Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Relacja Bohinjska Bistrica (Słowenia)

Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki, urlopu za granicą.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Kraj: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Austria: Salzburg (15.07.2020)
Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Relacja Bohinjska Bistrica (Słowenia)

Post autor: gar » 20 lut 2017, o 19:45

Kiedy jechałem jakiś czas temu na teren Słowenii pewne miejsca były w planie a pewne urodziły się spontanicznie w trakcie wyjazdu. Poniżej kilka zdjęć z takiego dodatkowego miejsca odwiedzonego przeze mnie w trakcie tego wyjazdu.
A wszystko urodziło się na skutek ... brzydkiej pogody. W ten dzień planowałem jakiś spacerek po Alpach, ale od rana lało. I to solidnie. Prognoza mówiła, że jutro będzie lepiej, więc szybka zmiana planów. Wybrałem wyjazd na miasteczka słoweńskie (Skofja Loka i Kranj). Tak też lało, ale zawsze jest się gdzie schować. Niemniej spacery ogranicza się znacząco to też powrót do Bledu, gdzie spałem w bardzo przyjemnym i dobrze usytuowanym hostelu, wypadł znacząco wcześniej niż planowałem. Pogoda zaś zaczęła się z lekka poprawiać. Szybkie spojrzenie na rozkłady jazdy z których wynikało, że na godzinkę do Bohinjskiej Bistricy mogę zdążyć. Co skwapliwie postarałem się uczynić. Prawie pustym autobusem dotarłem do rzeczonej miejscowości.
Spojrzałem na kościół św. Mikołaja
Bohinjska Bistrica 0 (1).JPG
I na widok z tyłu kościoła
Bohinjska Bistrica 0 (2).JPG
Zrobiłem krótki spacer po miejscowości (szału nie było) i dotarłem na stację z widokami
Bohinjska Bistrica 0 (3).JPG
Sama stacyjka bardzo mi przypadłą do gustu (w środku kasa i poczekalnia - miło i czysto)
Bohinjska Bistrica 1.JPG
Za chwilę pojawił się pociąg podstawiający się w przeciwnym kierunku do oczekiwanego przez mnie. I to okazała się największa ciekawostka
Bohinjska Bistrica 2.JPG
Skład miał 1 wagon osobowy i wagony przeznaczone dla samochodów
Bohinjska Bistrica 3.JPG
Z czasem pojawiły się 2 auta, które skorzystały z takiej możliwości (zdjęć nie mam). Przyjechał mój pociąg i nim ruszyłem do Bledu. A tam kolejna piękna stacyjka
Bled 1 stacja.JPG
z opisem na jakiej wysokości jestem
Bled 2 stacja.JPG
A że stacja jest ok. 2 km od centrum miasteczka to po drodze miałem takie (osobiście uważam, że zasłużone widoki)
Bled 3 widok.JPG
Obiad, małe co nieco i kolejnego dnia można było ruszyć na spacerek w Alpy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Relacja Bohinjska Bistrica (Słowenia)

Post autor: Comen » 20 lut 2017, o 21:03

W Słowenii byłem akurat w roku kiedy po raz pierwszy wzięliśmy nowy aparat cyfrowy i zdjęcia robiło się "na zmianę" analogowym i cyfrówką. Z Bohinjskiej Bistricy mam akurat tylko gdzieś papierowe odbitki. Ale byłem tam mniej więcej w podobnym układzie. Po wycieczce do Bledu, obejściu jeziora, pokręceniu się po miasteczku, wejściu na zamek i przejściu przez wąwóz Blejski Vintgar doszliśmy do stacyjki ponad wąwozem. Okazało się, że akurat pociąg w kierunku Jesenic będzie dopiero za 3 godziny, więc siłą rzeczy postanowiliśmy pojechać jeszcze w odwrotnym kierunku, głębiej w Alpy do Bohinjskiej Bistricy. Marzył się Bohinj, ale to było akurat za daleko - autobusy też nie kursowały tam tak często. Pamiętam że z 20 minut spędziliśmy w miejscowym biurze informacji turystycznej chroniąc się przed nagłą ulewą. Ot górski klimacik - generalnie dzień był dość słoneczny, ale burzowy. No i potem trasa podobna - ten kościółek z cmentarzykiem wokół oraz stacja na którą zajechał pociąg z platformami na samochody. Potem trzeba było wracać na nocleg do Lublany.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Relacja Bohinjska Bistrica (Słowenia)

Post autor: evil » 21 lut 2017, o 09:30

Kilka lat temu byłam w pobliżu, a konkretnie nad Jeziorem Bohnij w Ribčev Laz. Odpoczywaliśmy tam cały dzień po zdobyciu Triglava.

Obrazek

Obrazek

Słowenia to bardzo urokliwy kraj. Póki co byłam w trzech słoweńskich pasmach: Alpach Julijskich, Alpach Kamnicko-Sawińskich i Karawankach (chociaż tu wchodziłam od austriackiej strony). Z pewnością kiedyś tam wrócę.
Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg relacji. Bo chyba będzie ... ??

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Relacja Bohinjska Bistrica (Słowenia)

Post autor: gar » 21 lut 2017, o 10:45

evil pisze:
21 lut 2017, o 09:30

Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg relacji. Bo chyba będzie ... ??
Postaram się za kilka dni wrzucić jeszcze kilka zdjęć.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8148
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Relacja Bohinjska Bistrica (Słowenia)

Post autor: gar » 2 mar 2017, o 10:28

Kilka zdjęć z Bledu i okolic:
Widok na zamek i kościół z wysokości jeziora
Bled 01.JPG
Widok na miasto z dominującym kościołem i Alpami w tle (poniżej 2000 m) z wysokości zamku
Bled 02.JPG
Widok z zamku na Blejski Otok i Alpy w tle
Bled 03.JPG
Kranj w deszczu
Kranj.JPG
Skofja Loka podobnie
Skofja Loka.JPG
Radovljica nie inaczej
Radovljica.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