Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

UKRAINA

Ciekawe miejsca w Europie.
Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ziuba » 29 maja 2011, o 16:08

w Medyce...
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

Awatar użytkownika
Fromena
User
Posty: 384
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:48
Lokalizacja: Roztocze;)

Post autor: Fromena » 29 maja 2011, o 19:21

ziuba, Ja też ;-) 27 czerwca Odessę odwiedzę :-)
.....Lubię wracać tam, gdzie byłam już.......:))

Awatar użytkownika
figamaga
User
Posty: 414
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:19
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: figamaga » 29 maja 2011, o 21:40

Fromena - jak ja Ci zazdroszczę tej Odessy! Bo tam mnie jeszcze nie było :) Ale mam nadzieję, że to nadrobię ;)

Awatar użytkownika
Fromena
User
Posty: 384
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:48
Lokalizacja: Roztocze;)

Post autor: Fromena » 29 maja 2011, o 21:47

figamaga, a ja stanęłam przed wyborem Wilna i Odessy, ale tutaj zadziałały inne czynnik niż tylko mój dobrowolny wybór. Chętnie poczytam o Odessie ;-) jeśli ktoś był to prosze, aby podzielił się informacjami :-)
.....Lubię wracać tam, gdzie byłam już.......:))

Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ziuba » 30 maja 2011, o 09:43

FROMENA ja sie wybieram 18-19:))))) nie mogę się doczekać:))))tym bardziej ze 19 są moje urodziny, a na Ukrainie jeszcze ich nie spędzałam:))))
napewno zdam relacje:)
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

JolantaNowaczyk

Post autor: JolantaNowaczyk » 31 maja 2011, o 14:30

Dla zainteresowanych sztuką współczesną polecam w Kijowie PINCHUK ART CENTRE - http://pinchukartcentre.org/en/
Artyści wielkiego kalibru, no i bardzo ciekawa przestrzeń, zwłaszcza ostatnie piętro. Polecam!

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1016
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Post autor: petruss1990 » 31 maja 2011, o 16:29

A dla wielbicieli sztuki bardziej klasycznej, to w Pałacu Potockich we Lwowie jest galeria. Niestety do apartamentu pani Tymoszenko wejść nie można.
Nie można kochać ojczyzny, nie kochając miejsca, w którym się człowiek urodził...

JolantaNowaczyk

Post autor: JolantaNowaczyk » 31 maja 2011, o 16:42

Albo Lwowski Pałac Sztuki, też we Lwowie. W ubiegłoroczne wakacje odbywała się tam świetna polska wystawa "Siła sztuki".

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Ukraina

Post autor: amber » 4 kwie 2012, o 10:44

jeśli ktoś chce przeżyć i poznać "prawdziwą" Ukrainę polecam na wybranie się do tego kraju przez przejście graniczne w Krościenku (odradzam pilotom, którzy jadą tam pierwszy raz z grupą, ponieważ może ich to kosztować ponad pół dnia na granicy).
W każdym bądź razie jak wybieracie się prywatnie i chcecie poczuć klimat dawnych granic, kolejek, stania i oczekiwania a także dawania łapówek - polecam :)
Oczywiście, trzeba podejść do tego z humorem bo inaczej cały wyjazd sobie zepsujemy:)
Potem jeszcze trochę trasy po naprawdę dziurawych drogach po czym dopieramy w okolice Lwowa :)

w załączniku kilka zdjęć :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maciek_n

Re: UKRAINA

Post autor: maciek_n » 5 lut 2013, o 09:28

Witam a ja w wakacje 2012 w sierpniu odbyłem wspólnie z moją dziewczyną wyjazd, którego celem był Krym. Pojechaliśmy moim czerwonym terenowym samochodem marki Fiat model Punto. Całość trwała 35 dni i w tym czasie przejechaliśmy ponad 4500 km. Trasa: Polska-Słowacja-Ukraina i około tygodnia poświęconego na góry, Gorgany a następnie Czarnohorę z wyjściem na Popa Iwana no i obowiązkową wizytę w chacie u Kuby. Następnie przejazd przez Chocim do Kamieńca Podolskiego. Nocleg w klasztorze zwiedzanie miasta i przejazd na półwysep krymski. Tam objazd, czyli góry, morze Czarne, Azowskie. Dużo zwiedzania ale i dużo odpoczynku. W pamięci zapadła świetna plaża w okolicy Koktobel gdzie codziennie przypływały delfiny. Niezapomnianym przeżyciem było też wjechanie na Arabacką mierzeję. Droga powrotna wiodła przez Kijów gdzie zatrzymaliśmy się jeszcze na 4 dni.
Było super.

