Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Egipt

Ciekawe miejsca na świecie.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Egipt

Post autor: Adler » 2 sty 2011, o 20:47

Turyści boją się wyjeżdżać do Egiptu na wakacje i odwołują wycieczki. Na chwilę obecną anulowano już 65% rezerwacji w egipskich hotelach nad Morzem Czerwonym.

Powód? - ostatnie zdarzenia z udziałem rekinów. Rekiny zaatakowały już dwa razy w krótkim czasie (5 i 9 grudnia) w popularnym kurorcie Sharm el-Sheikh. W wyniku tych ataków 3 osoby zostały ranne, a jedna zmarła.

W Egipcie część winy za odwoływanie wycieczek przerzuca się na dziennikarzy. Twierdzi się, że media wywołują panikę wśród turystów stale donosząc o niebezpieczeństwie.

/tur-info.pl/

-----

Swoją drogą, ciekawe, jak długo potrwa jeszcze ta cała historia z rekinami...

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 2 sty 2011, o 22:00

Całkiem pomysłowi ci turyści! Można przecież zażywać kąpieli w hotelowym basenie, do którego - przynajmniej tak mi się wydaje - obsługa hotelu nie wpuszcza nawet sardynek.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 12 sty 2011, o 20:35

Sharm czy Hurghada?

Jakie macie doświadczenia z pobytu w tych dwóch kurortach?

Będąc w Hurghadzie najbardziej podobało mi się Quad Safari:)
Pamiętam, jak wielbłąd nie mógł się podnieść, jak na nim siedziałem. Popatrzył na mnie tak z obojętnością, lekceważeniem:)

Nurkowanie (Intro) dla turystów też bardzo dobre, interesujące, choć na początku miałem problemy z oddychaniem (butla).

Zwiedzanie Kairu - wrażenia średnie, ale miasto olbrzymie!


Do Sharm napewno też się kiedyś wybiorę.
Co możecie polecić, jakie wycieczki fakultatywne?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 30 sty 2011, o 20:38

A niektórzy polscy turyści jadą do Kairu przy okazji popatrzeć.

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Egipt

Post autor: rabit » 30 sty 2011, o 21:18

Jak myślicie co teraz będzie z turystyką w Egipcie po"rewolucji"?...

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 30 sty 2011, o 21:22

Podejrzewam, że to samo, co z turystyką w Czechach i Słowacji po Aksamitnej, turystyką w Gruzji po [rewolucji] Róż, z turystyką w Ukrainie po Pomarańczowej, czyli gdy tylko kurz opadnie, wszystko wróci do normy.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 30 sty 2011, o 21:33

Protestujący nic nie maja do turystów (są dla nich obojętni).
Biorąc pod uwagę fakt, że turyści np. do Kairu udają się fakultatywnie, uważam, że co najwyżej straci na tym prestiż miasta (mniej wyjazdów?). To wielka szkoda dla miejscowego przemysłu turystycznego.

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 31 sty 2011, o 20:20

Jak oglądamy te wszystkie relacje to naprawde konsekwencje zawieszenia wycieczek do Egiptu bede duże zwlaszcza dla gospodarki zarówno Polski jak i Egiptu ale to sa ceny demokracji...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 31 sty 2011, o 20:26

Sytuacja zmienia się z dnia na dzień.
Tłumy zaczepiają już turystów, robi się niebezpiecznie.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 31 sty 2011, o 21:12

-> Rabit

Nie pytam złośliwie, po prostu nie bardzo rozumiem, jakie - w domyśle negatywne - konsekwencje będzie to mieć dla gospodarki Polski, skoro zwiększy się liczba rodaków wypoczywających u nas.

Co do konsekwencji dla Egiptu, nie ma sporu.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 2 lut 2011, o 09:53

Uważam,że wielu naszych obywateli zrezygnuje z wyjazdów..ze wzgledu na koszty zdecydowanie wieksze w innych krajach.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 3 lut 2011, o 18:38

-> Rabit

Czy chodzi Ci o to, że ludzie, którzy dotychczas jeździli do Egiptu, zrezygnują z jakichkolwiek wyjazdów?

Moim zdaniem ludziska, które będą się bać jeździć nad Nil, skierują swe zadki albo do bezpieczniejszych krajów typu Bułgaria albo nie wyjadą za granicę i wybiorą Bałtyk.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 3 lut 2011, o 18:42

Abderyta pisze:albo do bezpieczniejszych krajów typu Bułgaria albo nie wyjadą za granicę i wybiorą Bałtyk.
Albo też przeniosą wyjazd na dalszy termin (gdy w Egipcie zrobi się już spokojnie).

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 7 lut 2011, o 21:04

Abderyta pisze:-> Rabit

Czy chodzi Ci o to, że ludzie, którzy dotychczas jeździli do Egiptu, zrezygnują z jakichkolwiek wyjazdów?

