Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Francja

Ciekawe miejsca w Europie.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 25 paź 2010, o 09:42

Polecam wycieczkę na szczyt Aiguille Du Midi w masywie Mont Blanc (Francja).
Miałem okazję być tam kilka ładnych lat temu.
Z Chamonix kolejką górską linową na wysokość 3842m n.p.m. (2 stacje).
W lecie na dole 30 st.C, a u góry -2 st C.
Przy ładnej pogodzie widoczny na horyzoncie Mont Blanc.
Niezapomniane wrażenia!

Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ziuba » 25 paź 2010, o 12:43

Ja moge polecić cieplejsze klimaty Francji.
Dokładnie wyspę Oleron (Île d'Oléron), piekna wyspa połączona z lądem najdłuzszym mostem we Francji (ok 3km), w nocy świeci na niebiesko i ma sie wrażenie surfowania między gwiazdami:). Miałam okazje byc na Mistrzostwach Świata na skuterach wodnych jak i okazję aby na nich popływać prywatnie, niezapomniane przeżycie, fale wysokie na 5 metrów, i obowiązkowo trzeba opłynąc Fort Boyard gdzie swego czasu znajdowało sie więznienie.W latach 90 krecono tam słynny teleturniej który ja zawsze oglądałam w telewizji, była tez polska edycja:). Naprawdę bardzo miła wyspa, pyszna francuska kuchnia cisza i spokój. :-)
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 10 lis 2010, o 09:55

A czy ktoś wie gdzie w Europe Zachodniej możemy spotkać tzw. "różowe morze"?
I tak przy okazji zapytam, czy ktoś wie czym takie morze się charakteryzuje? Czekam na trafne podpowiedzi wszystkich zainteresowanych tym fenomenalnym zjawiskiem :)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

ania
User
Posty: 18
Rejestracja: 17 lis 2010, o 14:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania » 17 lis 2010, o 20:11

:) to chyba gdzieś w pobliżu ujścia Loary,tam są saliny.
Takie najbardziej znane jak pamiętam to w Australii i Senegalu.
Kolor rzeczywiście ma związek z wysokim stężeniem soli.

JolantaNowaczyk

Post autor: JolantaNowaczyk » 2 cze 2011, o 19:31

Dla fanów współczesnej fotografii polecam targi fotograficzne w Paryżu, które odbywają się jesienią pod nazwą Paris Photo.

http://www.parisphoto.fr - polecam, świetna rzecz. Trudno tych kilka tysięcy zdjęć i kilkaset galerii ogarnąć za jednym razem. Oczy mogą boleć!

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 2 cze 2011, o 19:34

Jeśli ktoś jedzie autem, prywatnie do Paryża, to koniecznie przez Metz.
Polecam to miasto, ma swój urok.

swiatowidzik

Re: Francja

Post autor: swiatowidzik » 9 sie 2011, o 16:07

Korsyka - wyspa Napoleona, również udane wakacje i można tam sobie śmiało planować wyjazd :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Francja

Post autor: Adler » 18 sie 2011, o 18:41

swiatowidzik pisze:Korsyka - wyspa Napoleona, również udane wakacje i można tam sobie śmiało planować wyjazd :)
A jak z dojazdem?
Samolot? Prom?

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Paryż

Post autor: Yoana » 19 paź 2011, o 19:00

Co myślicie o kilkudniowym wyjeździe do Paryża. Lepiej jechać z wycieczką zorganizowaną, całkowicie na "własną rękę", czy może tylko same noclegi warto wcześniej zarezerwować sobie w biurze podróży?Chciałam zaznaczyć, że byłby to pierwszy wyjazd do tego miasta... :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Francja

Post autor: Adler » 25 gru 2011, o 11:23

Yoana pisze:całkowicie na "własną rękę"
Myślę, że ta opcja (bez pośrednictwa biura podróży) będzie najlepsza.
Tanie linie lotnicze, względnie autokar (linia), następnie jakiś hostel z Internetu i mamy pełną swobodę przy planowaniu trasy zwiedzania. W maju 2012 planuję wybrać się w taki właśnie sposób do Paryża.