pozdrawiam
Maciek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: UKRAINA

Post autor: Comen » 5 lut 2013, o 10:28

Ciekawa trasa i na pewno sporo wrażeń <brawo> . Z mniej znanych miejsc to wydaje mi się że Gorgany. Dużo jest tam turystów na szlakach górskich? Spaliście tam w namiocie czy na jakiejś kwaterze? No i Kijów. Cztery dni to pewnie zobaczyliście wszystko co ciekawe. Klasyczne pytanie jak tam się auto sprawowało na drogach ukraińskich. Mieliście jakieś przygody w tym względzie?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

maciek_n

Re: UKRAINA

Post autor: maciek_n » 5 lut 2013, o 16:27

Witaj,
Gorgany są super szczególniej wiosną (weekend majowy) wtedy też tam byłem. To dzikie góry gdzie jest mało turystów a gdzieniegdzie szlaki nie są oznakowane. Choć z czasem to się zmienia. Dla jednych na lepsze a dla innych na gorsze. Ja tam nieraz lobię się po przedzierać. Podczas wyjazdu na Krym w Gorganach spaliśmy w Jędrykowej Sadybie http://gorgany.org/" onclick="window.open(this.href);return false; gdzie trafiliśmy na wspaniałych ludzi. Choć wcześniej się nie znaliśmy wspaniale razem spędzaliśmy czas. Zarówno podczas górskich wędrówek jak i wieczornych biesiad przy śpiewie i gitarach.
W Czarnohorze spaliśmy u Kuby w chacie legendarne miejsce wśród Polaków http://www.chatkaukuby.eu/" onclick="window.open(this.href);return false; i od niego poszliśmy na Popa Iwana. Tempem turystycznie, krajoznawczym z degustacją jeżyn i borówek. Co się nam udało z między noclegiem w cudownym miejscu około godziny od szczytu Popa Iwana, na polanie przy strumieniu. No super po prostu jak teraz o tym myślę gdy za oknem śnieg lub deszcz i zimno.
O Kijów tak super pokręcić się gdy ma się czas więc jeszcze tam na pewno nieraz pojedziemy.
Auto bez żadnych problemów a dostało nieźle po pupie na szutrach czy kamienistych drogach w Gorganach. No i małe spalanie, tanie paliwo, szerokie drogi, spokojny ruch no po prostu jeździć i się cieszyć. Polecam wszystkim.
Dzięki za zainteresowanie i proszę pytać jeśli jeszcze maja Państwo jakieś pytania.

Pozdrawiam Maciek

amina

Re: UKRAINA

Post autor: amina » 9 sie 2013, o 16:20

Witam serdecznie! Widzę że lubicie wyjeżdżać na piękną Ukrainę. Dlaczego chciałam polecić super stronę która się na pewno przyda. Pozdrawiam

Odpowiedź przesłana drogą mailową.

Seba
User
Posty: 32
Rejestracja: 8 sie 2013, o 12:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: UKRAINA

Post autor: Seba » 4 paź 2013, o 12:52

Lwów to pięknie miasto, jest co zwiedzać. Byłem na weekend i żałuję, że nie miałem więcej wolnego;p

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

UKRAINA

Post autor: gar » 12 cze 2016, o 15:28

Sytuacja na Ukrainie jaka jest każdy wie. Wycieczek w tamtą stronę organizowanych jest niewiele, a przecież na zachodniej Ukrainie mamy ciszę i spokój, ceny przy obecnym kursie hrywny rewelacyjne, walory turystyczne bez zmian, więc według mnie jest to dobry czas na odwiedzenie naszego wschodniego sąsiada (złośliwi mówią, że trzeba tam jechać nim Putin zajmie się nimi na poważnie).

