Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Włochy

Ciekawe miejsca w Europie.
Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ziuba » 28 wrz 2010, o 12:40

Ja polecam podróż Autostradą Adriatycką, przepiękne widoki włącznie ze zwiedzaniem Bolonii oraz San Giovanni Rotondo gdzie spędziłam kilka dni:)
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 10 lis 2010, o 09:48

Myśle, że warto wybrać się np. przy okazji pobytu w Rzymie do Ladispoli (28km od Rzymu). Znajduje się tam niesamowita, czarna, powulkaniczna plaża... :)ehh... a do tego ma w sobie opiłki żelaza, dlatego też iskrzy się w słońcu co napewno stanowi niespotykaną atrakcję...

Zdjęcie poniżej:

Obrazek
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 21 mar 2011, o 20:33

Czy ktoś z Was wybiera się może do Watykanu na Beatyfikację Jana Pawła II?

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Post autor: Gniewko » 2 kwie 2011, o 15:15

Na pewno się nie wybiorę. Będzie mnóstwo ludzi. Szkoda jechać po to, żeby obejrzeć ceremonię na telebimie, skoro to samo będzie w TV.
Byłem w Watykanie przy grobie Ojca Świętego i zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Żałuję, że nie uczestniczyłem w żadnej jego pielgrzymce.
Jednak zdania co do wyjazdu na beatyfikację nie zmienię.

Pozdrowka

Tygryska
User
Posty: 40
Rejestracja: 13 mar 2011, o 06:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tygryska » 3 kwie 2011, o 10:55

Byłam na pogrzebie Jana Pawła II, byłam też ok rok później przy jego grobie, ale na beatyfikacje się nie wybieram. Pamiętam co działo się na pogrzebie i wiem, że chyba tylko cudem udało nam się wejść na sam plac. Chociaż przyznaję, że organizacja wszystkiego była ze strony włoskiej i Czerwonego Krzyża naprawdę dobra.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 6 kwie 2011, o 13:34

Omijając wielkim łukiem Rzym (najbliższy czas)...

Z innych ciekawych miejsc do zwiedzenia/zobaczenia polecam:

- Loreto (sanktuarium+cmentarz polskich żołnierzy poległych w czasie II Wojny Światowej)
- Tivoli (dla miłośników starożytności - Park/Willa Hadriana)

CDN.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 11 kwie 2011, o 23:46

Swoją drogą, ciekawe, czy poradzili sobie już z górą śmieci w Neapolu, czy nadal to problem nierozwiązany...

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Post autor: Gniewko » 14 kwie 2011, o 20:33

Polecam Asyż. Oto dlaczego:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1016
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Post autor: petruss1990 » 15 maja 2011, o 18:42

Do Asyżu można dotrzeć także w taki sposób:


http://www.camminodiassisi.it/EN/modulo ... ziale.html
Nie można kochać ojczyzny, nie kochając miejsca, w którym się człowiek urodził...

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 17 maja 2011, o 17:17

http://www.youtube.com/watch?v=an_Iktek3iA

Taki śmieszny filmik dotyczący Italii ;-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Donna
User
Posty: 200
Rejestracja: 8 lut 2011, o 14:00

Post autor: Donna » 17 maja 2011, o 20:45

widziałam już ten filmik - jak się nie mylę to na jednym z wykładów z turystyki międzynarodowej nam go puszczono (fajnie, było go ponownie obejrzeć :mrgreen: )

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 25 maja 2011, o 23:36

Nikt tutaj jeszcze nie wspomniał o Wenecji...
Najbardziej podobały mi się przejazd taksówką wodną oraz możliwość zakupienia biało-zielonej czapki karnawałowej z pomponami... :mrgreen:
No tak, ale miałem wtedy 17 lat... :-)
Płyta placu Św. Marka wtedy zalana wodą, także nie zrobiła na mnie większego wrażenia (kiepska pogoda).

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 14 cze 2011, o 19:10

Wirtualny spacer po Kaplicy Sykstyńskiej. Warto zobaczyć :-)

http://www.vatican.va/various/cappelle/sistina_vr/
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

zarlok

Re: Włochy

Post autor: zarlok » 21 wrz 2011, o 17:25

a oto fajny film, który znalazłem w necie, pokazuje, jak naprawdę jest w Wenecji ;) http://www.youtube.com/watch?v=YXXNpt3N1nI" onclick="window.open(this.href);return false;

sylcia
User
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 19:36

Re: Włochy

Post autor: sylcia » 10 kwie 2012, o 19:46

W Wenecji nie byłam co prawda, ale mam nadzieję, że w najbliższym czasie to nadrobię, w zeszłym roku spędziliśmy 2 tygodnie w Rzymie i okolicach, to były niesamowite i na pewno niezapomniane wakacje :)

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Włochy

Post autor: amber » 11 kwie 2012, o 15:24

Ja mieszkałam u rodziny Włoskiej przez ponad dwa tygodnie, a nawet udało mi się być na weselu włoskim :)
Zupełna inna kultura, goście dostają pamiątki przykładowo. Bardzo mało tańców a wesele skończyło się przez 22... poprawin nie było...

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Włochy

Post autor: Yoana » 12 kwie 2012, o 13:00

amber pisze: goście dostają pamiątki przykładowo
Tak mi się przypomniało, że jak moja rodzina pojechała na polsko-włoskie wesele, to wróciła właśnie z drobnymi podarunkami w formie świeczek, firgurek, itp.

