Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Armenia

Ciekawe miejsca na świecie.
Stasiala
User
Posty: 10
Rejestracja: 7 lut 2014, o 19:28
Lokalizacja: NS

Armenia

Post autor: Stasiala » 7 lut 2014, o 20:06

Szukam informacji o Armenii, nie tych z przewodników (bo już mam przerobione :> , i coraz większy strach przed tym co tam piszą <mysli> ), ale informacji sprawdzonych na własnej skórze. Co warto zobaczyć, gdzie przenocować itd. <tak> .
Wybieram się w sierpni ale przygotowania trwają.

Chicken

Re: Armenia

Post autor: Chicken » 12 lut 2014, o 20:04

Strachu przed Armenią odczuwać nie należy :) To super kraj i super ludzie. W zeszłym roku odkryłem Armenię na nowo po czteroletniej przerwie. Nie wiem jakich informacji potrzebujesz?
Na wstępie mogę powiedzieć że np. porównując Armenię do Gruzji gorzej jest rozwinięta sieć połączeń marszrutek - nie że ich nie ma ale jest ich jakby mniej i często miedzy miastami trzeba korzystać z taksówek. Jak coś to pytaj, postaram się podpowiedzieć.

Stasiala
User
Posty: 10
Rejestracja: 7 lut 2014, o 19:28
Lokalizacja: NS

Re: Armenia

Post autor: Stasiala » 14 lut 2014, o 17:20

Dzięki za sygnał.
Z pewnością chcę zapytać jak jest z nocowaniem na dziko. Planujemy spać głównie w namiocie (by koszty zminimalizować), czy jest bezpiecznie i czy miejscowi maja coś przeciwko temu?
Czy lepiej po prostu zapytać o możliwość rozbicia namiotu w ogrodzie.
Czy może są jakieś "sprawdzone przez Ciebie" pola namiotowe?
A może masz jakieś konkretne sprawdzone kwatery czy hotele - no bo czasem trzeba się odeprać i nie zapomnieć jak wygląda łóżko <okok> , szukam miejsc z klimatem.

Co do marszrutek to już wiem że jest cienko, a jak z stopami ?

to na razie tyle pozdrawiam z cieplutkiego N.S. (bo wczoraj w Krakowie to zmarzłam <lol> )

Chicken

Re: Armenia

Post autor: Chicken » 17 lut 2014, o 21:06

Jest bezpiecznie i namiot można rozbić bądź gdzie. oczywiście w granicach rozsądku. Miejscowych też oczywiście można spytać ale podejrzewam że w zależności od rejonu (czy uczęszczany przez turystów czy nie) może się to wiązać z opłatą (ale nie musi). Nocowałem najczęściej w Erewaniu w hostelu Envoy - dobre miejsce ale bez klimatu ;-)
Przygodnie (podróżowałem samochodem) trafiałem do różnych gostnic i kwater - często wystarczy zapytać miejscowych.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Armenia

Post autor: Gollum » 20 cze 2015, o 18:23

zajrzyj na stronę kaukaz.pl (to nie jej reklama; to strona wyspecjalizowana w tym rejonie świata), i na tamtejszym forum pogadaj z tymi, co niedawno stamtąd wrócili, albo aktualnie tam są. Ja korzystałem z ich podpowiedzi planując Gruzję. I bardzo się przydały

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Armenia

Post autor: gar » 29 cze 2016, o 23:10

W Gruzji byłem kilka dni, więc wypadałoby zobaczyć kolejny jej fragment, ale z wypadem na 3, 4 lub 5 dni do Armenii. Tak na dobry początek z tym krajem. Pewien plan na Armenię w 2017 roku już się wykrystalizował - póki co bardzo ogólny, ale jednak. Termin: początek kwietnia, przed Świętami Wielkanocnymi. Dokładniejszy pewnie powstanie gdy będą dostępne informacje o lotach do Kutaisi (Gruzja) i Erewania (Armenia). Gdyby ktoś miał ochotę się dołączyć to nie widzę przeciwwskazań.

ODPOWIEDZ