Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Mołdawia (Mołdowa)

Ciekawe miejsca w Europie.
Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Mołdawia (Mołdowa)

Post autor: gar » 20 gru 2017, o 16:03

Tyle tematów na forum a o Mołdawii cisza. W telewizji też z rzadka o niej słychać. Jako cel wycieczek wybierana rzadko. Może teraz zrobi się trochę głośniej - nie tylko na forum ale i w Polsce:
Mołdawia zainaugurowała kampanię promocyjną pt. #BeOurGuest na 4 rynkach: polskim, włoskim, rumuńskim i mołdawskim. Głównym punktem jest film, który pokazuje historię zagranicznego turysty doświadczającego prawdziwej mołdawskiej gościnności.
Wzmacnianie wizerunku marki kraju i rozwój turystyki wiejskiej to główne filary strategii turystycznej Mołdawii. Kampania #BeOurGuest jest częścią działań marketingowych, które mają na celu zwiększenie ruchu turystycznego, a także zainspirowanie Mołdawian mieszkających w kraju i za granicą do zapraszania zagranicznych gości, by odkrywali piękno Mołdawii. Film promocyjny został dobrze przyjęty i w ciągu pierwszego tygodnia aż 2 miliony użytkowników Internetu obejrzało go na platformach mediów społecznościowych.
Osią klipu jest historia zagranicznego turysty, który przypadkiem trafia do mołdawskiego domu, gdzie doświadcza tego, co znaczy być najmilej widzianym gościem. Akcja toczy się w małej wsi na terenie rezerwatu przyrodniczo-etnograficznego Orheiul Vechi, jednego z najpiękniejszych miejsc w Mołdawii. Film jest dostępny pod linkiem
http://tiny.pl/gl6z5.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Mołdawia (Mołdowa)

Post autor: Adler » 20 gru 2017, o 21:28

Bo też i region dla przeciętnego turysty mniej atrakcyjny. Jeśli jest inaczej, spróbuj nas przekonać.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Mołdawia (Mołdowa)

Post autor: gar » 20 gru 2017, o 22:59

Może mniej atrakcyjny ale na pewno mało znany, słabo rozreklamowany, trudniej dostępny, z bardzo słabą infrastrukturą turystyczną itd.
Ja krótką wizytę w Mołdawii (2 doby) wspominam bardzo dobrze. Może zabytki bez szału i często zaniedbane (byłem w 2007 i od tego czasu mogło się sporo zmienić), ale Orheiul Vechi na terenie którego spędziłem kilka godzin zrobiło na mnie super wrażenie. Największe bogactwo tego kraju to ludzie (mimo ubóstwa a może dzięki temu) - rewelacja (pomocni, uczynni, bezinteresowni, uśmiechnięci, chętni do dogadania się).
Kto może niech jedzie.
Ceny w czasie mojej wizyty były śmiesznie niskie (poza noclegami, które były relatywnie drogie - bo ich wybór był niewielki), ale reszta bardzo tania - nic tylko zwiedzać, jeść i pić (mołdawskie wina u nas są w bardzo atrakcyjnych cenach, więc można próbować i myśleć po ile są na miejscu). Pamiętam, że bilet na komunikację miejską kosztował w przeliczeniu na polską walutę całe 25 groszy, bus który wiózł mnie prawie 60 km - 4 zł, a taksówka za 25 km - 40 zł.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Mołdawia (Mołdowa)

Post autor: gar » 21 gru 2017, o 22:17

Dwa zdjęcia ze stolicy Mołdawii:
Kiszyniów - zadbana cerkiew
Obrazek

Kiszyniów - mniej zadbana kaplica cmentarna kilka przecznic dalej

Obrazek

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Mołdawia (Mołdowa)

Post autor: gar » 22 gru 2017, o 11:27

Kilka zdjęć z Orheiul Vechi, które uchodzi za najciekawsze (tu zdania są podzielone) i najbardziej fotogeniczne miejsce na terenie kraju:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Mołdawia (Mołdowa)

Post autor: gar » 28 gru 2017, o 17:45

Klimaty mołdawskich wiosek - biednych, ale kolorowych:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mołdawia (Mołdowa)

Post autor: gar » 8 lut 2021, o 22:48

Koleje Mołdawskie od 12 lutego zawieszają wszystkie pasażerskie połączenia krajowe oraz regionalne. Od wiosny ubiegłego roku wstrzymany jest również ruch międzynarodowy. Działania są podyktowane bardzo złą sytuacją ekonomiczną narodowego przewoźnika. Rozpoczyna się także wyprzedawanie starej infrastruktury, aby wypłacić pracownikom zaległe pensje.

ODPOWIEDZ