Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Niemcy

Ciekawe miejsca w Europie.
Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 17 paź 2010, o 17:46

Czy był ktoś kiedyś w Sankt Pauli? Jeżeli tak, uprzejmie proszę o podzielenie się wrażeniami.

PS. Nie chodzi mi o turystykę tzw. czerwonolatarniową, po prostu kibicuję tamtejszej drużynie piłkarskiej i chciałbym w przyszłym roku wybrać się na jej mecz, a przy okazji zwiedzić całą dzielnicę.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Centra turystyki letniej w Niemczech

Post autor: Yoana » 25 paź 2010, o 22:19

Witam :)

Może ktoś mógłby mi polecić jakieś kameralne, mniej znane centra turystyki letniej w Niemczech, które warto odwiedzić...?

Z góry dziękuję....
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 29 paź 2010, o 19:56

Selene pisze:Może ktoś mógłby mi polecić jakieś kameralne, mniej znane centra turystyki letniej w Niemczech, które warto odwiedzić...?
Polecam miejscowości leżące wzdłuż Mozeli po stronie Niemiec.
Słynna "Rzymska Trasa Wina" odwiedzana, i tu niespodzianka, przez wielu Holendrów:)
Byłem, widziałem, polecam:)

Foto:
Obrazek

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 6 lis 2010, o 11:14

Czy tamtejsze wino Kolega Administrator też może polecić?
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 6 lis 2010, o 13:55

Abderyta pisze:Czy tamtejsze wino Kolega Administrator też może polecić?
Ależ oczywiście.
Polecam wino od miejscowych z miejscowości Leiwen.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 7 lis 2010, o 10:45

Czy przez sformułowanie "od miejscowych" należy rozumieć, że w polskich winiarniach nie można tego kupić?
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 7 lis 2010, o 10:47

Można u nich na miejscu kupić nawet starsze roczniki.
U nas raczej na półkach nowe roczniki, jeśli są:)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 7 lis 2010, o 11:10

Nie jestem ekspertem z zakresu wina, ale w jednej książce czytałem, jakoby popularne przekonanie, że im starszy rocznik, tym lepsze wino, było błędne. Na przykład lato 2005 nie było w Niemczech tak upalne jak rok później, z czego wnoszę że wino z 2006 jest lepsze od rok starszego.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 24 lis 2010, o 21:04

Zagadka:

Kto wie jak nazywa się najbardziej znany, najstarszy kurort nadmorski w Niemczech?
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 25 lis 2010, o 10:12

Heiligendamm?
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 27 lis 2010, o 14:14

Abderyta pisze:Heiligendamm?
Tak :)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 27 lis 2010, o 14:34

http://www.deutschland-tourismus.de/gew ... /popup.htm

Konkurs dla zainteresowanych na temat Niemiec.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 27 lis 2010, o 19:54

Zdobyłem 935 punktów!

Polecam wszystkim (zwłaszcza Bonusrunde 1)! Tylko nie piszcie o tym, co tam zobaczycie.

PS. Ach ta cenzura obyczajowa! To jest nawet rozwijające, gdyż można, mutatis mutandis, poczuć się jak obywatel państwa, w którym obowiązuje prawo koraniczne, gdzie jakiekolwiek odniesienia do tych nieładnych czteroliterowych czynności na "s" wywołują radykalną reakcję rządzących.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 29 lis 2010, o 23:42

A może ktoś wie, jakie miasto w Niemczech określane jest mianem "Małego Paryża"? :)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 30 lis 2010, o 11:10

Drezno?
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 2 gru 2010, o 22:53

Nie... :) ale blisko...
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 2 gru 2010, o 23:32

Poczdam? Tamtejszy pałac Sanssouci wygląda trochę jak Wersal.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 3 gru 2010, o 08:49

Abderyta pisze:Tamtejszy pałac Sanssouci wygląda trochę jak Wersal.
Polemizowałbym.
Masz na myśli wnętrze?
Czy może płytę nagrobkową Fryderyka Wielkiego?

---

Pewnie chodzi o Lipsk:)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 3 gru 2010, o 23:35

Nie, mam na myśli widok zewnętrzny Sanssouci, który moim, obarczonym wadą minus dwóch dioptrii, oczom wydał się podobny do Wersalu.

A co do do płyty nagrobkowej Starego Fryca, to pardon, ale nie zrozumiałem żartu.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 4 gru 2010, o 11:51

Ja tego podobieństwa nie widzę.
Ani ogród, ani pałac - nie przypominają mi Wersalu.
No może Neues Palais przypomina troszkę.

A może chodziło Ci bardziej o Luwr?