Moim zdaniem ludziska, które będą się bać jeździć nad Nil, skierują swe zadki albo do bezpieczniejszych krajów typu Bułgaria albo nie wyjadą za granicę i wybiorą Bałtyk.
Abderyto Bułgaria nie jest bezpieczna:)...

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 9 lut 2011, o 22:34

-> Rabit

Z opowieści mojego przyjaciela dotyczących pobytu nad Morzem Czarnym nijak nie wynikało, że tam jest niebezpiecznie. Zakładam, że prawda leży gdzieś pomiędzy Waszymi opiniami, przypuszczalnie w okolicach środka.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 20 lut 2011, o 23:34

Sytuacja wydaje się już być opanowana...

Jeszcze ok. miesiąc i tłumy Polaków znów przylecą do tego kraju ;-)

krytyk

Egipt

Post autor: krytyk » 29 sie 2011, o 17:51

Ja byłem w Egipcie na sylwestra, ale jakieś 40 km od Hurghady, w Safadze. Było super. Wybrałem tą miejscowość, bo chciałem zobyczyć zwyczajne życie Egipcjan - i mi się udało. najbardziej co mnie bawiło to styl poruszania sią pojazdów w ruchu drogowym. Oni wogóle nie mają świateł drogowych i znaków. Jeżeli ktoś zamierza skręcić to po prostu trąbi haha.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Egipt

Post autor: Adler » 29 sie 2011, o 22:47

krytyk pisze: Najbardziej co mnie bawiło to styl poruszania sią pojazdów w ruchu drogowym. Oni wogóle nie mają świateł drogowych i znaków. Jeżeli ktoś zamierza skręcić to po prostu trąbi haha.
Coś w tym jest. :-)
Na ulicach Kairu podobnie.
3 pasy w jednym kierunku, a tam "ładują się" jednocześnie w 6-7 aut. :-)
Totalny chaos, brak przepisów lub ich przestrzegania.

Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Egipt

Post autor: ziuba » 30 sie 2011, o 09:27

Nikomu nie polecam jazdy droga nocą...to jakiś horror, myslalam że nie dojade do hotelu!!!Dobrze że kierowca nie rozumial co do niego mówie bo by mnie wysadził:D, najlepiej siedzieć na środku wtedy wszystko wydaje się ok, natomiast jak sie usiądzie po prawej lub lewej to nerwy puszczają:D
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

krytyk

Re: Egipt

Post autor: krytyk » 30 sie 2011, o 14:14

Dodam jeszcze, że przejazd tymi egipskimi busikami kosztuje 1 funt egipski. Ja raz dałem się oskubać ale potem jak już się dowiedziałem to nigdy więcej. Nie dajcie się oskubać.Trzeba się poprostu zachowywań tak jakby się wszystko doskonale wiedziało, inaczej zawsze próbują nabić turystów w butelkę. Moja egzotyczna wycieczka dostarczyła mi wielu fajnych wrażeń. Wreszcie nauczyłem się targować. Bez tego w tym kraju ani rusz. Ponad to ci sprzedawcy są tak natarczywi, że trudno się od nich opędzić.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Egipt

Post autor: Adler » 16 lut 2012, o 12:11

Aktualna informacja na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

Wobec utrzymujących się w Egipcie niepokojów społecznych, skutkujących m.in. demonstracjami i blokadami dróg, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zachowanie szczególnej ostrożności wszystkim osobom planującym pobyt w tym kraju.

Ministerstwo zaleca powstrzymanie się od wyjazdów turystycznych do dużych ośrodków miejskich (Kair, Aleksandria, Suez czy Port Said) i w rejon środkowego Egiptu. Odradza się również opuszczanie ośrodków turystycznych na Synaju i udział we wszelkich wyjazdach indywidualnych i grupowych poza miejscowości turystyczne nad Morzem Czerwonym. Jednocześnie wyjazdy zorganizowane z Polski do egipskich ośrodków turystycznych nad Morzem Czerwonym są nadal uznawane za dopuszczalne z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli.

Gosia

Re: Egipt

Post autor: Gosia » 30 gru 2012, o 20:40

Witam serdecznie! Mam na imie Malgorzata i wspolnie z partnerem chcielibysmy zaprosic Was do naszej Restauracji i Hotelu [Regulamin Forum] znajdujacej sie w Oazie Siwa. Krolestwo Sahary urzeklo nas swym pieknem i nieskazitelnoscia i postanowilismy sprobowac swego szczescia w tym dalekim, aczkolwiek pieknym i dziewiczym miejscu jakim jest Siwa. Z dala od zgielku wielkich miast Egiptu, jak rowniez grzmiacych informacji dziennikow mozecie Panstwo cieszyc sie cisza i czystym nieskazonym powietrzem, jak rowniez wciaz nie zakloconym technika i fabrykami pieknem dziewiczej przyrody ktora znajduje sie w samym srodku Sahary. Zapraszamy serdecznie do ukrytej perly Egiptu.
Wiecej informacji pod adresami

