliły, że regularne połączenia z innymi portami w rejonie Morza Bałtyckiego – ze Sztokholmem, Petersburgiem i Travemuende (dzielnica Lubeki) od lat pozostają na stabilnym poziomie.

Stale popularną ofertą w turystyce międzynarodowej są rejsy po Morzu Bałtyckim, w ramach których zwiedza się kilka miast. Nowym trendem - jak podkreśla miasto - jest wzrost popularności Finlandii i Morza Bałtyckiego wśród turystów azjatyckich.
gospodarkamorska.pl

Finlandia

: 8 lut 2018, o 19:50
autor: gar
Też się do tego dołożyłem w 2017 (płynąłem na trasie Tallin - Helsinki - Tallin :)
Wynik budzący szacunek. Co prawda 9 mln z tego na głównej trasie, ale 3 mln na innych trasach robi wrażenie. Pewnie ma w tym swój udział możliwość rejsu z Helsinek do Peteresburga bez wiz.

Finlandia

: 8 lut 2018, o 23:00
autor: Comen
To zapewne najkrótszy i najtańszy sposób dotarcia do stolicy Finlandii z południa Europy (oczywiście wyjąwszy samolot).

Finlandia

: 15 lut 2018, o 16:41
autor: gar
Z tego wynika, że estoński Tallin musi być wysoko. 9 milionów osób pływających w kierunku Helsinek, a poza tym jest tam jeszcze kilka innych tras, więc pewnie koło 10 milionów pasażerów powinni się kręcić. Porównując to z potencjałem ludnościowym kraju wygląda lekko abstrakcyjnie.