Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Niemcy

Ciekawe miejsca w Europie.
berlintravel

Niemcy

Post autor: berlintravel » 8 lis 2015, o 11:54

Był ktoś może niedawno w muzeum pergamońskim? Jak tam z ekspozycją w trakcie przebudowy?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Niemcy

Post autor: Adler » 8 lis 2015, o 12:13

berlintravel pisze:Jak tam z ekspozycją w trakcie przebudowy?
Im Zuge dieser Sanierung ist der Saal mit dem Pergamonaltar bis 2019 geschlossen . Der Südflügel des Pergamonmuseums mit dem Ischtar-Tor, der Prozessionsstraße und dem Marktor von Milet sowie dem Museum für Islamische Kunst bleibt weiterhin geöffnet.
Tłumacząc:
Sala z Ołtarzem Pergamońskim jest zamknięta do 2019r.
Południowe skrzydło z Bramą Isztar, Drogą Procesyjną Babilonu, Bramą Targową z Miletu oraz częścią dotyczącą sztuki Islamu - w dalszym ciągu są dostępne dla zwiedzających.

Komentarz:
Musisz liczyć się z długimi kolejkami, warto kupić bilety wstępu wcześniej przez stronę internetową:
https://shop.smb.museum/#/tickets/list?museum_id=14

Z biletami dla całych grup może być problem.
Trzeba pisać maila do biura (ale małe prawdopodobieństwo wejścia).

robert_83

Niemcy

Post autor: robert_83 » 26 lis 2015, o 20:48

dzięki za info. też się tam wybieram

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Niemcy

Post autor: Adler » 20 gru 2016, o 10:13

Kolejne miasto, tym razem stolica Niemiec, dołącza do grona miast w brutalny sposób zaatakowanych przez terrorystów. Miasto mi bliskie, znam dobrze miejsce, w którym doszło do tragedii. Wiele razy zatrzymywałem się z turystami, ale też prywatnie przy budce z kiełbaskami tuż przy kościele (miejsce zdarzenia). :(
Przecież na Budapester Strasse jest zakaz wjazdu dla ciężarówek. Poza autokarami turystycznymi i autobusami miejskimi nie widywałem tam tirów. :|

Paulina5522

Niemcy

Post autor: Paulina5522 » 6 sty 2017, o 10:58

Byłam w Berlinie 2 razy, jest tam naprawdę co zwiedzać, w przypadku kobiet polecam Kurfürstendamm, znaną berlińską ulicę zakupów. Mieszkam aktualnie w Szczecinie i stamtąd bardzo szybko i fajnie można dojechać busami ............................. . Polecam.
Reklama w pierwszym poście - nieładnie

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Niemcy

Post autor: Adler » 13 sty 2017, o 16:10

Nowa atrakcja turystyczno-kulturalna w Hamburgu !!
Filharmonia nad Łabą (Elbphilharmonie).
Koszt projektu i budowy finansowanych z podatków obywateli wzrósł z początkowo planowanych 77 mln do 789 mln Euro !!

Pod względem architektury i doboru lokalizacji - dla mnie prawdziwa rewelacja.

Zdjęcia poglądowe:
elbphil_querschnitt.jpg
Elbphilharmonie_artikelBox2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Niemcy

Post autor: Adler » 24 mar 2017, o 10:29

Ciekawa grafika. ;)

17492740_2019350881625628_8507113970264322217_o.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Niemcy

Post autor: Comen » 25 mar 2017, o 10:37

U nas wprawdzie nie ma chyba takiego regionalnego zróżnicowania, ale dzień dobry też można powiedzieć na wiele sposobów, "dzień dobry", "witam", "cześć", "ahoj", "siemka", "serwus", "całuję rączki" itp.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Niemcy

Post autor: Adler » 25 mar 2017, o 14:41

Poza regionalnym powitaniem warto też zwrócić uwagę na mieszkańców poszczególnych regionów.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Niemcy

Post autor: Adler » 29 cze 2017, o 17:59

Jak donosi Kurier Szczeciński, tak słabego sezonu turystycznego jeszcze nie było – skarżą się polskojęzyczni przewodnicy po Berlinie. Ich zdaniem, grup turystycznych jest nawet o jedną trzecią mniej niż przed rokiem. Spada też liczba polskich turystów w Brandenburgii.

Sezon turystyczny trwa w Berlinie cały rok. Za najbardziej pracowite miesiące przewodnicy uważają maj i czerwiec. Długi weekend majowy oraz Boże Ciało zawsze przyciągały do stolicy Niemiec tłumy turystów z Polski. Nie w tym roku.

– W poprzednich latach byłam zasypywana na wiele miesięcy wcześniej zapytaniami o wolne terminy podczas długich weekendów – mówi Joanna Czupryna, która oprowadza grupy po Berlinie od 2004 r., autorka przewodnika po mieście. – W tym roku w Boże Ciało nie miałam ani jednej grupy.

Takie same doświadczenia ma Martin Januszewski, od dziesięciu lat oprowadzający wycieczki po stolicy Niemiec.

