Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Ciekawe miejsca w Europie.
DJ_A3

Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: DJ_A3 » 22 lut 2011, o 19:05

Ja mam taka propozycje żeby jak juz tematy sie porozrastaja to porozbijać je na osobne podtematy Hiszpania osobno Portugalia osobno itd zeby nie wszystko w kupie

Od siebie w tym temacie dodam że z czystym sumieniem polecam
wyspy kanaryjskie
wyspe Lanzarote
hotel Rio Playa Blanca
jak na 4* to dałbym mu 3*
odjeta gwiazka to za brak naszych polskich jak i zachodnich alkoholi i dobrego browara ale jak sie dogadałem z barmanem holendrem browar słaby bo hiszpanie i reszta maja za słabe głowy do picia by ich org bowar i słonce pozabijalo :P

Reszta super pokoje jedzenie atrakcje moze nast razem powrzucam pare fot :) i rozbuduje temat dla potomnych :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 22 lut 2011, o 19:08

Pomysł dobry.
Twój wątek dodałem jako nowy temat.
Myślę, że w miarę upływu czasu to się przyjmie.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Comen » 16 cze 2011, o 17:39

Większość osób obierając Hiszpanię za cel turystycznej podróży jedzie nad morze. Ja w tamtym roku wybrałem się trochę na przekór tym utartym zwyczajom do „pępka” półwyspu, czyli do Madrytu. Tak się składa, że miasto leży prawie w samym środku Hiszpanii, Tradycyjny kilometr zero znajduje się na głównym placu Puerta del Sol, chociaż właściwy geometryczny środek położony jest na przedmieściach stolicy, w Getafe. Madryt to najwyżej położona stolica Europy i faktycznie powietrze jest tam ostre, górskie, czego jeszcze lepiej doznać można w niedalekiej Avili. Oczywiście miasto jest ciekawe samo w sobie, ma wiele zabytków, sporo nowoczesnej architektury, piękne parki, niesamowite muzea, no i dwa wielkie kluby piłkarskie. Ale dodatkowym atutem pobytu w Madrycie jest możliwość zwiedzenia ciekawych okolic, miast i miasteczek takich jak Toledo, Segovia, Avila, Aranjuez, Alcala de Henares czy Escorial. Dojazd bezproblemowy, niektóre z tych miejscowości zobaczyć można wykupując specjalny bilet komunikacji obowiązujący na cała strefę Madrytu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Hiszpania

Post autor: Yoana » 1 lip 2011, o 23:59

W tym roku Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Madrycie .

Może ktoś był wcześniej i wie, gdzie są organizowane grupowe wyjazdy na tę "imprezę" ;-) i jak to wygląda na miejscu...?
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

swiatowidzik

Re: Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: swiatowidzik » 26 lip 2011, o 11:52

Mnie w Hiszpanii również interesują regiony inne, nie tylko te nadmorskie. Szczególnie chętnie wybrałbym się w Pireneje. Nie są one tak mocno skomercjalizowane, można spodziewać się pięknych panoram. Chciałbym odkryć tamten zakątek Hiszpanii, gdyż byłoby to dla mnie interesujące przeżycie. Ciekawe czy znajdzie się tu jeszcze jakiś miłośnik tych gór? :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: Adler » 26 lip 2011, o 12:19

Swego czasu przejeżdżałem dołem trasą z Perpignan do Barcelony i widziałem tereny przypominające nieco niemiecki Schwarzwald (wyżyna, lasy). W centralnym masywie niestety nie byłem. :-(

Justyś

Re: Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: Justyś » 28 wrz 2011, o 23:26

Mnie się ogólnie Hiszpania podoba, jest to wspaniały kraj. Miałam okazję poznać środkową część kraju, czyli jak tu Pan wcześniej wspominał, Madryt i jego okolicę oraz część południowo - wschodniego wybrzeża (Andaluzja). Mogę polecić poarabskie miasteczko Mojacar, kiedy tam byłam (a było to dobrych parę lat temu) było bardzo urokliwe. Jest ono położone na dosyć wysokiej górce, z której można podziwiac piękne widoki ale oczywiście największą uwagę przyciągają domki, białe, proste domki :).
Co jeszcze z wybrzeża... plaża w San Jose była świetna, woda ciepluteńka, czysta i są tam też ciekawe skały, niestety zatłoczona ale być może dlatego, ze był to weekend ;).
Ponadto juz bardziej znane miasteczko, Almeria, ruiny zamku plus typowa architektura, mnie się podoba bardzo :D.
A z centrum oczywiście Segovia !!