[uwagiadm]Sven: Ogłoszenia komercyjne tylko odpłatnie (Regulamin Forum, pkt. 6).
Lektura: viewtopic.php?f=176&p=11096#p11096" onclick="window.open(this.href);return false;[/uwagiadm]

Zapraszam serdecznie, Malgorzata & Norbert

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Egipt

Post autor: Gollum » 5 sty 2013, o 11:00

Środek Sahary to gdzieś na styku Tenere i Tassili Wan Ahdżar, a Siwa to północno-wschodnie krańce tejże. A co macie ciekawego, że mamy akurat zajrzeć do Was, a nie do konkurencji?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Egipt

Post autor: Adler » 5 sty 2013, o 14:08

Gollum pisze:A co macie ciekawego, że mamy akurat zajrzeć do Was, a nie do konkurencji?
Gollum,
Niestety obawiam się, że tego typu Forumowicze nie udzielą odpowiedzi na takie konkretne pytania, lecz zależy im jedynie na umieszczeniu jednego wpisu o charakterze komercyjnym. Ich ponowna obecność na forum z reguły nie ma miejsca, a nasz projekt merytorycznie nic nie zyskuje... <uoee>

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Egipt

Post autor: Gollum » 5 sty 2013, o 14:51

I tu robią poważny błąd. Przeciętny letnik moczy d*** w Morzu Czerwonym tysiąc kilometrów dalej, trochę bardziej kumaty jest wożony do Luksoru i pod piramidy, ale i tak uważa Tutanchamona za największego faraona egipskiego i to im w zupełności wystarcza. Ci najbardziej kumaci czują po Egipcie duży niedosyt. Owszem, widzieli w morzu skrzydlicę, siedzieli na wielbłądzie, może nawet usłyszeli coś ciekawego o Amenemhacie III, ale są w Afryce, w krainie, co się zwie Sahara, a tak naprawdę nie widzieli prawdziwej pustyni. Kamienistą hamadę koło hotelu to i owszem, może nawet gdzieś trafił im się serir, ale porządnego piaszczystego ergu nie widzieli. Oazę może i widzieli, ale to był disneyland na użytek niekumatego stada letników. Chętnie by pojechali daleko w pustynię, ale się boją.
No to się pisze, że nie ma czego się bać. Lecisz do Aleksandrii lub Kairu. Jeśli masz dużo kasy wynajmujesz samochód już tam. Jeśli jesteś oszczędny, jedziesz busem albo pociągiem do Matruh. Tam bladym świtem wsiadasz a busa, który cię zawiezie do Siwy. My cie odbierzemy na miejscu. Masz u nas wszystko, a dodatkowo nir musisz sobie łamać języka, dogadasz się po polsku. Jak masz wątpliwości, to możesz sprawdzić, że wcale nie jesteśmy drożsi od innych; ok. 60 zł za dwuosobowy pokój z łazienką, szaszłyk po x funtów, kuskus po y funtów. Wszscy mają po mniej więcej tyle samo. A jeśli będzie was większa grupa, to przyjedziemy po was na lotnisko.
Ubierz się jak należy, żadnych bermudów, żadnych pareo, to miejscowi będą cie mieć prawie za swojego. A miejscowi to nie dzicy Arabowie z Kairu, ale porządni Berberowie. Tu nie ma nic na użytek letnika, tu wszytko jest autentyczne. Pomocz nogi w zimnej jak cholera, al za to najlepszej w Egipcie i jednej z najlepszych, a może i najlepszej wodzie na Saharze. Powinieneś wybrać się do Birr Wahid i pomoczyć tam nogi. Reumatyzm, artretyzm i inne rwy przechodzą jak ręką odjął. A że tamtejsza ciepła woda jest siarczana, to przemyj tez nią oczy. Jaskry i tym podobne też leczy. Wokoło są prawdziwe piaszczyste ergi, ciągnące się aż do Libii (nie rozpędzaj się za bardzo, granica 50 km stąd) i Sudanu. Najlepiej weź miejscowego przewodnika. Mamy zaprzyjaźnionych. Zaprowadzi cię nie tylko na pustynię, ale i na Górę Mumii. Oglądaj do woli, ale niczego nie bierz, bo jak cię na lotnisku shaltują, to możesz też zwiedzić egipskie więzienia, a zapewniamy cię, że to naprawdę żadna przyjemność. A jak przyjedziesz w odpowiednim czasie, do cię zawieziemy do Dżebel Dżahrur i będziesz mógł trzy dni i tyleż nocy do upadłego tańczyć berberyjskie tańce.

ODPOWIEDZ