Całkiem miły zwyczaj :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Włochy

Post autor: amber » 12 kwie 2012, o 18:12

Ja dostałam prawdziwy kwiat, który był zatopiony w srebrze, czy jakoś tak. Zgadza się miła pamiątka.
Ja np nie mogłam przyzwyczaić się do ich "słodkich" śniadań np. ciastko czekoladowe i do tego obowiązkowo kawa (której nie pije, ale Włosi i tak przez dwa tygodnie codziennie mnie pytali czy nie chcę).
Smaczne obiady, chociaż największą atrakcją były kolacje zaczynające się ok 19 a kończące ok 23! :)
Tu wtedy było wszystko :)

margo78
User
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2012, o 20:21

Re: Włochy

Post autor: margo78 » 23 sie 2012, o 20:55

Najpiękniejsza dla mnie jest Wenecja, byłam w tym roku i wywarła na mnie niesamowite wrażenie :)

anuszka

Re: Włochy

Post autor: anuszka » 29 sie 2012, o 00:42

Na mnie też :) Wenecja to jedno z tych miejsc, których nigdy nie zapomnę. I bardzo chciałabym tam wrócić. Raz podczas karnawału, żeby zobaczyć to na własne oczy. :) I drugi raz, żeby zobaczyć... właśnie zalany wodą plan Św. Marka :D Widziałam jak to wygląda na pocztówkach i wydaje mi się szalenie interesujące, że raz ten plan jest suchutki a raz można tam pływać gondolą.
A niedawno zwiedziłam sobie Bergamo. Całkiem przez przypadek, bo miałam przesiadkę na samolot w Mediolanie. Jako, że Mediolan mnie w ogóle nie interesuje, więc wybrałam się do Bergamo, o którym słyszałam, że jest pieknym miejscem i nie zawiodłam się :)

kamilos

Re: Włochy

Post autor: kamilos » 8 maja 2013, o 14:40

a czy był ktoś z Was na Sardynii i może opowiedzieć coś więcej o tym miejscu? Wybieram się w tym roku i zbieram wszelkie, mniej lub bardziej pożyteczne, informacje o tym miejscu. A może istnieje na forum już jakiś wątek związany z Sardynią właśnie, tylko go nie znalazłem...

Awatar użytkownika
Goralka-z-gor
User
Posty: 24
Rejestracja: 9 maja 2014, o 10:21
Lokalizacja: Zakopane

Re: Włochy

Post autor: Goralka-z-gor » 9 maja 2014, o 14:35

Był ktoś z Was w Asyżu, słyszałam, że jest tam bardzo pięknie, moi rodzice chcą tam pojechać, dlatego chciałabym się nieco dowiedzieć o tym miejscu, ponieważ planuję ich wysłać z okazji rocznicy ślubu. Do tego oczywiście wycieczka do Wenecji.
Co warto zobaczyć w obu tych miejscach, czy możecie polecić jakieś hotele zarówno w Asyżu, jak i Wenecji ?

Sebastianek
User
Posty: 21
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:25
Lokalizacja: Serock

Włochy

Post autor: Sebastianek » 10 paź 2014, o 22:10

Kurde, napisałem długiego posta i po wciśnięciu "Wyślij" pokazało się polecenie logowania i wszystko szlak trafił :/

Byłem we Włoszech w poprzednim roku we wrześniu. Objeżdżałem je w tydzień. Wyruszyłem z Warszawy przez Czechy, Austrię i dotarłem do Włoch, to jakiejś miejscowości, gdzie był pierwszy hotel. I generalnie praktycznie wszystkie hotele były w mniejszych miejscowościach, czy miastach, których nazw już nie pamiętam. Wyprawa obejmowała miasta: Wenecja, Padwa, Piza, Florencja, Rzym, Neapol czy Asyż. Zwiedziłem te miasta i różne zabytki, w Watykanie nawet udało mi się nagrać na telefon papieża.
Ogółem mówiąc Włochy to świetny kraj, wart swojej renomy. Na mojej mapie "Must see", choć chciałbym zwiedzić wszystkie kraje na świecie, ale to raczej mało prawdopodobne. Nawet nie wszystkie zakątki Polski odwiedziłem, Przyjemnie się podróżowało. Przyznaję, że najbardziej właśnie lubię tą bierną część podróży, czyli siedzenie w autobusie i oglądanie widoków zza szyby. Chodzenie po mieście wśród tłumu nie jest najprzyjemniejszą częścią, choć dla zobaczenia samych atrakcji na własne oczy warto się pomęczyć. Wkurzało mnie, że nie mogłem się połączyć z internetem, nawet za pomocą "Trybu sieci danych" w telefonie. Pewnie to samo będzie w Maroko, które będę zwiedzał od wtorku.
Cudownie było zobaczyć zabytki tak dobrze znane z filmów, czy kreskówek.
Chciałbym jeszcze znać sposób na umieszczenie zdjęć prosto z telefonu tutaj na forum.

Pewnie jeszcze opowiem nieco dokładniej o tej podróży. Może jakieś sugestie, choć w sumie chyba pewnie bardzo dobrze wiecie, co w jakim mieście się znajduje.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Włochy

Post autor: yaretzky » 12 paź 2014, o 19:14

<lol>
Jak dla mnie to post roku !!!! Proponuję Nagrodę Specjalną !!! <okok> <okok> ;)
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

adelajda80

Włochy

Post autor: adelajda80 » 16 paź 2014, o 11:41

Czy Toskania ma wiele do zaoferowania, czy lepiej na pierwszy raz wybrać inny rejon Włoch?

ODPOWIEDZ