Ania27

UKRAINA

Post autor: Ania27 » 30 lip 2016, o 00:56

Zapraszam do Kijowa! Mamy tutaj ciszę i spokój <tak> . Mogę organizować wycieczkę.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

UKRAINA

Post autor: Adler » 30 lip 2016, o 12:02

Witaj na forum.
Może dodasz do tematu kilka zdjęć ze stolicy?
Będziemy mieć większą motywację do wyjazdu.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

UKRAINA

Post autor: Yoana » 4 sie 2016, o 12:04

Byłam we Lwowie, to może teraz pora na Kijów? <lol>

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

UKRAINA

Post autor: gar » 4 sie 2016, o 14:27

Cały czas uważam, że to niezbyt udany czas dla Ukrainy, ale dobry czas dla Polaków do wyjazdów na Ukrainę. Hrywna śmiesznie tania, a turystów tylu co kot napłakał. Nic tylko jechać.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

UKRAINA

Post autor: Adler » 18 mar 2018, o 00:05

gar pisze:
4 sie 2016, o 14:27
dobry czas dla Polaków do wyjazdów na Ukrainę. Hrywna śmiesznie tania, a turystów tylu co kot napłakał. Nic tylko jechać.
Sytuacja w 2018r. zmienia się.
Polacy w zachodniej Ukrainie chyba nie są już mile widziani.

Inny temat.
Przypadkiem natrafiłem na atrakcję w Klewaniu.
Bynajmniej nie chodzi mi o ówczesną rezydencję książąt Czartoryskich.
Mam na myśli tzw. "Tunel Miłości" czyli jak podaje Wiki:
odcinek linii kolejowej położony niedaleko Klewania. Drzewa przy torach kolejowych utworzyły zamkniętą, łukowatą strukturę o długości 3 kilometrów. Jest to popularne miejsce na spacery zakochanych...
Może ktoś z Was był już tam?
W sumie nie daleko od granicy.(T)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

UKRAINA

Post autor: gar » 18 mar 2018, o 15:39

germ@n pisze:
18 mar 2018, o 00:05
Sytuacja w 2018r. zmienia się.
Polacy w zachodniej Ukrainie chyba nie są już mile widziani.
Jakoś nie jestem o tym przekonany. Jak dobrze pójdzie to się w tym roku w czasie wakacji na Ukrainie Zachodniej pojawię i sprawdzę na własnej skórze.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

UKRAINA

Post autor: Adler » 19 mar 2018, o 17:31

gar pisze:
18 mar 2018, o 15:39
Jak dobrze pójdzie to się w tym roku w czasie wakacji na Ukrainie Zachodniej pojawię i sprawdzę na własnej skórze.
Sprawdź proszę także (jeśli będzie okazja) wspomnianą atrakcję turystyczną w pobliżu Klewania. (D)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

UKRAINA

Post autor: gar » 19 mar 2018, o 22:26

germ@n pisze:
19 mar 2018, o 17:31
gar pisze:
18 mar 2018, o 15:39
Jak dobrze pójdzie to się w tym roku w czasie wakacji na Ukrainie Zachodniej pojawię i sprawdzę na własnej skórze.
Sprawdź proszę także (jeśli będzie okazja) wspomnianą atrakcję turystyczną w pobliżu Klewania. (D)
Marne szanse. Jadę z grupą i w planie mi się nie zmieści.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

UKRAINA

Post autor: gar » 30 lip 2018, o 12:59

Ceny na Ukrainie wciąż śmiesznie niskie, a że hrywna spadła już poniżej 15 gorszy to dla nas - żyć, nie umierać.
Drogi się poprawiły, więc i dojazd w wiele miejsc lepszy. Trochę zabytków odremontowanych (wciąż za mało), więc są miejsca gdzie się człowiekowi robi miło na sercu. Knajpy pod względem pomysłów oraz jakości tego co podają - świetne i tanie. Pojawiły się też tanie loty do Lwowa z kilku miejsc w Polsce, więc warto skorzystać (lotnisko blisko centrum miasta), bo odpada marnowanie czasu w kolejkach na granicy.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

UKRAINA

Post autor: gar » 27 lis 2018, o 09:13

Na Ukrainie znowu się źle dzieje w sensie politycznym. Oznacza to zapewne spadek liczby turystów odwiedzających ten kraj. Nie będzie drożej (szczególnie, że hrywna przez wydarzenia, które mają miejsce, na sile nie zyska), więc warto wybrać się za naszą wschodnią granicę. Ja w lipcu mam taki plan aby się tam pojawić.

ODPOWIEDZ