Słowacja

Ciekawe miejsca w Europie oraz relacje z naszych wycieczek.

Moderator: Comen

Regulamin forum
Jeśli dodajesz fotorelację, w tytule nowego wątku koniecznie dodaj prefiks: "Relacja:" i datę wycieczki.
Awatar użytkownika
gar
Szycha/Forumowicz 2016
Szycha/Forumowicz 2016

Słowacja

Post autor: gar » 29 lis 2017, o 22:50

Póki na Słowacji funkcjonowały korony słowackie ilość organizowanych wycieczek ze Śląska była ogromna. Mało kto jeździł na baseny termalne na Węgrzech gdy tuż za granicą miał tanie baseny termalne na Słowacji. Piękne tereny, blisko, dobre drogi, niskie ceny, brak bariery językowej sprawiał że Polaków na Słowacji było zatrzęsienie. Potem weszło euro i Słowacja na tym bardzo ucierpiała (patrząc od strony turystyki, ale również innych). Teraz powoli wraca do łask. Ceny na Słowacji od kilku lat praktycznie się nie zmieniają i wycieczki do tego kraju są coraz częstsze. Sądzę, że ten trend się będzie utrzymywał. Niestety brak inwestycji (szczególnie w infrastrukturę drogową) jest widoczny i wielu wypadkach uciążliwy.
Co do kukuruźników - w Czechach też wciąż są, działają i w wielu mniejszych miejscowościach mają się dobrze.

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Słowacja

Post autor: Comen » 30 lis 2017, o 20:48

To prawda. Na Słowację jeździłem kiedyś dość często. Potem się pojawiło euro a piwo zrównało do średniej europejskiej. Teraz dałbym sporo za gorzkie Topolciany a kiedyś nie mogłem tego strawić, tylko że wtedy wybór innych piw o wybornym smaku był niemały. Słowacja zawsze była troszkę skansenem lat minionych. Jakiś czas temu kukuruźniki były też w Rajeckiej Lesnej. Potem je zdjęli bo jak bylem drugi raz w Betlejem to ich już nie zauważyłem. Ale wiejskie bary miały klimat GS-u. Pamiętam ten w Mojmirovcach pod Nitrą z jakimś starym flipperem i linoleum. Jeszcze niedawno widziałem też w Żylinie czy Liptowskim Mikulaszu stare "ubytownie" w domkach z dykty. Ale wróciłbym chętnie gdzieś na południe Słowacji np. powałęsać się po Rudawach. W sumie mam niezrealizowany pomysł na Dolinę Górnego Hronu z noclegiem w Breźnie.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Odpowiedz