Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Ukraina: 24 godziny w Kijowie, 29-30.09.

Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki, urlopu za granicą.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Kraj: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Austria: Salzburg (15.07.2020)
evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Ukraina: 24 godziny w Kijowie, 29-30.09.

Post autor: evil » 10 paź 2018, o 11:29

Do Armenii lecieliśmy Ukraińskimi Liniami Lotniczymi z międzylądowaniem w Kijowie. W drodze powrotnej mieliśmy 1 nocleg w Kijowie.
Lot przebiegł spokojnie (jedynie przelatując nad Donbasem samolot wzbił się na bardzo dużą wysokość), ale pilot – chyba kapitan, bardzo się nam „naraził”, ponieważ przekazał informację, że w Kijowie jest bardzo ładna pogoda, co nas ucieszyło, a po wylądowaniu okazało się, że jest zimno i pada deszcz.
Są więc trzy możliwości:
kapitan kłamie,
kapitan nie zna się na pogodzie,
kapitan ma specyficzne poczucie estetyki (lub humoru...)
Z lotniska podjechaliśmy miejskim autobusem pod sam dworzec główny, a stamtąd metrem – dwie stacje, bo hostel mieliśmy w centrum.
Zostawiliśmy rzeczy w pokoju i poszliśmy coś zjeść, a potem na miasto.
Tuż obok hostelu był bar samoobsługowy, w którym piłam najlepszą herbatę ever – ze świeżych owoców: wiśnie, plasterek pomarańczy i cytryny, liście mięty. Do teraz czuję jej wspaniały smak.
Deszcz nie odpuszczał, snuliśmy się ulicami trochę bez celu, aż doszliśmy na Majdan. A tam była manifestacja, mająca związek ze złą sytuacją niepełnosprawnych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pogoda ciut się poprawiła, więc spacer po mieście sprawiał nam większą przyjemność.

Sobór Św.Włodzimierza

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Złota Brama

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sobór Mądrości Bożej, zwany też Soborem Sofijskim (UNESCO)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Monastyr Św. Michała Archanioła

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wieczorem Kijów wygląda ładniej, niż w dzień

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W niedzielę na lotnisku musieliśmy być dopiero ok.13, postanowiliśmy
więc pójść pieszo do Ławry Peczerskiej (też UNESCO), to było dość daleko (ok. 5 km), dlatego do hostelu wróciliśmy metrem, zabraliśmy bagaże i odlecieliśmy do domu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://photos.app.goo.gl/tBbu8HSiBYgAtvs76

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Relacja: 24 godziny w Kijowie, 29-30.09.

Post autor: Comen » 10 paź 2018, o 12:42

Całkiem ładny jest Kijów i w nocy i w dzień przynajmniej na Twoich zdjęciach. Chyba jednak 1 dzień to trochę za mało żeby tam wszystko zwiedzić. Ile trwa transfer na kijowskie lotnisko z centrum miasta? Jak wygląda kijowskie metro - można tam podróżować do woli za jeden bilet, czy są jakieś ograniczenia?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Relacja: 24 godziny w Kijowie, 29-30.09.

Post autor: evil » 10 paź 2018, o 13:00

Comen pisze:
10 paź 2018, o 12:42
Całkiem ładny jest Kijów i w nocy i w dzień przynajmniej na Twoich zdjęciach.
Dzięki :)

1 dzień to stanowczo za mało, żeby zwiedzić Kijów!
Comen pisze:
10 paź 2018, o 12:42
Ile trwa transfer na kijowskie lotnisko z centrum miasta? Jak wygląda kijowskie metro - można tam podróżować do woli za jeden bilet, czy są jakieś ograniczenia?
Z lotniska Boryspol do dworca jechaliśmy 45 min., metrem do centrum chwilkę. Metro kursuje często, z planu wynikało, że jest kilka nitek. W sumie metrem jechaliśmy 3 razy, za każdym razem kupowaliśmy jednoprzejazdowe żetony za 8 hrywien.
Z pewnością są jakieś wieloprzejazdowe, czy całodzienne, ale nie interesowaliśmy się tym.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Relacja: 24 godziny w Kijowie, 29-30.09.

Post autor: gar » 11 paź 2018, o 18:01

Słyszałem, że ceny w Kijowie są mało-ukraińskie, czyli zdecydowanie wyższe niż pozostałej części kraju. Prawda to ?

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Relacja: 24 godziny w Kijowie, 29-30.09.

Post autor: evil » 12 paź 2018, o 07:11

gar pisze:
11 paź 2018, o 18:01
Słyszałem, że ceny w Kijowie są mało-ukraińskie, czyli zdecydowanie wyższe niż pozostałej części kraju. Prawda to ?
Prawdę mówiąc, nie wiem. To był dopiero mój trzeci pobyt na Ukrainie, poprzednio byłam w górach, poza tym to było 8 i 2 lata temu. od tego czasu mogło się coś zmienić.
Ale w Kijowie np. za pokój 3-osobowy płaciliśmy 560 hrywien, obiad/śniadanie w barze, o którym pisałam, w zależności od tego co i ile nałożyło się na talerz 100-180 hrywien (ta druga cena to już był full wypas :) ), herbata, która tak mi smakowała kosztowała 25 hr, za tyle samo sprzedawali na Majdanie rolkę papieru toaletowego z wizerunkiem Putina. Piwa nikt z nas nie pił, więc nie znam cen.
Przejazd z lotniska do dworca głównego - 100 hrywien.
Ciekawie było w kantorach - przy wymianie do 1000 hrywien podpisywało się jakieś dwa świstki, ale jeżeli wymieniało się ponad 1000, to już podsuwali cztery.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Ukraina: 24 godziny w Kijowie, 29-30.09.

Post autor: gar » 13 paź 2018, o 23:05

Ceny wydają się rozsądne - szczególnie jak na stolicę.
We Lwowie rolka papieru z Putinem była ostatnio (wakacje letnie 2018) po 3 zł.

ODPOWIEDZ