– Grup jest o wiele mniej, nawet o jedną trzecią w stosunku do ubiegłego roku – twierdzi Januszewski. – Wiem od innych koleżanek i kolegów, że oni też mają dużo mniej zapytań.

Jako powód przewodnicy podają strach polskich turystów przed uchodźcami i zamachami terrorystycznymi.
– Polacy albo sami się boją, albo zostali przestraszeni przez antyniemiecką propagandę w kraju. Niestety, nie sądzę, żeby w najbliższym czasie coś się w tej sprawie zmieniło na lepsze – mówi Januszewski. – Ci, którzy przyjeżdżają do Berlina, zaraz mnie pytają, gdzie są ci uchodźcy, jak tu się teraz żyje. Wyobrażają sobie nie wiadomo co, a potem się dziwią, że na ulicach jest spokojnie i normalnie.

Jeśli chodzi o turystów z Polski, sytuacja pogorszyła się już pod koniec 2015 r., po rozpoczęciu kryzysu uchodźczego. Rok 2016 przyniósł spadek liczby polskich turystów także w Brandenburgii – o 11 procent. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku trend spadkowy się utrzyma. Do turystów zorganizowanych, którzy obawiają się przyjazdu do Niemiec, dołączyły niektóre szkoły. Przewodnicy opowiadają o przypadkach zabronienia przez niektóre szkoły w Gubinie czy w Szczecinie wyjazdu do Niemiec na wycieczkę. Potwierdza to jedna z nauczycielek z Gubina.

– Chciałam zorganizować w ubiegłym roku wycieczkę do Drezna dla uczniów z naszej szkoły. Było to na długo przed zamachem w Berlinie – mówi, prosząc o anonimowość. – Rodzice kategorycznie odmówili, twierdząc, że za dużo jest tam uchodźców.

Sytuację ratują nieco turyści indywidualni z Polski. Tu spadek, zdaniem przewodników, nie jest tak odczuwalny. Ogólnie goście z Polski plasują się dopiero na 14. miejscu wśród odwiedzających Berlin.

Kryzys migracyjny nie wpłynął tu znacząco na ogólną liczbę turystów. W ubiegłym roku Berlin odwiedziła rekordowa liczba gości. Zarezerwowali oni ponad 31 milionów noclegów, co daje blisko 3-procentowy wzrost w stosunku do roku 2015. Najwięcej zagranicznych turystów przyjechało z Wielkiej Brytanii, USA i Hiszpanii.
---

Potwierdzam z własnego doświadczenia, że rzeczywiście liczba zainteresowanych grup w tym kierunku już w 2016 roku spadła. W tym roku brak zleceń. :(

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Niemcy

Post autor: Comen » 29 cze 2017, o 21:05

Jak widać tylko Polacy maja problem z uchodźcami. Przecież spotkanie z cygańskimi dziećmi pod Busovem było pewnie z 5 razy bardziej nieprzyjemne niż minięcie cudzoziemca na berlińskiej ulicy. Zresztą na Kreuzbergu Azjatów i Turków było od metra już kilkanaście lat temu. Prawdę mówiąc o ile pamiętam z własnego doświadczenia jakąś awarię kolei S-Bahn - to informacje gdzie należy pójść aby jechać dalej przekazał nam z własnej woli właśnie taki cudzoziemiec, etniczni berlińczycy mieli turystów gdzieś... raczej notorycznie wpychali się przed nas w kolejce.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Niemcy

Post autor: gar » 29 cze 2017, o 21:09

Prawda jest taka, że to nie w Polsce są zamachy tylko na terenie Niemiec, więc nie wiem czym się dziwią.
Dla mieszkańców Wielkiej Brytanii zamach niestety obecnie nie jest wydarzeniem całkowicie nieznanym, więc może z ich punktu widzenia szansa zamachu jest nawet mniejsza w Niemczech niż w Wielkiej Brytanii, więc można tam jechać, bo statystycznie jest bezpieczniej.
Inna sprawa, że wjechać do Berlina mogą obecnie autokary tylko z EURO 5, których wynajęcie jest droższe niż autokaru, który warunkami technicznymi odbiega niewiele, a to też wpływa na cenę wyjazdu i może do tego wyjazdu zniechęcać.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Niemcy

Post autor: Adler » 24 wrz 2017, o 20:29

Za mną tygodniowa wizyta u naszych zachodnich sąsiadów. W Turyngii miałem okazję zwiedzić Weimar (tutaj również obóz koncentracyjny KL Buchenwald), Erfurt, Park Narodowy Hainich, dwa z trzech zamków "Drei Gleichen" oraz miejscowości Neudietendorf i Apfelstädt. Jeśli będzie zainteresowanie, dodam kilka słów i zdjęć.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Niemcy

Post autor: Comen » 24 wrz 2017, o 20:56

Zainteresowanie jest jak najbardziej, zwłaszcza że to kierunek nieoczywisty
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Niemcy

