Witaj!
Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Jak wygląda prawdziwe życie na Kubie?

Ciekawe miejsca na świecie oraz relacje z naszych wycieczek.
Regulamin forum
Jeśli dodajesz fotorelację, przed tytułem nowego wątku koniecznie dodaj prefiks: "Relacja:".
Hola_Cuba
Nowy
Nowy

Post autor: Hola_Cuba » 1 maja 2017, o 22:51

Niespodziewanie Kuba stała się moim drugim domem. W dzień, w niekończących się kolejkach po wszystko, tracę cierpliwość. W nocy, ze szklanką mojito i w salsie, zapominam o tym co złe. Trudne życie pełne absurdów, które skrzętnie chowane jest przed turystami, to właśnie prawdziwa Kuba.

Stoimy w kuchni nad jedynym dostępnym palnikiem. W garnku odgrzewa się czerwona fasola, a ja opowiadam jak działa indukcja. – Płyta wie kiedy ma ogrzewać garnek, a jeśli jej dotkniesz jest zimna. Rolando i Odalys, jego mama, słuchają z szeroko otwartymi oczami. Bo w kubańskiej kuchni brzmi to jak film science fiction. Kilka dni po moim przylocie idziemy na zakupy, by uzupełnić lodówkę. W głowie mam długą listę. Chcę kupić arbuza, ananasy, dynię, paprykę, pomidory, ogórki, banany maduro – do smażenia – i banany verde (zielone) – odpowiednie do gotowania. Nic wielkiego. Nie jem mięsa, więc owoce i warzywa dominują. W sklepie są arbuzy i słodkie ziemniaki. Nic więcej. Powoli zaczynam rozumieć co znaczy często powtarzane „Es Cuba” w kubańskich ustach. Mieszkam tu, więc walka o każde inne jedzenie niż ryż i fasola jest wpisana w mój codzienny plan dnia. Nikt tu nie myśli o indukcji, ale za to o jedzeniu owszem. Każdy. Codziennie...

...jeśli chcecie posłuchać całej historii zapraszam na stronę, bo jest długa, a nie chcę zaśmiecać forum :)
Kuba jest wspaniała, ale odwiedzając ten kraj warto wiedzieć na co należy się przygotować.
Oto moja Kuba: ...

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie wypraw to śmiało! Chętnie pomogę :)

Awatar użytkownika
Comen
Z-ca Administratora
Z-ca Administratora

Post autor: Comen » 4 maja 2017, o 06:58

No to podróż w głębokie dzieciństwo kiedy w Polsce wyglądało to mniej więcej podobnie poza tym że zamiast salsy i mojito były potańcówki i samogon.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Hola_Cuba
Nowy
Nowy

Post autor: Hola_Cuba » 4 maja 2017, o 09:39

Podobno, choć ja takiej Polski nie poznałam. Patrząc jednak na mentalność i sposób życia nasz a Kubańczyków dziś, to myślę, że po drodze wiele nas poróżniło. A może zawsze tak było...?

Palac-Romantyczny
Turysta
Turysta

Post autor: Palac-Romantyczny » 14 sie 2017, o 15:25

Zdecydowanie wiele nas różni, a raczej wszystko nas różni poza ustrojem politycznym jaki był kiedyś w Polsce i jest obecnie na Kubie. To egzotyczny kraj, aczkolwiek otwarty na turystów, piękne i malownicze widoki, jednak całkowicie odmienna kultura i tradycje.

Odpowiedz