Czy ktoś z Was może polecić tutaj miejsca, obiekty (te mniej znane), które warto tam zobaczyć?

arahja90

Re: Francja

Post autor: arahja90 » 8 sie 2012, o 17:21

również przychylam się do opcji ''na własną rękę''.
Częste są promocje linii lotniczych do Paryża. ja tak owe wyszukuję na stornie: [Regulamin Forum]
W taki sposób znalazłam dość fajną ofertę - w kwietniu za lot z Wrocławia do Paryża zapłaciliśmy całościowo 260 zł w obie strony (linia Ryanair). Do tego trzeba było jednak doliczyć transfer z lotniska (Beauvais) do Paryża- odległość to trochę ponad 80 km., a koszt przejazdu autobusem- 15 euro. Autobusy dojeżdżają do postoju Boulevard Pershing przy hotelu Concorde La Fayette (niedaleko metro Porte Maillot). Znalazłam również tanie noclegi (10-12 euro) także gdyby Ktoś był zainteresowany mogę podać dokładne info i namiary na prv. :)

Jeśli będziecie mieli okazję podróżować po Francji autem proponuję przemierzać trasę nie bezdusznymi autostradami, a drogami krajowymi, które są przemalownicze i urocze.

anuszka

Re: Francja

Post autor: anuszka » 29 sie 2012, o 00:50

Yoana pisze:A czy ktoś wie gdzie w Europe Zachodniej możemy spotkać tzw. "różowe morze"?
I tak przy okazji zapytam, czy ktoś wie czym takie morze się charakteryzuje? Czekam na trafne podpowiedzi wszystkich zainteresowanych tym fenomenalnym zjawiskiem :)
Hmmm... o różowym morzu nie słyszałam, natomiast byłam nad "różowym jeziorem". W Hiszpanii, w Torrevieja. I kolor miał związek ze stężeniem soli. Jak wyszłam z wody, to ta sól aż się na mnie skrystalizowała :D Nie jestem pewna czy wpływu nie mają również inne minerały.
A Francję kocham całą. :) Bardzo polecam Nicee, ale również zachodnie wybrzeże, nad Atlantykiem, np. Biarritz. Korsyka też jest wspaniała. Można tam się dostać np. promem (np. z Marsylii) lub samolotem, chyba lata tam Ryanair,ale nie jestem pewna, wiem, że na pewno Air France, ale te loty są dość drogie :(

kruszynka

Re: Francja

Post autor: kruszynka » 7 sty 2013, o 01:25

do Paryża najlepiej jechać na własną rękę, tak żeby wczuć się w klimat miasta

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Francja

Post autor: Gollum » 7 sty 2013, o 20:15

Właśnie tak planujemy z żoną wybrać się do Paryża w przyszłym roku, na dwudziestą rocznicę ślubu

marekpiotr1984

Re: Francja

Post autor: marekpiotr1984 » 8 sty 2013, o 09:50

20 rocznica ślubu coś pięknego! Ja byłem kiedyś w Paryżu, byłem w tedy dzieckiem, ale pamiętam, że podobało mi się tam jedno.. Disneyland :D

Awatar użytkownika
kuba_osw
User
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2011, o 13:54
Lokalizacja: Osw / Megeve

Re: Francja

Post autor: kuba_osw » 3 lut 2013, o 10:06

Sven pisze:Polecam wycieczkę na szczyt Aiguille Du Midi w masywie Mont Blanc (Francja).
Miałem okazję być tam kilka ładnych lat temu.
Z Chamonix kolejką górską linową na wysokość 3842m n.p.m. (2 stacje).
W lecie na dole 30 st.C, a u góry -2 st C.
Przy ładnej pogodzie widoczny na horyzoncie Mont Blanc.
Niezapomniane wrażenia!

w niedługim czasie to potwierdzę - wprawdzie bilet na kolejkę kosztuje 46,50 EUR to myślę, że będzie warto - kilku znajomych będących już "po" również poleca tę wyprawę... postaram się również zdać fotorelację... byle pogoda dopisała...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13424
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Francja