Post autor: Adler » 25 wrz 2017, o 22:24

Comen pisze:
24 wrz 2017, o 20:56
Zainteresowanie jest jak najbardziej, zwłaszcza że to kierunek nieoczywisty
Miniony tydzień pokazuje, że z tym zainteresowaniem na forum jest tak sobie.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Niemcy

Post autor: gar » 25 wrz 2017, o 22:53

Wszyscy uciekli z Polski (i z forum) przed deszczami.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Niemcy

Post autor: gar » 27 wrz 2017, o 18:49

Może ktoś polecić dobrego przewodnika dla grupy po Berlinie w języku polskim ?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Niemcy

Post autor: Adler » 27 wrz 2017, o 19:30

gar pisze:
27 wrz 2017, o 18:49
Może ktoś polecić dobrego przewodnika dla grupy po Berlinie w języku polskim ?
A pilot nie da rady? :]

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Niemcy

Post autor: gar » 28 wrz 2017, o 20:17

Może być dobry pilot. Nie widzę problemu.

ALushchevsky
User
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2017, o 14:27

Niemcy

Post autor: ALushchevsky » 15 lis 2017, o 14:33

Cześć! Możesz popatrzeć na rejsy autobusów po Niemczach i ceny na nich tu (reklamom dziękujemy - gar)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Niemcy

Post autor: Adler » 8 gru 2017, o 22:42

W stolicy pojawiła się nowa atrakcja turystyczna.
Znajdziemy ją przed Bramą Brandenburską:

Berlin.jpg
Trzy postawione pionowo autobusy naprzeciw Bramy Brandenburskiej mają symbolizować sprzeciw wobec wojny i terroru - wyjaśnia Manaf Halbouni, niemiecki artysta urodzony w Damaszku. Jak podkreśla, instalacja "Monument" to odtworzone barykady z autobusów, które miały chronić ludność cywilną w Aleppo przed ostrzałem snajperów.
Zdjęcie sprzed kilkunastu dni dzięki uprzejmości mojej koleżanki Dominiki. (Y)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Niemcy

Post autor: Comen » 4 lip 2018, o 12:46

Dla mnie sytuacja trochę bulwersująca. Opłata "klimatyczna" za poruszanie się po kurortach na wyspie Uznam. Nie za konkretną usługę: np. wejście na plażę, skorzystanie z toalety, restauracji, hotelu, autobusu - ale po prostu pojawienie się na terytorium danej gminy.Wyobrażmy sobie jakby na lotnisku lub dworcu kolejowym w Krakowie urządzić odprawę i kasować wszystkich którzy nie wylegitymują się dowodem z miejscem zameldowania.Wracamy do średniowiecznego systermu ceł i myt? To między innymi dlatego Niemcy wszyscy wtedy skrzętnie omijali w swoich podróżach handlowych. Dać się zruinować kolejnym książątkom i baronom to było raczej frajerstwo. I dzisaj jak dla mnie to powód aby to miejsce omijać z daleka. Sytyuacja jak z Barei - niech stacja benzynowa w mieście X pobiera opłaty za korzystanie z chodnika od rowerzystów żeby kierowcy tankowali taniej i na drogę dostawali darmowego hotdoga. Czy naprawdę tyle ich ci uchodźcy kosztują? W miasteczku ustawiono stosowne biletomaty ale podobno kontrolerzy chodzą po miejscowości i domagają się opłat od niczego nie świadomych turystów nie znając zresztą żadnego innego języka poza niemieckim. Ciekawe ile im płacą za dniówkę? Wszystko to idzie w złym kierunku.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13362
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Niemcy

Post autor: Adler » 5 lip 2018, o 09:48

Jak to uzasadniają?
Otóż na stronie "usedom.de" czytam, że w zależności od kąpieliska i sezonu opłata dzienna wynosi od 1 do 3 Euro (w tym roku od maja do września 2,50). "Utrzymanie plaż i promenad w czystości, darmowe programy sportowo-rozrywkowe dla młodszych i starszych, ulgi i przywileje w trakcie licznych imprez oraz ułatwienia przy korzystaniu z infrastruktury".

Dlaczego Świnoujście i Międzyzdroje (tu jest Niemców najwięcej) nie zrewanżują się i nie wprowadzą takiej samej opłaty dziennej np. dla turystów zagranicznych?

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Niemcy

Post autor: gar » 5 lip 2018, o 21:33

Niemcom bije na głowę. Efekt będzie taki, że polskie wybrzeże tylko na tym zyska finansowo, a Uznam straci. Im mniej ludzi przyjedzie tym mniej pieniędzy zostawią - to takie proste.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Niemcy

Post autor: Comen » 11 paź 2018, o 18:23

Ciekawym miejscem wydaje mi się być park Wilhelmshohe w Kassel. Przeróżne wodne kaskady są tam wg internetu uruchamiane codziennie o podanej porze a nie jak np. w przypadku La Granja w Hiszpanii dwa razy do roku. Północna Hesja nie jest może najbardziej turystycznym regionem Niemiec, choć to przecież kolebka Braci Grimm. Ale ładne miasteczka z pruskiego muru oraz pobliska Getynga mogą zapewnić cel kilkudniowego wyjazdu.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