Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Egipt normalnieje?

Ciekawe miejsca na świecie.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Egipt normalnieje?

Post autor: Comen » 14 lis 2013, o 23:40

Jak podaje portal tur-info.pl 12 listopada zniesiono w Egipcie stan wyjątkowy i godzinę policyjną zaczynającą się od 22.00.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Lukrecja
User
Posty: 14
Rejestracja: 6 lis 2013, o 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Egipt normalnieje?

Post autor: Lukrecja » 15 lis 2013, o 12:37

Może normalnieje.. oby bo wycieczki są super.

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Egipt normalnieje?

Post autor: amber » 15 lis 2013, o 17:04

Myślę, że na całkowitą stabilizację sytuacji trzeba jeszcze trochę poczekać. Niemniej jednak na pewno powoli znów będzie wzrastało zainteresowanie wśród wyjazdów w tamten region.
Warto się też zastanowić, czy jednak wydarzenia na stałe nie zostawią trochę "ciemnej strony", co wpłynie na turystykę.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Egipt normalnieje?

Post autor: Gollum » 15 lis 2013, o 19:27

Na pewno coś zostanie w pamięci potencjalnych turystów i ruch będzie mniejszy. Tylko cholera wie, jak to wpłynie na ceny. Z jednej strony mogą spaść, by skusić skąpców, a nuż tak im się spodobają skorpeny i inne idolki, ze przyjadą po raz kolejny. Ale z drugiej strony mogą wzrosnąć, gdy generałowie uznają, że i tak ich ośrodki mają renomę w świecie, więc aby zminimalizować straty ceny pójdą w górę

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Egipt normalnieje?

Post autor: Adler » 15 lis 2013, o 22:20

Od początku października do teraz zauważalny jest ponowny, znaczny wzrost sprzedaży wycieczek do tego kraju.
Tak więc z punktu widzenia turystyki wszystko wraca do normy.
Sytuacja polityczna jest jednak nadal niepewna.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Egipt normalnieje?

Post autor: Gollum » 16 lis 2013, o 09:32

I pewniejsza nie będzie, chyba że na turystyce będą zarabiać wszyscy lub prawie wszyscy, a jeśli nie zarabiać, to mieć coś z tego, jak na Malediwach, nie mniej islamskich od Egiptu. W Egipcie jest to wszakże niemożliwe; za dużo ludzi

Andrrew

Egipt normalnieje?

Post autor: Andrrew » 19 mar 2015, o 15:45

Egipt to zupełnie inna cywilizacja, w porównaniu do zachodniej to dziki kraj, więc trudno tu mówić o "normalności". Ale gdy byłem tam miesiąc temu nie bałem się ani trochę o bezpieczeństwo osobiste. Tubylcy w większości pozytywnie nastawieni do turystów (wiadomo - mają z nich kasę), poza tym mnóstwo wojska i ochrony, zwłaszcza w kurortach.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Egipt normalnieje?

Post autor: Adler » 23 mar 2015, o 13:05

Wyjazdy do kurortów położonych nad Morzem Czerwonym są aktualnie raczej bezpieczne.
Korzystanie z imprez fakultatywnych, np. wyjazdów do większych skupisk ludzi - niezalecane.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Egipt normalnieje?

Post autor: Adler » 4 lip 2015, o 15:20

Znów niebezpiecznie w Egipcie.
MSZ ostrzega:
W związku z ostatnimi wydarzeniami w Tunezji, zaostrzeniem walk na półwyspie Synaj i na podstawie posiadanych informacji o sytuacji bezpieczeństwa w Egipcie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca powstrzymanie się od podróży do tego kraju – w tym także do kurortów położonych nad Morzem Czerwonym.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Egipt normalnieje?

Post autor: Adler » 11 sty 2016, o 18:19

Pomimo ostatnich wydarzeń w Hurghadzie na stronie polskiego MSZ widnieje dzisiaj komunikat:
Ze względu na zagrożenie zamachami terrorystycznymi w Egipcie, które mogą być kierowane także przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu z wyłączeniem wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, El - Gouna, Safaga, Marsa Alam) oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Egipt normalnieje?

Post autor: Adler » 7 lip 2017, o 15:51

Zastanawiam się, czy to Marsa Alam?
Jeśli ktoś dojdzie do źródła lub rozpozna okolicę, proszę pisać.
Pewną podpowiedzią będzie typ wybrzeża, platforma do nurkowania i okna w hali odlotów na lotnisku. ;)


rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Egipt normalnieje?

Post autor: rabit » 10 lip 2017, o 21:25

Nie!!! pytałem w biurze oczywiście warto powiedzą ale prywatnie odradzają...!

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Egipt normalnieje?

Post autor: Adler » 16 lip 2017, o 20:32

rabit pisze:
10 lip 2017, o 21:25
Nie!!! pytałem w biurze oczywiście warto powiedzą ale prywatnie odradzają...!
Przykład sprzed dwóch dni. :(
Dwie turystki z Ukrainy zostały zabite przez nożownika, który zaatakował w hotelu w Hurghadzie znanej wypoczynkowej miejscowości w Egipcie. Cztery inne osoby zostały ranne, w tym - jak podaje AP - jeden Polak. Informacji o rannym Polaku nie potwierdza polski MSZ. Do ataku doszło na terenie hotelu Sunny Days El Palacio. Sprawca – według ustaleń śledczych, miał przypłynąć na plażę publiczną, w pobliżu której znajduje się hotel.
major pisze:
7 lip 2017, o 15:51
Zastanawiam się, czy to Marsa Alam?
Jeśli ktoś dojdzie do źródła lub rozpozna okolicę, proszę pisać.
Pewną podpowiedzią będzie typ wybrzeża, platforma do nurkowania i okna w hali odlotów na lotnisku. ;)
Dotarłem do źródła.
Klip został nakręcony w kurorcie (jak podejrzewałem) Marsa Alam.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Egipt normalnieje?

Post autor: Yoana » 25 lip 2017, o 22:53

Ja bym tam teraz nie jechała. Niebezpiecznie !!

Palac-Romantyczny
User
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

Egipt normalnieje?

Post autor: Palac-Romantyczny » 3 sie 2017, o 14:58

Może nie jest kto wie jak niebezpiecznie,ale na pewno można określić sytuację jako niespokojną. To nie jest już ten sam kraj co X lat wcześniej, gdzie był prawdziwym rajem dla turystów z Europy.

ODPOWIEDZ