Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Egipt

Ciekawe miejsca na świecie.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Egipt

Post autor: Adler » 9 lip 2013, o 15:38

Sezon urlopowy w pełni.
W mediach wszechobecne pytanie:

Lecieć do Egiptu, czy przeczekać?

W kurortach ponoć ok, ale w Kairze niespokojnie (aktualne wydarzenia polityczne).
MSZ ostrzega przed korzystaniem z fakultatywnych wycieczek do większych miast.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Egipt

Post autor: Gollum » 17 sie 2013, o 22:54

Ja bym poleciał. Kurorty powstały na terenach wojskowych i należą do generałów i ludzi z nimi powiązanymi. Armia nie pozwoli, by fanatycy zniszczyli interes. Poza tym rozruchy są w delcie i nad Nilem. Morze Czerwone dzieli od tych miejsc minimum stukilometrowy pas pustyni, gdzie czatują Beduini i żołnierze, więc żaden demonstrant się tam nie przedrze. Dokładnie tak samo było podczas pierwszej rewolucji egipskiej dwa lata temu. W Kairze się leli, a nad morzem wciąż było sielsko anielsko

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Egipt

Post autor: Comen » 18 sie 2013, o 09:23

Pytanie co się chce w tym Egipcie robić. Dla mnie Egipt to byłyby przede wszystkim skarby przeszłości, piramidy, świątynie, muzea, ślady arabskiego dziedzictwa no ewentualnie jeszcze Nil i kawałek pustyni. A kurorty nad Morzem Czerwonym oferują mi tylko plaże, ewentualnie nurkowanie na rafach. Trochę za mało. W obecnej sytuacji wybierałbym Maroko.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Egipt

Post autor: Gollum » 18 sie 2013, o 11:55

Dla mnie Egipt to Dendera, Teby, Giza, Elefantyna, nie Morze Czerwone. Morze Czerwone to co innego. To interesująca fauna morska Indopacyfiku. Podobna jest na Fidżi, Malediwach i Hawajach. A to nie Egipt

Seba
User
Posty: 32
Rejestracja: 8 sie 2013, o 12:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Egipt

Post autor: Seba » 9 wrz 2013, o 11:37

Po co lecieć do Egiptu i narazać sie na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Dużo bezpieczniej i wcale nie gorzej jest w takich krajach jak Hiszpania czy Chorwacja.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Egipt

Post autor: Gollum » 9 wrz 2013, o 20:47

Niekoniecznie. W Egipcie masz jedno z najbogatszych w życie mórz świata, najstarszą cywilizację, Nil, Egipt arabski i pustynię. Podobne morze znajdziesz na Seszelach czy Mauritiusie, ale nie w Chorwacji, Tak potężnego Nilu nie zobaczysz, chyba że chcesz się narażać w Sudanie, kulturę arabską znajdziesz choćby w Tunezji czy Jordanii, podobnie jak pustynię. Ale piramid czy takich świątyń nie znajdziesz nigdzie.
Hiszpania czy Chorwacja bynajmniej nie są mniej ciekawe, ale są inne.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Egipt

Post autor: Adler » 8 cze 2023, o 20:48

Atak rekina przy brzegu, nie żyje jedna osoba

Do dramatycznych scen doszło tuż przy plaży w Hurghadzie. Dwóch mężczyzn pływało blisko brzegu nieświadomych zagrożenia. W pewnym momencie zaatakował ich rekin, który znalazł się nieoczekiwanie blisko ludzi. Drapieżnik zaatakował i wciągnął pod wodę jednego z turystów, drugi zdołał się uratować.

Cała sytuacja rozegrała się raptem w kilkadziesiąt sekund. Gdy mężczyźni zorientowali się, że zaatakował ich rekin, próbowali uciec przez zagrożeniem. Jeden zdołał odpłynąć, drugi rozpoczął walkę o życie. Kotłowanina na powierzchni wody trwała kilkadziesiąt sekund, ale człowiek był bez szans.

Atak nastąpił w okolicy ośrodka Dream Beach w Hurghadzie. Teren błyskawicznie został otoczony przez miejscową policję, pojawiły się też karetki pogotowia. Turyści zostali ewakuowani, a plaże zamknięte. Do akcji wkroczyła też policja wodna, która zabezpieczyła akwen przed poszukiwaniami ciała ofiary ataku.

Nieoficjalnie media podały, że ofiarą ataku jest turysta pochodzący z Rosji.
źródło: o2.pl/turystyka

Widziałem to nagranie, ale "tuż przy brzegu" to to nie było. Z drugiej strony, jak sobie przypomnę 2009 rok i moje nurkowanie przy rafie koralowej (w pełnym morzu), człowiek ma różne przemyślenia... :(

P.S.
Wznawiam wątek sprzed 10 lat. Rekord !! (D)

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1019
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Egipt

Post autor: petruss1990 » 9 cze 2023, o 00:21

Na niektórych forach otrzymałbyś nagrodę 😎

post-33253-0-73154000-1529528798.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Egipt

Post autor: Adler » 9 cze 2023, o 18:19

Aż dziwne, że Egipt taki mało popularny na forum. (T)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Egipt

Post autor: Comen » 10 cze 2023, o 08:49

Skoro się pojawia przy okazji takiego newsa to trudno aby był aż tak popularny.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Egipt

Post autor: Adler » 10 cze 2023, o 11:54

Są ludzie, których interesują takie zdarzenia. Ci, którzy np. pływali w Morzu Czerwonym.

ODPOWIEDZ