Justyś

Re: Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: Justyś » 28 wrz 2011, o 23:36

Niestety nie byłam w Barcelonie i w Pirenejach, czego bardzo żałuje ale może kiedyś... :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: Comen » 26 lip 2012, o 15:12

Ciekawy ranking przedstawiający najczystsze i najbrudniejsze miasta Hiszpanii. Fakt faktem że po nocnych imprezach wywozi się z tamtejszych miast tony śmieci:

Lista od najczystszej do najbrudniejszej lokalizacji (za http://www.mundoextra.com/espana/lista- ... de-espana/)
1. Oviedo
2. San Sebastián
3. Pamplona
4. Bilbao
5. Getxo
6. Santander
7. Vitoria
8. Ceuta
9. León
10. Burgos
11. Valladolid
12. Logroño
13. Huelva
14. L'hospitalet
15. Gijón
16. Albacete
17. Lugo
18. Segovia
19. La Coruña
20. Palencia
21. Gerona
22. Cáceres
23. Vigo
24. Huesca
25. Lérida
26. Ávila
27. Soria
28. Zamora
29. Cádiz
30. Castellón
31. Santa Cruz de Tenerife
32. Granada
33. Orense
34. Murcia
35. Ciudad real
36. Madrid
37. Salamanca
38. Melilla
39. Almería
40. Valencia
41. Las Palmas de Gran canaria
42. Zaragoza
43. Alcalá de Henares (Madrid)
44. Barcelona
45. Cartagena
46. Córdoba
47. Málaga
48. Leganés (Madrid)
49. Palma de Mallorca
50. Tarragona
51. Teruel
52. Pontevedra
53. Cuenca
54. Guadalajara
55. Alicante
56. Badajoz
57. Toledo
58. Sevilla
59. Jaén
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: Comen » 1 gru 2013, o 12:35

W Hiszpanii jest około 50 miast uniwersyteckich. To znacznie więcej niż w Polsce a dodatkowo przeszło 10 takich uczelni ma kilkusetletnie tradycje z czym wiąże się istnienie zabytkowych siedzib, kolegiów oraz rozmaitych muzealnych zbiorów. Co ciekawe pierwszy hiszpański uniwersytet założono niedługo po sławnym zwycięstwie nad Arabami pod Navas de Tolosa w kastylijskiej Palencii. Z przyczyn finansowych uczelnia ta nie przetrwała długo, część kadry przeniosła się do Salamanki, inna grupa nieco później zasiliła szeregi wszechnicy w Valladolid. W Palencii nie ma dziś śladu po tej antycznej szkole, są co najwyżej przypuszczenia gdzie mogło stać pierwsze kolegium. Trochę przypomina to początki krakowskiego uniwersytetu, też nie wiadomo do końca czy pierwsi studenci rezydowali na Wawelu czy może w specjalnie do tego celu wzniesionym budynku na obecnym Kazimierzu (w pobliżu ulicy Szerokiej). Najsławniejszy hiszpański uniwersytet to bez wątpienia Salamanka. Uczelnia powstała w XIII wieku choć już wcześniej istniała tutaj szkoła parafialna. W 1254 król Alfons X nadał instytucji kartę praw oraz zabezpieczył jej finansowanie. Po raz pierwszy na świecie taką szkołę określono też mianem uniwersytetu. Rozkwit uczelni nastąpił w XV wieku po odkryciu Ameryki przez Kolumba ponieważ kształcono tutaj późniejsze kadry zarządzające zamorskimi koloniami. Równocześnie mimo przypisywanej Hiszpanii nietolerancji religijnej była to instytucja całkiem liberalna. To właśnie w Salamance studiowała pierwsza w Europie kobieta czyli Beatriz Galindo, późniejsza guwernantka królewska, poetka i lingwistka określana mianem La Latina. Dziś jej przydomek nosi jedna z dzielnic Madrytu. W Salamance wszystko kręci się wokół nauki, jest nawet krypta w której podobno sam diabeł założył konkurencyjną szkołę wiedzy tajemnej. Chlubą Salamanki są oczywiście przetrwałe do dzisiejszych czasów kolegia. Wycieczka po starym uniwersytecie obejmująca Escuelas Majores i Escuelas Menores prowadzi przez labirynt sal, przedsionków i słonecznych dziedzińców zdobionych renesansowymi arkadami z których pięknie widać pobliskie wieże dwóch katedr: starej i nowej. W hallu muzeum uniwersyteckiego podziwiać można malowany sufit astronomiczny ukazujący renesansową wiedzę o gwiazdach, planetach i znakach zodiaku. Warto także wspiąć się drewnianymi "schodami do nieba" na wieżę kolegiaty, by podziwiać panoramę miasta, a po drugiej stronie tej samej ulicy obejrzeć najsławniejszy budynek miasta - zdobionymi pielgrzymimi muszlami Casa de las Conchas. Oba główne kolegia Salamanki zdobią charakterystyczne fasady w stylu plateresco. Na większej z nich oprócz rozmaitych herbów, symboli i ornamentów obejrzymy medalion z wizerunkami królów katolickich Ferdynanda i Izabeli z greckim podpisem "Oi basileis the enkiklopedia ante tois basileusi" co znaczy mniej więcej królowie dla uniwersytetu a uniwersytet dla królów. Drugą równie sławną uczelnią hiszpańską jest uniwersytet w Alcala de Henares założony nieco później bo w XV wieku przez kardynała Francisco de Cisnerosa. Tutaj powstało całe miasto akademickie przypominające nieco angielskie Cambridge czy Oxford, tyle tylko że w katolickiej Hiszpanii pieczę nad kształceniem sprawował twardą ręką kościół. Kolegia przypominające trochę klasztory zajmują dużą część zabytkowego centrum, trochę zniszczonego niestety w czasie wojny domowej. Alcala to dzisiaj miasto bocianów, które ukochały sobie chyba to miejsce, bo prawie na każdej wieży zobaczyć można gniazdo. No i studentów też jest tu bardzo dużo, a dodatkowo również sporo Polaków pracujących na stałe w Hiszpanii, którzy traktują to podmadryckie miasteczko jako sypialnię. Alcala to także rodzinne miasto Cervantesa, na głównym placu stoi jego pomnik, w pobliskim kościele był chrzczony a dwie przecznice dalej od rynku stoi jego dom Casa Cervantes, obecnie muzeum. Miejsce jest zresztą łatwo rozpoznawalne ze względu na ławeczkę z Don Kichotem i Sancho Pansą przed wejściem. Główne kolegium w Alcali ma także rzeźbioną fasadę w stylu plateresco a wewnątrz budynku prócz pięknego patio mieści się wystawa poświęcona historii miasta i uniwersytetu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

