Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Włochy

Ciekawe miejsca w Europie.
Deleted

Włochy

Post autor: Deleted » 16 paź 2014, o 21:39

W sensie gastronomicznym ,czy jakimś innym?


<lol>

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Włochy

Post autor: Comen » 16 paź 2014, o 22:29

adelajda80 pisze:Czy Toskania ma wiele do zaoferowania, czy lepiej na pierwszy raz wybrać inny rejon Włoch?
Swego czasu Gollum tutaj kiedyś wrzucił takie zapytanie cóż takiego ludzie widzą w tej Toskanii.
Tutaj: viewtopic.php?f=154&t=1957.
Bez wątpienia nudzić się raczej nie będziemy, a czy się nam spodoba to już oczywiście kwestia gustu. Włochy są dość zróżnicowane. Czym innym są Alpy: Trydent czy Sabaudia, czym innym Wenecja, Nizina Padańska. Rzym raczej też trudno ominąć. Swój urok posiadają regiony apenińskie typu Umbria, Abruzzy czy Marche. No i zupełnie inny klimat i zachowanie ludzi jest na południu Włoch.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Deleted

Włochy

Post autor: Deleted » 17 paź 2014, o 02:51

Ooo matko wszechmocy , to chyba nie było na poważnie ? <glupek>

adelajda80

Włochy

Post autor: adelajda80 » 17 paź 2014, o 09:53

:) Witam. Dopowiem tylko, że Toskania to jeden z piękniejszych rejonów Włoch. <brawo>

Autostopowicz

Włochy

Post autor: Autostopowicz » 3 gru 2014, o 13:48

Jedź śmiało do Toskanii- jest przepiękna!!! :-)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Włochy

Post autor: gar » 3 gru 2014, o 21:47

Toskania - przereklamowana, zatłoczona i droga (Florencja, Piza, Siena, San Gimignano itd.), ale ma też fajne miejsca (głównie te mniej znane, przez co rzadziej odwiedzane przez turystów, a to wpływa również na niższe ceny).

podroznikking

Włochy

Post autor: podroznikking » 17 sie 2015, o 21:33

Zdecydowanie Rzym! Njapiękniejsza stolica Europy, ja lecę we wrześniu.

nosleep

Włochy

Post autor: nosleep » 13 wrz 2015, o 19:12

A był z Was ktoś w Toskanii? Sporo czytałam o tym pięknym miejscu i chyba się wybiorę jeszcze we wrześniu.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Włochy

Post autor: gar » 29 paź 2015, o 09:59

Czy był ktoś w miejscowości Palmanova ? Na zdjęciach wygląda bardzo interesująco (miasto zbudowane na planie gwiazdy) - ciekawym czy w rzeczywistości jest równie ciekawie.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Włochy

Post autor: Comen » 29 paź 2015, o 15:21

Palmanova to bodaj pierwowzór Zamościa. Ale rynek tam też chyba jest wieloboczny. Jak mi się wydaje miasto ładniej wygląda z lotu ptaka niż z poziomu ziemi. Coś jest w twierdzeniu, że najlepiej się żyje na takiej ulicy, która nie jest do końca prosta, ale tworzy lekki łuk. Chyba nasz wzrok potrzebuje takiego "niedopowiedzenia". Np. Kanonicza w Krakowie, chyba najładniejsza w mieście a to dlatego, że trochę zakrzywiona.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Włochy

Post autor: gar » 29 paź 2015, o 22:15

Właśnie dlatego pytam bo boję się że widok z lotu ptaka jest tak fenomenalny, że wizyta w tym mieście może być sporym rozczarowaniem. Mimo to będę chciał spróbować. Ale może ktoś już tam był i napisze kilka zdań.

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Włochy

Post autor: inanord » 1 lis 2015, o 01:05

W samym Palma Nuova nie byłam, ale niedaleko (około 20 km) jest Akwileja, miejscowość którą wartą zwiedzić. Znajduje się tam XI-wieczna katedra, zbudowana na fundamentach świątyni z IV wieku, po której na podłodze zachowała się największa mozaika wczesnochrześcijańska przedstawiająca postacie ludzi, zwierząt i roślin.
Znajdują się tam również ruiny rzymskiego portu rzecznego, muzeum Archeologiczne i Muzeum Wczesnego Chrześcijaństwa.
DSC01719mini.jpg
DSC01731mini.jpg
DSC01739mini.jpg
DSC01730.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Włochy

Post autor: gar » 7 mar 2016, o 20:55

Zdjęcie ziuby z Bologni pojawiło się w konkursie fotograficznym. Proszę o kilka słów o tym mieście. Tanie linie są, kierunek wydaje się ciekawy - ale kilka informacji z pierwszej ręki mogłoby się przydać.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Włochy