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 5 gru 2010, o 12:39

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sanssouci# ... C4.99trzna

Patrz jedynie zdanie w punkcie 2 pn. Architektura.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 5 gru 2010, o 13:35

Nie wiem, jak Ty, ale Wikipedii to ja juz dawno przestałem wierzyć:)
Cóż to za wiarygodne źródło...

Opieram swoją opinię na podstawie moich obserwacji (pilotażu moich już kilku wycieczek do Poczdamu). Choć przyznaję, że nie jestem ekspertem w dziedzinie architektury XVIII wieku.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 5 gru 2010, o 19:04

Jestem jeszcze na etapie naiwnej wiary w Wikipedię.

A wracając do podobieństwa, moim zdaniem, gdyby Sanssouci miał jedno piętro wyżej, wyglądałby jak brat bliźniak Wersalu. Abstrahując od liczby kondygnacji, dla mnie ten pierwszy przypomina ten drugi.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 5 gru 2010, o 23:05

Chodzi oczywiście o wcześniej wspomniany Lipsk. Określany był tak przez znanych pisarzy... Np. Goethego.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Wakacje w Niemczech

Post autor: Yoana » 27 mar 2011, o 23:00

Powoli nadchodzi czas, kiedy zastanawiamy się, gdzie wybierzemy się na wakacje. W Niemczech jest kilka najpopularniejszych regionów, do kórych warto się wybrać. Są to przede wszystkim tereny: wybrzeża Morza Bałtyckiego, Wybrzeża Morza Północnego, Pojezierza Niemieckiego, jak również Jezioro Bodeńskie wraz z okolicznymi kąpieliskami i kurortami oraz tereny Schwarzwaldu. Region południowy natomiast przyciąga turystów do szlaku bawarskich zamków przeplatanego licznymi jeziorami .

Wstępnie napiszę coś o północnych wybrzeżach. Najważniejszymi regionami są:

♥ Szlezwik-Holsztyn (Kilonia, wyspy Północno-Fryzyjskie)

♥ Meklemburgia- Pomorze Przednie (Wismar z wyspą Poel oraz Boltenhagen i Rerik,Bad Doberan, Heiligendamm, wyspy: Uznam, Rugia, jezioro Schwerin)



KILONIA- każdego lata w trakcie „Dni Kilonii” odbywa się najbardziej popularne na świecie spotkanie międzynarodowej elity żeglarskiej, w związku z czym spotkanie to obecnie określane jest mianem największego letniego festynu w północnej Europie.

Wyspa Sylt-To 40 kilometrów przepięknej piaszczystej plaży wzdłuż zachodniego wybrzeża. Westerland to stolica wyspy- znany kurort.

Wyspa Fohr-Na wyspę można się dostać promem samochodowym. Jest najstarszym, rozpoznawalnym kąpieliskiem nad Morzem Północnym, które przyciąga turystów odczytami podczas "Lata z literaturą" i "Muzyką nad morzem".

Wyspa Amrum- oferuje czystą, najszerszą w Europie, piaszczystą plażę.

Wyspa Pellworm- jest jedną z największych farm produkujących odnawialną energię. Szczególną atrakcję dla miłośników ornitologii stanowią przeloty ptaków wiosną i jesienią.

Wyspa Poel- to siódma co do wielkości niemiecka wyspa leżąca na południu Zatoki Meklemburskiej na Morzu Bałtyckim. Dzięki bogactwu przyrody wyspę Poel nazywa się również "klejnotem".

Boltenhagen-Boltenhagen to 5 km piaszczystej plaży. To kompleks uzdrowisk oraz
idealne miejsce na letni wypoczynek.

Rerik-to była wioska rybacka. Jakość wody w tym kąpielisku jest bardzo dobra. Kąpielisko to charakteryzuje się stromymi brzegami i szerokimi plażami, co przyciąga do siebie turystów. Znajduje się tam 170 m pięknego molo. To doskonałe miejsce do pływania po morzu, surfowania.

Heilligendamm- kurort ten jest często nazywany "Białym miastem nad morzem”.

Uznam-To wyspa leżąca na pograniczu Polski i Niemiec. Cała wyspa stanowi jedyny w swoim rodzaju park krajobrazowy. Na wyspie znajduje się wiele miejscowości wypoczynkowych oraz uzdrowiskowych (Ahlbeck wraz z Heringsdorfem i Bansin).

Rugia- To największa wyspa Niemiec. Jest archipelagiem składającym się z około 30 półwyspów i wysepek. Znajduje się na niej najmniejszy niemiecki park krajobrazowy Jasmund oraz klifowe wybrzeża ze śnieżnobiałej kredy. To właśnie te wybrzeża malował na swoich obrazach Kaspar David Friedrich.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

ODPOWIEDZ