beck
User
Posty: 16
Rejestracja: 16 lip 2014, o 13:17
Lokalizacja: Kraków

Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: beck » 27 sty 2015, o 07:29

Też planuję właśnie wylot na kanary i zgłaszam się z podobnym pytaniem.

kary

Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: kary » 27 sty 2015, o 17:34

Na Wyspach Kanaryjskich byliśmy tylko raz na Fuerteventura. Co tu dużo mowić - to jedna wielka imprezowania :) Głównie bawiliśmy się, leżeliśmy na plaży i trochę zwiedzaliśmy. Mieszkaliśmy w hotelu SBH Jandía Resort. Jak dla mnie wypas. Blisko do plaży, piękne widoki. Jeżeli chodzi o wypożyczalnię aut, to był to Avis - zwykle korzystamy z tej wypożyczalni bo mają stosunkowo nowe auta, pod względem cenowym też jest ok. Poza tym często na ich stronie wrzucają jakieś oferty specjalne - ale to głównie poza sezonem (czyli teraz).

Karolina123

Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: Karolina123 » 26 sty 2016, o 15:39

Polecam fuerteventura - trzeba tylko uważać, bo tam ciągle wieje!!!

Awatar użytkownika
eDom
User
Posty: 60
Rejestracja: 5 lut 2013, o 10:29

Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: eDom » 1 lut 2016, o 04:35

Właśnie. Trzeba zadać sobie pytanie, po co lecimy na Wyspy Kanaryjskie. Czy wypocząć, czy balować. Bo jeśli wypocząć, to w wielu miejscach się zmęczymy wszechobecnymi imprezowiczami. Warto to wcześniej przemyśleć.

robert_83

Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: robert_83 » 22 lut 2016, o 10:51

Fuerteventura ma swój klimat, nam jakoś nie przeszkadzał ten imprezowy zgiełk, pomimo tego, że wybraliśmy się tam żeby trochę odpocząć, dobrą alternatywą dla leżenia z drinkiem na plaży był wynajęty samochód i wycieczki wzdłuż linii brzegowej i oczywiście zwiedzanie urokliwego Puerto del Rosario

bero

Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: bero » 9 cze 2016, o 12:55

Wyspy Kanaryjsie są świetne. Pogoda nie zawsze dopsiuje, ale trafiłem w termin i miałem pogodę ekstra. Świetne miejsce i specyficzny klimat, który pokochałem Jestem wdzięczny biuru /zapraszam do kontaktu w sprawie reklamy/za zorganizowanie świetnej wycieczki. Szkoda tylko, że koszta są tak drogie, że nie mogę pozwolić sobie na częstsze wyjazdy w te rejony, niż raz do roku..

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: Adler » 2 wrz 2016, o 11:08

Ponad 22 tys. osób wzięło w środę udział w tomatinie, czyli corocznej bitwie na pomidory, w Bunol ok. 40 km od Walencji na wschodzie Hiszpanii. Bitwa trwała półtorej godziny, a uczestnicy zużyli w walce 160 ton pomidorów, które przywiozło sześć ciężarówek.

Tomatina jest wielką atrakcją turystyczną; bierze w niej udział więcej cudzoziemców niż mieszkańców Bunol. W 2002 roku hiszpańskie ministerstwo turystyki uznało tomatinę za zwyczaj o międzynarodowym walorze turystycznym. Dzięki temu miasto może czerpać zyski z reklam, w których umieszcza się relacje z imprezy.

https://www.youtube.com/watch?v=d9TypNJtdzg

Powrót do korzeni? <lol>

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: Comen » 2 wrz 2016, o 15:31

Dużo keczupu powstaje jakoś tak spontanicznie <lol>
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: Adler » 26 maja 2020, o 23:18

Hiszpania otwiera granice od 1 lipca. Liczą na nadrobienie strat z turystyki jeszcze w tym roku.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie

Post autor: gar » 26 maja 2020, o 23:59

Nie ma to jak pomarzyć

ODPOWIEDZ