Post autor: Comen » 7 mar 2016, o 23:04

gar pisze: Tanie linie są
Jest jakieś połączenie bezpośrednie z Polski do Bolonii, czy chodzi o któreś z pobliskich lotnisk typu Mediolan, Bergamo czy Florencja?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Włochy

Post autor: Adler » 7 mar 2016, o 23:10

Z kilku miast polskich (również z Balic) Ryanair bezpośrednio na lotnisko bolońskie.
Przykładowo w lipcu na tę trasę w jedną stronę za 130zł. ;)

Lotnisko: tutaj.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Włochy

Post autor: Comen » 7 mar 2016, o 23:15

Może by się tak wybrał? Parę miejsc w okolicy typu Modena, Ferrara, Parma czy Reggio też ciekawych
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Włochy

Post autor: gar » 8 mar 2016, o 11:10

Właśnie dlatego pytam o opinię o samej Bolonii. Jak się dobry termin znajdzie to lot do Bolonii można znaleźć dużo poniżej 100 zł. A miejsc dookoła ciekawych cała masa.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Włochy

Post autor: Adler » 17 paź 2016, o 11:27

Uwaga!
Turyści m.in. z Polski otrzymują ostatnio kary za picie napojów i za jedzenie na Schodach Hiszpańskich w Rzymie.
Jedna z największych atrakcji turystycznych Rzymu przeszła niedawno gruntowny remont. W trosce o ten zabytek wprowadzono surowe zasady. Miejsce to jest skrupulatnie pilnowane przez policję i straż miejską. Trzeba się liczyć z mandatem w wysokości 130 Euro/os.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Włochy

Post autor: gar » 17 paź 2016, o 12:28

Na terenie Włoch zostało wprowadzone już kilka lat temu takie prawo, że jeść i pić można tylko w miejscach do tego przeznaczonych (czyli w barach i restauracjach). Mówiąc inaczej: kanapkowym skrytożercom mówimy nie. Najpierw były głośne protesty, potem tego prawa nikt nie egzekwował, ale widzę że Włosi znowu wracają do tematu.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Włochy

Post autor: Comen » 17 paź 2016, o 14:49

Prawo trochę dziwne zważywszy na fastfoody sprzedające jedzenie na wynos. A jeśli chodzi o wodę to już nie rozumiem. Jak żar leje się z nieba nikt nie będzie szukał baru z coca-colą. Zresztą w Rzymie jest pełno studzienek, gdzie wodę można pić ot tak na ulicy. Natomiast zwyczaj nie jedzenia w miejscach do tego nieprzeznaczonych funkcjonuje w Hiszpanii. Zdarzyło się, że przy zamku w Manzanares upomniał nas strażnik ponieważ na stojącym tam stoliku urządziliśmy sobie piknik. Oczywiście nikt nie mówił o mandacie. Facet przyszedł z uśmiechem, spytał jak nam się podoba zamek i grzecznie poprosił abyśmy jedli gdzie indziej. W Hiszpanii jest to o tyle uzasadnione, że mają zwyczaj śmiecić po jedzeniu. W knajpie należy to do dobrego tonu, żeby serwetkę rzucić na podłogę. No pewnie jednak niekoniecznie na łączce pod zamkiem. My Polacy raczej sprzątamy po sobie (oczywiście różnie bywa, ale raczej nas tego uczą) u nich odruchem jest śmiecić po posiłku.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Włochy

Post autor: gar » 17 paź 2016, o 16:06

Miałem gdzieś spis różnych włoskich przepisów, które najdelikatniej mówiąc niekoniecznie były mądre, zasadne i przemyślane, a jednak wchodziły w życie. Taki kraj.
Inna sprawa, że sytuacja ekonomiczna Włoch do rewelacyjnych nie należy, więc może jest to efekt szukania pieniędzy leżących nomen omen na ulicy (zabytku itp.).

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Włochy

Post autor: inanord » 21 paź 2016, o 02:29

Podobno w Eraclei koło Wenecji zabraniają budowania zamków z piasku na plaży.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Włochy

Post autor: Adler » 21 paź 2016, o 06:03

Dlaczego?

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Włochy

Post autor: gar » 22 paź 2016, o 21:24

inanord pisze:Podobno w Eraclei koło Wenecji zabraniają budowania zamków z piasku na plaży.
Właśnie o takich głupotach pisałem. U nas też coś takiego miano wprowadzić (jeśli dobrze pamiętam to w Świnoujściu, ale pewności nie mam). Nie wiem jak to tłumaczyli Włosi, ale wiem jak próbowano to tłumaczyć w Polsce.

Awatar użytkownika
inanord
User
Posty: 254
Rejestracja: 26 sty 2014, o 20:26
Lokalizacja: Zakopane

Włochy

Post autor: inanord » 24 paź 2016, o 12:08

admin pisze:Dlaczego?
Bo przeszkadza spacerującym po plaży.

ODPOWIEDZ