Post autor: Adler » 3 lut 2013, o 10:44

kuba_osw pisze:wprawdzie bilet na kolejkę kosztuje 46,50 EUR to myślę, że będzie warto
Jasne, że warto.
Te widoki na Alpy (z góry) do tej pory mam jeszcze przed oczami, a minęło już wiele lat.
Jak znajdziesz chwilę, podrzuć nam tutaj zdjęcia z tej wycieczki i podziel się wrażeniami. <tak>

Awatar użytkownika
kuba_osw
User
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2011, o 13:54
Lokalizacja: Osw / Megeve

Re: Francja

Post autor: kuba_osw » 5 lut 2013, o 13:37

gdyby nie pogoda to relacja nastąpiła by pewnie dziś lub jutro - niestety muszę poczekać na lepszą aurę...

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Francja

Post autor: Comen » 7 lut 2013, o 11:07

Yoana pisze:A czy ktoś wie gdzie w Europe Zachodniej możemy spotkać tzw. "różowe morze"?
I tak przy okazji zapytam, czy ktoś wie czym takie morze się charakteryzuje? Czekam na trafne podpowiedzi wszystkich zainteresowanych tym fenomenalnym zjawiskiem :)
W Camargue, czyli w delcie Rodanu. Przyczyną zjawiska jest wzrost stężenia soli w wodzie. A wygląda to faktycznie niesamowicie. Ostatnio znalazłem taką fotkę z podobnym jeziorem, co prawda w Teksasie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

mucha1971

Re: Francja

Post autor: mucha1971 » 11 lut 2013, o 14:04

zazdroszczę wszystkim którzy już byli
osobiście bardzo chciałabym zwiedzić całą Francję - Paryż i inne miasta np na wiosnę, wybrzeże latem lub wczesną jesienią a góry zimą :)

jeżeli ktoś się wybiera i nie ma z kim to jestem chętna do wspólnego wyjazdu - sama się nie odważę jechać w zorganizowanej wycieczce a tym bardziej "na własną rękę"

pozdrawiam Anna ze Szczecina

Awatar użytkownika
kuba_osw
User
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2011, o 13:54
Lokalizacja: Osw / Megeve

Re: Francja

Post autor: kuba_osw » 22 lut 2013, o 10:13

wprawdzie wciąż czekam na "zaliczenie" słynnej kolejki na Aiguille du Midi, ale w między czasie udało mi się osobiście zwiedzić trochę region Megeve - Chamonix, z tym że z innej perspektywy... ;]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Francja

Post autor: Comen » 22 lut 2013, o 10:36

Ładne widoki. Powyżej czy poniżej Igły ten lot?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
kuba_osw
User
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2011, o 13:54
Lokalizacja: Osw / Megeve

Re: Francja

Post autor: kuba_osw » 22 lut 2013, o 23:08

poniżej, choć ciężko stwierdzić dokładnie ile - wszystko za sprawą sporej mgły na dużych wysokościach (foto przedstawia wagonik telecabiny zjeżdżającej z Igły)...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Francja

Post autor: yaretzky » 25 paź 2013, o 22:30

Dla tych, którzy tęsknią za widokami z Aiguille Du Midi dwie fotki z ubiegłorocznych wakacji, z samego "czubka" Igły:
Z Aigulle 1.jpg
Z Aigulle 2.jpg
A jak już ktoś rzeczywiście baaaardzooooo tęskni to więcej fotek tu:

https://picasaweb.google.com/GrazynaJar ... 42mFrancja
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

timon

Re: Francja

Post autor: timon » 29 paź 2013, o 21:22

Też byłem we Francji w zeszłym roku, dokładnie to w Lyonie i na jedno popołudnie we Vienne. Muszę przyznać że nie mam duszy romantyka ale trzeba przyznać że miast francuskie robią wrażenie i są idealne na romantyczny wypad. Bardzo mi się podoba architektura nawet małych miasteczek. Wąskie uliczki, domy na wzniesieniach coś fajnego. Teraz mamy zamiar jechać do Paryża i aktualnie szukamy jakiejś romantycznej wycieczki.

ODPOWIEDZ