Egipt

Ciekawe miejsca na świecie oraz relacje z naszych wycieczek.

Moderator: Comen

Regulamin forum
Jeśli dodajesz fotorelację, w tytule nowego wątku koniecznie dodaj prefiks: "Relacja:" i datę wycieczki.
Awatar użytkownika
germ@n
Administrator Forum

Re: Egipt

Post autor: germ@n » 9 lip 2013, o 15:38

Sezon urlopowy w pełni.
W mediach wszechobecne pytanie:

Lecieć do Egiptu, czy przeczekać?

W kurortach ponoć ok, ale w Kairze niespokojnie (aktualne wydarzenia polityczne).
MSZ ostrzega przed korzystaniem z fakultatywnych wycieczek do większych miast.

Awatar użytkownika
Gollum
Najlepsza relacja zagraniczna 2016

Post autor: Gollum » 17 sie 2013, o 22:54

Ja bym poleciał. Kurorty powstały na terenach wojskowych i należą do generałów i ludzi z nimi powiązanymi. Armia nie pozwoli, by fanatycy zniszczyli interes. Poza tym rozruchy są w delcie i nad Nilem. Morze Czerwone dzieli od tych miejsc minimum stukilometrowy pas pustyni, gdzie czatują Beduini i żołnierze, więc żaden demonstrant się tam nie przedrze. Dokładnie tak samo było podczas pierwszej rewolucji egipskiej dwa lata temu. W Kairze się leli, a nad morzem wciąż było sielsko anielsko

Awatar użytkownika
Comen
Moderator

Post autor: Comen » 18 sie 2013, o 09:23

Pytanie co się chce w tym Egipcie robić. Dla mnie Egipt to byłyby przede wszystkim skarby przeszłości, piramidy, świątynie, muzea, ślady arabskiego dziedzictwa no ewentualnie jeszcze Nil i kawałek pustyni. A kurorty nad Morzem Czerwonym oferują mi tylko plaże, ewentualnie nurkowanie na rafach. Trochę za mało. W obecnej sytuacji wybierałbym Maroko.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Gollum

Post autor: Gollum » 18 sie 2013, o 11:55

Dla mnie Egipt to Dendera, Teby, Giza, Elefantyna, nie Morze Czerwone. Morze Czerwone to co innego. To interesująca fauna morska Indopacyfiku. Podobna jest na Fidżi, Malediwach i Hawajach. A to nie Egipt

Seba
Turysta

Post autor: Seba » 9 wrz 2013, o 11:37

Po co lecieć do Egiptu i narazać sie na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Dużo bezpieczniej i wcale nie gorzej jest w takich krajach jak Hiszpania czy Chorwacja.

Awatar użytkownika
Gollum

Post autor: Gollum » 9 wrz 2013, o 20:47

Niekoniecznie. W Egipcie masz jedno z najbogatszych w życie mórz świata, najstarszą cywilizację, Nil, Egipt arabski i pustynię. Podobne morze znajdziesz na Seszelach czy Mauritiusie, ale nie w Chorwacji, Tak potężnego Nilu nie zobaczysz, chyba że chcesz się narażać w Sudanie, kulturę arabską znajdziesz choćby w Tunezji czy Jordanii, podobnie jak pustynię. Ale piramid czy takich świątyń nie znajdziesz nigdzie.
Hiszpania czy Chorwacja bynajmniej nie są mniej ciekawe, ale są inne.

Odpowiedz